1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Osgb de il sınırı dışında hizmet vermek

Konusu 'OSGB' forumundadır ve leyla yiğiter tarafından 23 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. leyla yiğiter İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Osgb de çalışmaktayım bir yapı marketim var ama yapı market bir şubede il sınırı dışına açıldı. Hizmet verebilmek için ne yapmam gerekiyor?
  2. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    komşu ilde ise hizmet verebilirsin herhangi bir sıkıntı yok
    komşu değil ise başka osgb tercih sebebi mecburen
  3. Mehmet MAKAR Haber Grubu Lideri

• Bölüm Yöneticisi
    • Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    120329
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    OSGB'ler çalıştığı ilin sınırındaki illere hizmet verebiliyor. isgkatip üzerinden sgk numarası ile giriş yapın hizmet verip veremeyeceğiniz belli olur.
  4. leyla yiğiter İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    hizmet veremiyeceğim biliyorum ama hizmet verebilmem için ne yapmam gerekiyor onu soruyorum
  5. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ERPİLİÇ Entegre Tesisleri
    Şube açın :p yahut İSGB kurun :)
  6. leyla yiğiter İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bireysel çalışamazmıyım ?
  7. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    komşu illere de hizmet verebiliyorlar
    buda yeni bir yönetmelik yada düzeltme ile değişti ise tamam ama şuan için değişmedi diye biliyorum
  8. Mehmet MAKAR Haber Grubu Lideri

• Bölüm Yöneticisi
    • Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    120329
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman

İstanbul'da hizmet veriyoruz ve SGK numaraları girilirken tekirdağ ve kocaeli kodları açılıyor sadece isgkatip'e göre yorum yaptım onun yalancısıyım :)
  9. leyla yiğiter İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    yani buranın kodu açılırsa hizmet verebiliyorum ölemi?
  10. Mehmet MAKAR Haber Grubu Lideri

• Bölüm Yöneticisi
    • Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    120329
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    isgkatip verebilirsin diyorsa verirsin niye vermeyesin bakanlık kendi sisteminde izin veriyor :)
  11. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ HİZMETLERİ YÖNETMELİĞİ​
    (5) (Değişik cümle:RG-31/1/2013-28545) OSGB’ler kuruldukları il ve sınır komşusu illerde hizmet sunmaya yetkilidir. (Değişik cümle:RG-31/1/2013-28545) Sınır illerin dışında hizmet verilebilmesi için, bu Yönetmelikte belirtilen şartları sağlayarak o illerde şube açılması zorunludur. Ancak niteliği gereği birden fazla ilde yürütülmesi gereken raylı sistem, yol ve nakil hattı inşası veya bakımı ve onarımı gibi işlerde hizmet alınan OSGB’nin işin yapıldığı illerden herhangi birisinde yetkilendirilmiş olması yeterlidir.
  12. leyla yiğiter İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Erdem Bey çok teşekkür ederim yardımlarınız için fakat ben yönetmeliği okudum osgb de il sınırı dışında hizmet veremeyeceğimi biliyorum verebilmem için şube açılması gerekiyor onuda biliyrum bunun başka yolunu arıyorum. Bireysel hizmet verebilme imkanım var mıdır onu soruyorum. ilginiz alakanız için tekrar çok teşekkür ederim...
  13. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    osgb de tam zamanlı çalışıyorsanız veremezsiniz
    kısmi süreli sözleşmeniz var ise geriye kalan sürenizi istediğiniz gibi değerlendirirsiniz
    lakin il dışı komşu il harici daha uzak bir il ise bunun da pek sağlıklı işleyeceğinin sanmam
  14. leyla yiğiter İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    teşekkür ederim =)
  15. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    rica ederim
    pek yardımcı olamadım ama yine de bir çıkar yol bulunur elbet
  16. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Bu sitede bunlar konuşulmalı..Diyaloğu baştan sona okudum paylaşım çok tatlıydı..Cevaplar üslup ve bilgi paylaşımı çok iyi ve de akıcı..Teşekkür ederim hepinize..:)
  17. Fatih Ülker Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    Sertifika Numarası:
    36910
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    arkadaşlar mesajımı sabah okuyacak olan arkadaşlara günaydınlar , öğlen okuyanlara tünaydınlar , akşam okuyanlara ise iyi akşamlar diliyorum.:)
    Arkadaşlar İstanbul da uzman olarak çalışıyorum ve şirketimin İstanbul dışında farklı illerde şubeleri de bulunmakta mesela bursa , izmir gibi buralarda da çalışma konusunda bir engel var mı? OSGB lerde komşu iller uygulaması biz uzmanlar içinde geçerli mi?
    Şimdiden teşekkür ederim
  18. İlker Yılmaz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    47546
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Emek OSGB
    İşyerlerinden biri karsta biri izmirde olsa yinede hizmet verebilirisin. OSGB' de tam zamanlı uzman olmadığın sürece sıkıntı yok
  19. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    şirketin bünyesinde çalıştığın için aylık çalışma sürenin yettiği ve arada geçen zamanıda düşünürsek gücünün yettiği kadar işyeri birimlerine hizmet verebilirsin
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 24 Ekim 2013 ---
    Erkan bey inşallah hep böyle konular paylaşılır ve konuşulur
    ama halen bu konuyu görmeyen yada cevap vermeye vakti olmayan bazı arkadaşlar konunun seyrini bir anda değiştirebilir
    demedi demeyin :D
  20. ismail ince İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Herhangi bir osgb yarı zamanlı çalışan bir uzmanını komşusu olmayan bir ildeki firmaya gönderebilir bu anlaşıldı. Fakat Osgb bu firma ile nasıl bir sözleşme yapacak ya da faturalandırma yapacak, fatura keserse yönetmeliğe aykırı olmaz mı? Sonuçta komşusu olmayan bir ildeki firma ile hizmet anlaşmasına girişmiş. Fatura kesme imkanı varsa nasıl bir fatura kesecek? Bunlar çok önemli, görüşleriniz nedir arkadaşlar?