1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Osgb de il sınırı dışında hizmet vermek

Konusu 'OSGB' forumundadır ve leyla yiğiter tarafından 23 Ekim 2013 başlatılmıştır.

 1. Onur Özbay İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Arkadaşlar sınır komşusu olmayan illere bireysel atama ile hizmet verebilirsiniz.Hizmet sunacağınız firmanın sizi iç atama yapması ve hizmet günü kadar ssk yatırması gerekmektedir.
 2. Abdullah Gökçen İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Diğer Belge
  Firma / Kurum:
  Gökçen OSGB
  OSGB şirketi üzerinden fatura kesmesi durumunda herhangi bir mazeret olmadan belge iptali yapılır.
 3. Samet Kılıç İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  110245
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Uzmanı işe alacak. Artık kaç gün çalışacaksa o kadar ücret yatıracak diğer günler için eksik gün bildirimi yapacak. Yani firmanın yarı zamanlı personeli olacaksınız.
 4. Serkan Kafadar İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  İş Yeri Hekimi
  Fatura nasıl kesiliyor?
  Sizin dediğiniz şekil herhalde şöyle oluyor. Siz işi alıyorsunuz, asıl işveren kendi işçisi gibi gösteriyor. Çalışanın maaşı size yatıyor, siz çalışana anlaştığınız miktarı ödüyorsunuz. Doğrumudur?
 5. krmlseker İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Çalışanın maaşı çalışana ödenebilir bir başkasının hesabına ödeme yapılamaz...
 6. Serkan Kafadar İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  İş Yeri Hekimi
  Evet bir başkasına ödenemez. En son Ankara'da görüştüğüm bir Osgb Antalya İzmir Manisa ve amasradaki işleri için hekim arıyorlardı. Sizce nasıl olacaktı işlemler. Çalışılan firmalara nasıl fatura keseceklerdi?
 7. Samet Kılıç İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  110245
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Hekim adına banka hesabı açıp, yatan parayı kendileri çekip, kendilerine ait olan kısmı alıp, kalan miktarı hekime elden teslim edebilirler :)
 8. Abdullah Gökçen İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Diğer Belge
  Firma / Kurum:
  Gökçen OSGB
  Bahsettiğiniz osgb yi tahmin edebiliyorum. Danışmanlık faturası kesiliyor genellikle başka firmalar üzerinden.
 9. Serkan Kafadar İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  İş Yeri Hekimi
  Danışmanlık faturasını bende düşündüm ama yine de Dr ve ya uzman İsg katip üzerinden işi kabul ettiği zaman çalışılan firma tarafından SGk sıda yatmak zorunda. Sonuçta bunu çalıştıkları yere de anlatabilmeleri lazım. Firma kendi ilinden bir Osgb ile çalışarak. fatura kestirerek alabilecekken neden riske girsin.
 10. Abdullah Gökçen İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Diğer Belge
  Firma / Kurum:
  Gökçen OSGB
  SGK yatıyor zaten. Faturadaki amaç ödenen paranın gelir vergisi ve kdv kısımlarından faydalanmak. Şirketten para çıkışı olduğunda fatura girişi olmazsa gelir vergisi ayrı çıkıyor. Firmaların bir çoğu riskin farkında değil , farkında olup da umursamayan da var. İşimizi tek bir firma halletsin ben seni bilirim mantığı var.

  Bu sebepten ihale almadığımız oldu. Firma müdürü olmaz bu ilde ben başkası ile çalışmak istemiyorum diyor; biz durumu anlatınca ama diğer firma hizmet veriyor fiyatı da bunun yarısı şeklinde cevap veriyorlar. Şube yok sgk girişi yapılıyor kontrol hak getire.

  Kaliteyi arayan kişi her zaman parayı ikinci planda tutuyor bu kişiler azda olsa hizmet vermek bir nebze daha kolay oluyor.
 11. Ömer Daşdan İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  16875
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  İstanbul Destek OSGB
  arkadaşlar yol bakım işleri yapan firmanın osgb hizmetlerini verebilmek için özel izin mi almamız gerekiyor
 12. vey İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ HİZMETLERİ YÖNETMELİĞİ

  (5) (Değ. 31/1/2013-28545s.R.G.) OSGB’ler kuruldukları il ve sınır komşusu illerde hizmet sunmaya yetkilidir. Sınır illerin dışında hizmet verilebilmesi için, bu Yönetmelikte belirtilen şartları sağlayarak o illerde şube açılması zorunludur. Ancak niteliği gereği birden fazla ilde yürütülmesi gereken raylı sistem, yol ve nakil hattı inşası veya bakımı ve onarımı gibi işlerde hizmet alınan OSGB’nin işin yapıldığı illerden herhangi birisinde yetkilendirilmiş olması yeterlidir.
 13. Ömer Daşdan İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  16875
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  İstanbul Destek OSGB
  Peki yol bakım işleri için özel izin mi almamız gerekiyor