1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Osgb de tam süreli sözleşme ile çalişma

Konusu 'OSGB' forumundadır ve Fatih AKDAĞ_ tarafından 17 Kasım 2012 başlatılmıştır.

1. Recep Kaplan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
  2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    sonuçta osgb bünyesinde iç atamalı süreç başlar..dış atamalarınızda osgb sözleşmeleri ile firmalarada atamalarınız olur bu kaçınılmaz..osgbler senle sözleşme yaptık iç atamanı yaptık alsana bedava her ay maaşc demicektir..:)..profesyonelce sistemde kayıtlı ve firmalara hizmet veren biri olursun..osbgleri önemsiyorum çünkü kurumsal mantıkla çalışıyor ve bir ayağı hep müfettişler tarafından denetleniyor..
  3. Mine Soysal İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    126004
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    AYDIN ELİT OSGB
    Erkan Bey,alınan 1 saat sorumlu müdürlük için içe görevlendirme için değil.sorumlu müdür kimse onun 1 saati gider..:))
  4. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    işyeri hekimimden de gitti...1 saat..:)müfettiş iç atama için 1 saat alınacaktır demişti..:)
  5. Mehmet Ali İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Erkan Bey, anladığım kadarıyla iş güvenliği arkadaşların çoğunluğu OSGB'lerinde görev alıyorlar. Beni çalıştığım firma isg kursuna gönderdi. Şimdi firma bünyesinde isg uzmanı olarak göreve başladım. Cumartesi günleri çalışmıyorum. 15 kişilik bir haddanede isg uzmanı olarak görev yapabilir miyim? Burada kurul oluşturmaya gerek yok. Sadece risk analizi ve eğitim mi vereceğim? Yardımcı olursanız sevinirim.
  6. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    bence kurul kur ve diğer tüm çalışmalarını yap sistemi belirle ve uygula...15 kişilik çok tehlikeli bir yerde tabiki uzman olarak çalışabilirsin..
  7. Mehmet Ali İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Erkan Bey, Teşekkürler. Ben çalıştığım firmada tam süreli çalışıyorum. Cumartesi günleri bu haddande çalışmak için şimdiki iş yerimden izin almam gerekiyor mu?
  8. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    yasal atamanıda yaparsın unutma sakın...tabi yasal atama yapılırken bunu dilekçe olarak isterler senden ve sürelerine dikkat et..
  9. Mehmet Ali İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Erkan Bey, çok teşekkür ederim. Sağolun...
  10. İlker Yılmaz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    47546
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Emek OSGB
    180 saat tam zamanlı olarak osgb de çalıştığın içinmi gözüküyor. dış atamadaki sürenin ne önemi var neyi ifade ediyor . yani benim dış atamam sürekli 60 saat olsa 9 sene sonramı b sınıfı için başvurabiliyorum.

örnek verecek olursam osgb açmak için tam zamanlı işyeri güvenliği uzmanı bulundurma yükümlülüğü için sertifikamı verdim ama ben iş güvenliği uzmanlığı yapmıyorum sigortasız başka iş yapıyorum. dış atamam da yok yine 3 yıl başlıyormu tabi böyle bir niyetim yok sertifika çalıştırmak gibi:)
  11. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    evet iç ataman yapıldı ve bakanlık onadı..sözleşmen başladı..b sınıfına 3 yıl sonra girebilirsin..kafama takılanda neden uzmanlık yapmıyorsun,korkuluk olsun diye mi yada muhabbet olsun diyemi OSGB kurulmuş ve sen orda hizmet neden vermiyorsun..
  12. İlker Yılmaz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    47546
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Emek OSGB
    şu an danışmalık hizmeti verdiğimiz bi işyeri var tehlike sınıfı A ben burada tam zamanlı olarak çalışan danışman firmanın uzmanıyım. tehlike sınıfıma uygun olmadığı için sözleşmem bakanlığa bildilemediğinden B sınıfı için gerken 3 sene başlamış olmuyor.Şu an çalıştığım ilde işyeri hekimimiz osgb açıyor. tam zamanlı isg uzmanı olarak beni gösterecek. osgb işlerini yoluna koyana kadar ben şimdilik çalıştığım şantiyeye devam etmek istiyorum. danışman firma arkadaşımın onuda yarı yolda bırakmak istemiyorum. ama bi yandanda sertifikamıın işlemesi lazım. osgb de 180 saat tam zamanlı olarak gözükecem iş güvenliği uzmanı olarak mesaimle birlikte 217 saat iş güvenliği uzmanı olarak çalışabilirim. kalan 37 saati danışman firma üzerinden tamamlayabilirmiyim onu araştırıyorum.şu an bulunduğum şantiyede 2-3 gün dışarda olmam (osgb İş bağladıkça gideceğim işyerleri için) bir sıkıntı olmayacak.
  13. İlker Yılmaz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    47546
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Emek OSGB
    şu an danışmalık hizmeti verdiğimiz bi işyeri var tehlike sınıfı A ben burada tam zamanlı olarak çalışan danışman firmanın uzmanıyım. tehlike sınıfıma uygun olmadığı için sözleşmem bakanlığa bildilemediğinden B sınıfı için gerken 3 sene başlamış olmuyor.Şu an çalıştığım ilde işyeri hekimimiz osgb açıyor. tam zamanlı isg uzmanı olarak beni gösterecek. osgb işlerini yoluna koyana kadar ben şimdilik çalıştığım şantiyeye devam etmek istiyorum. danışman firma arkadaşımın onuda yarı yolda bırakmak istemiyorum. ama bi yandanda sertifikamıın işlemesi lazım. osgb de 180 saat tam zamanlı olarak gözükecem iş güvenliği uzmanı olarak mesaimle birlikte 217 saat iş güvenliği uzmanı olarak çalışabilirim. kalan 37 saati danışman firma üzerinden tamamlayabilirmiyim onu araştırıyorum.şu an bulunduğum şantiyede 2-3 gün dışarda olmam (osgb İş bağladıkça gideceğim işyerleri için) bir sıkıntı olmayacak.
  14. Deniz Ural İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    yalnız siz A sınıfı dediğiniz çok tehlikeli sınıftaki işletmede eğer B veya A uzman var ise sertifikanızı başlatabilirsiniz, bunu da unutmayın...
  15. yaşarsalur İSGforum Üyesi

merhaba benimde bir sorum olacak ben bir firmada isg sorumlusuyum mayısda sınava gireceğim belgemi alırsam eğer bu firmada devam edebilirim ama kafama takılanlar var aslında 2 firmayız ama tek bünyede toplanmışız ben 2 firmaya bakıyorum birisi 35 kişi çalışanlı birisi 30 kişi çalışanlı 2 side ayrı firma gözüktüğü için 50 altı işletme oluyor ben belgeyi alırsam bu 2 firmanın uzmanı olacağım ama benim belgem işletilmiş olacak mı birde benim şuan aldığım ücret düşük belgeyi alınca diyorum ki min. 2000 tl isteyim şartları ben belirleyim olmaz derlerse bırakayım fikir verirmisiniz?=
  16. Deniz Ural İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Az paraya adam çalıştıran firmalardan, 50 sayısı artık önemli değil yeni kanunda 1 kişi bile yeterlidir firmanın faaliyet gösterdiği sektör az tehlikeli veya tehlikeli ise evet bakıp işletebilirsiniz...B sınıfına yükselmek için gerekli olan 3 yıllık süre başlamış olur tabi sertifikayı aldıktan sonra bakanlığa bildirip atamanızı yaptırmanız lazım...2 ayrı firma için 2 ayrı atamanın yapılması gerekli ama esas işinize ek olarak yapmayı düşüyorsanız ayrı ayrı 2 adet yazılı iş sözleşmesi ile şimdiki işinizi ve ISG uzmanlığını belirtip aylık çalışma sürelerinizi berlirleyin, bunun için tehlikeli sınıfına ve işçi sayısına göre o işletmelerde aylık geçirmeniz gereken toplam süreyi saat olarak hesaplayın ve 2 sözleşme yapın birisi ISG birisi de şimdiki işiniz için... toplam çalışma süresi haftalık 45 saat olsun 2 sözleşmenin toplamı, böylece aylık 30 gün sigorta primini kurtarıp 2 sözleşme için ayrı ayrı ücret belirleyin ve uygulamaya alın...bana göre sadece ISG uzmanın daimi olarak 1 yerde çalışmasının bedeli bile 2000 den yüksek olmalı kaldı ki yanında 1 de ek işiniz de olacak...
  17. Hakan DENİZ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    süre ile alakalı.bu 3 sene muhabbeti tam zamanlı olarak duruyor benim yorumuma göre.
  18. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Deniz bey teşekkürler elinize sağlık..