1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Osgb de tututması gereken resmi evraklar nelerdir?

Konusu 'OSGB' forumundadır ve gülşah çamurlu tarafından 10 Mart 2014 başlatılmıştır.

1. gülşah çamurlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    osgb bünyesinde firmalar la ilgili olarak arşivlememiz gereken dosyalar nedir?
  2. erdal salkaya İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    FİRMALARA TESLİM ETTİĞİNİZTÜM BELGELRİN BİRER ÖRENĞİNİ ARŞİVLERSENİZ SİZİN İÇİN FAYDALI OLACAKTIR.YASAL ZORUNLULUKDA GEREKLİ BELGELER ARŞİVLENİR DİYOR.BUNUN İÇERİSİNDE UZMAN VE HEKİM İN ONAYLI DEFTERE YAZDIĞI TAVSİYELERİN SÜRETLERİ VAR.
  3. gülşah çamurlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    elimde bi dosya var çok fazla belge dosyalamam lazım gibi gözüküyo işe yeni başladım kafam karıştı tşk ederim
  4. erdal salkaya İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    DOSYA İÇERİSİNDEKİ GEREKLİ KISIMLARI ARŞİVLEYİN.RİSK DEĞERLENDİRMESİNİN ESAS KISMINI(AÇIKLAMALAR,RİSK NEDİR,TEHLİKE NEDİR VS.BUNLARI ARŞİVLEMEYİN) ACİL DURUM PLANLARININ TAHLİYE KAÇIŞ KISIMLARINI VE ACİL DURUM EKİPLERİNİN BULUNDUĞU YAZILI KISIMLARI,ONAYLI DEFTERİN TÜM SURETLERİNİ EĞİTİM SERTİFİKALARININ KİMLERE VERİLDİĞİ LİSTESİNİ GİBİ KONUNUN ÖZÜNÜ ARŞİVİNİZDE SAKLAYIN YILLIK ÇALIŞMA PLANI VE YILLIK DEĞERLENDİRME RAPORLARININ 1 ER NUSHALARINI DA BULUNDURMANIZ FAYDALI OLUR.
  5. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    1.Risk Değerlendirmesi
    2.Acil durum faaliyet çalışmaları
    3.Yıllık Eğitim planı
    4.Yıllık Çalışma Planı
    5.Sağlık Raporları
    6.Eğitim Tutanakları
    7.İsg kurul tutanakları
    8.Sağlık Gözetimi denetim tutanakları
    9.iş güvenliği denetim raporları
    10.İsg defteri 2 adet yazılmış ve imzalanmış otokopileri
    11.uyarı yazıları
    12.isg katip atamaları imzalı
    13.İsq ortam ölçüm raporları
  6. gülşah çamurlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    çokkkkk tşk ederimmmmmm
  7. btumturk İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Peki arkadaşlar, OSGB tarafından bakanlığa hangi durumlar bildirilmeli ? Yani ortak değişimi ya da adres değişikliği gibi konular ?
  8. gülşah çamurlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    PLAN DEĞİŞİKLİĞİ ADRES DEĞİŞKLİĞİ İKİSİDE BİLDİRİLİYOR HATTA ODALARIN YERİNİ DEĞİŞTİRİRSEN BİLE HABER VERMEK GEREKİYOR
  9. btumturk İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Bu konuyla alakalı elinizde liste veya belge var mı arkadaşlar ?
  10. Emine Günbatar İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    18410
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhaba ; Osgb de calisanlar ve calismayi dusunenler icin bu konuyu acmak istedim amacim faydali olmak isteyen ekipleri katkilarinizla bu konu altinda birlestirmek . Osgb Zihniyeti ile baslayan cumlelerle baslamayacagim.Osgb lerin sayisi 2 bini bulmak uzere bu platformda yer alan bircok arkadasimiz osgb de calisiyor. Îster Uzmanlik ister sorumlu mudurluk yapalim kotuye giden bu durumu kurtaralim isimizi saglam yapalim tuccar zihniyeti ile osgb acan insanciklara firsat vermeyelim. İlk olarak disa gorevlendirmelerde firmalara actigimiz dosyalarda eksiksiz neler olmali diye soralim?
  11. Halil Demirci İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    061702
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Sağlık Personeli
    ya arkadaşlar bu siteye üye olmadan önce tesadüfen hekim yıllık çalışma planı örnrğini gördüm açmak için üye olmanız gerekir yazısı geldi üye oldum şimdi o örnek yok nasıl saçma bir site anlamadım
  12. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Aradığın form aşağıdaki linkte mevcuttur..
    http://www.isgforum.net/threads/isg-iş-yeri-sağlık-güvenlik-birimi-yıllık-çalışma-planı.1612/
    Saçma bir site olduğu hususuna gelince size katılıyorum..Ben bile paylaştığım bir çok konuyu arama motoru olmasa bulamıcam mesela bende zorlanıyorum..Saçma saçma işler güçler sitesi sıkıntılı..İnan bende muzdaribim o bahsi geçen hekim yıllık planı diye bişe yok mevzuatta mesela mevzuat ona uzman ile beraber hazırlanacak İSG yıllık çalışma planı der mesela..mesela kuzey kutbuna keşfe giderken,mesela barikat kurup savaşırken,tahir olmakta zühre olmakta ayıp değil..hekim yıllık çalışma planı diye sitede konu başlığı yok ama öneml değil hekimimle hazırladığım yıllık planı linkini sana göstermem önemli,mesele aşk meselesi.. 3 yıldır bu sitede konu düzenliyor ve taşıyorum..bu sitede ki tüm konu ve içerikleri ezber bilirim çünkü mesele aşk meseleri rant meselesi değil yani..birde seni bulacam..haberin olsun..ne saçma site yaw bu site..