1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Osgb de tam süreli sözleşme ile çalişma

Konusu 'OSGB' forumundadır ve Fatih AKDAĞ_ tarafından 17 Kasım 2012 başlatılmıştır.

1. Fatih AKDAĞ_ İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    43995
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar herkese merhaba,
    Bir konuda görüş ve yardımlarınızı rica ediyorum.

C SıNIFI İSG Uzmanı sertifikası sahibiyim. OSGB kurmak isteyen bir kişi beni OSGB tam zamanlı İş Güvenliği Uzmanı olarak çalıştırmak ve OSGB nin tam zamanlı uzmanı olarak göstermek istiyor. Bu durumda OSGB üzerinden hem OSGB nin tam zamanlı çalışanı hem de kimi iş yerlerinin kısmi süreli İSG Uzmanlığını yapabilir miyim? Tabi bu kısmi süreli uzmanlık yine aynı OSGB üzerinden olacak. Sizce OSGB nin tam zamanlı uzmanlığının ne gibi riskleri vardır.

Bu konularda görüşleriniz nedir? Yardımcı olabilir misiniz?
    Herkese kazasız günler..er
  2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    başka yerlerde de kısmi yada yarı zamanlı çalışabilmen için OSGB ile belli süreli olacak şekilde iç atamalar yapılarak çalışabilirsin..ama burda şunu bilmek lazım;OSGB kurulabilmesi için isg uzmanı,işyeri hekimi ve sağlık personelinin tam zamanlı ve ikametgahı o ilde olacak şekilde yapılmalıdır.sorumlu müdür işyeri hekimi yada isg uzmanı yapabiliyorsunuz..buradaki önemli husus sen daimi ve osgbnin dışında ayrı profeseyonel hizmet veremezssin sen osgb nin kurulmasında ve çalışmasında ana unsursun bağımsız tek başına hareket edemezsin..

osgb ile çalışırsan düzenli ve sağlık güvenlik hizmetlerini kümülatif vermeşansın var,biirde firma sahipleri uzmanlığı ondan hekimliği bundan alayım yapmak istemez bir yerden homojen olarak hizmeti almak ister birde hizmetin karşılığında fatura alır ki herşeyi daha yasal kılar..

tek başına seni kurtlar yer sıkıntılar çekersin..ama tavsiyem bir firma bünyesinde daimi çalışmak ve işine hakim olmak daha yararlı diye görüyorum..ama deki 10 firma alma imkanın oldu tecrübesizsen altında ezilirsin ve mahkeme kapılarına çadır kurmaya başlarsın..bu iş kafadan riskli ve dertli bir iş unutmayalım...ve dikkatli ama çok dikkatli olun..
  3. Fatih AKDAĞ_ İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    43995
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Teşekkür ederim cevap için Erkan bey kazasız bir iş hayatı dileklerimle...
  4. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
  5. İlker Yılmaz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    47546
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Emek OSGB
    erkan bey merhaba..
    Şu an C sınıfı uzmanıyım ve bir osgb firması açacak işyeri hekimi bir tanıdığm var. osgb için tam zamanlı olarak çalışan iş güvenliği uzmanı olarak ben gözükecem ama sorumlu müdür işyeri hekimi olacak. benim b sınıfına geçmem için gereken 3 yıl başlamış oluyormu. .

birde diyelimki ben iş güvenliği sözleşmesin u osgb üzerinden ayda 60 saat yapmış olsam 3 yıl sonra b sınıfına geçebilirmiyim.bu 3 yıl için saat önemi varmı.. teşekürler...
  6. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    bir firma için sisteme iç ataman yapılınca saati önemli değil çünkü kişi sayısına bağlıdır, 1 yıllık sözleşmen oluyo...firma senden memnun kalırsa 3 yıl sonra b sin inşallah..
  7. Murat Kural İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    26918
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    en güzeli iyi bi osgb de baslamak, yeni baslayan bi isg uzmanı için en ideali bu bence...
  8. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    beni ara kısmet bizde başlarsın..görüşelim..şu anda trabzondayım..önümüzdeki hafta pazartesi yada salı görüşelim..61 deysen eğer..
  9. isg_87 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İç atama derken neyi kasdediyorsunuz acaba ?
  10. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    osgbde osgb ile uzman arasındaki atamaya iç atama deriz..osgb ile işyeri arasındaki atamauada dış atama deriz..sistem diyor yazıyor yani..
  11. isg_87 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    A
    Anladım Erkan Bey. Yazdıklarınız bize çok faydası oluyor. Teşekkürler
  12. hasan ejder güleş İSGforum Üyesi

erkan bey merhaba. bende yeni kurulma aşamasında olan bir osgb ile anlaşma yaptım sorumlu müdürlüğü'de benim yapmamı istiyorlar sizce fiyat olarak ne istimeliyim yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. sorun olucaksa özelden atabilirsiniz.
  13. İlker Yılmaz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    47546
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Emek OSGB
    teşekkür ederim erkan bey iyi çalışmalar....
  14. Nuray İSGforum Üyesi

Erkan bey ,yine süpersiniz valla iç atama ,dış atama çok pratik , önce rastlamamıştım ,gerçekte sizler faydalısınız,emeğinize sağlık
  15. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Süper olan üstadım fatih bey..onada teşekkür edelim..:)...süper olan sizlersiniz..farkında değilsiniz ama ben sizlerden çok şey öğreniyorum..
  16. Nilcan Parlak Sütcü İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    48011
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhaba. Ben de iç atama ile ilgili bir bilgi almak istiyorum. Suan bir OSGB'de uzman olarak basladım. yeni onay sistemi ile e-devlet sifresi ile sirketteki varlıgımı sistemde onayladım. Bu sekilde benim B sınıfı icin y3ıllık surem b slamıs oluyor mu? yoksa ayrıca benim uzmanlık yaptıgım firmalarla yapmıs oldugum sozlesmelerimin mi olması gerekiyor? İc atama tam olarak ne sekilde yapılmalıdır? Bir de calıstıgım OSGB ile firmaların sozlesmesi olup da beni o firma icin yazılı olarak gorevlendirmezse bahsi gecen firmada yarı ya da tam zamanlı calısabiliyor muyum? İsmimin gectigi bir sozlesmem olmadıgı taktirde yasanabilecek is kazasında sorumlulugum ne derecedir?.

Bilgi verilebilirse cook sevinirim.

Saygılarımla.
  17. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    iç atama: Osgb ile uzman yada hekim arasında belli süreli yada tam olarak yapılan atamadır ve sistem 1 saat alır iç atamanızdan dolayı.

Dış Atama: Osgb ile işyeri arasında işyeri hekimi yada uzman atamasıdır,osgb resmi sözleşmesi yapılır..

resmi ssözleşmen ve bakanlıkta ataman olduktan sonra başlar süren..ve bu resmi sözleşmelere dayanarak 3 sene çalırsan b sınıfına girebiliyorsun..
  18. zübeyde İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bir osgb bünyesinde çalışmaya başladım iç atamam ile dış atamamın onaylandığı tarih arasında 1 ay var iç atamada mesai saatim 180 saat dış da ise 19 saat görünüyor sistemde
    b sınıfına geçiş sürecim ne zaman başlamış oluyor nasıl doluyor 3 sene saat hesabı önemlimi kişi sayısı falan nasıl oluyo
  19. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    sisteme ilk girdiğiniz tarihtir..iç atamanın hangi tarihte onaylandığı önemli değil..sözleşme yapmışsın ve sisteme girmişsin..:)tabikide önemli yönetmelikte 3 sene diyor bu 36 ay eder 36 ay sözleşme yada sözleşmelerinle ispatlamak zorundasın..
  20. Nilcan Parlak Sütcü İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    48011
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Açıkcası ben anlayamadım. İç atama ile mi başlıyor 3 yıllık süreç yoksa dış atama ile mi?