1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Osgb denetimlerinde kontrol edilecek evraklar nelerdir?

Konusu 'OSGB' forumundadır ve Orçun Yıldırım tarafından 11 Şubat 2014 başlatılmıştır.

1. Orçun Yıldırım İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    15293
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    OSGB'de denetime gelen müfettişler OSGB ile ilgili hangi evrakları istiyor? Dökümantasyon olarak neler gereklidir?
  2. Alper Akpunar Eğitim Grubu Lideri

• Eğitim Grubu
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    16217
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gündoğdu Mobilya (Sümela)
    OSGB yenimi kuruldu yetki belgesi içinmi??
  3. Orçun Yıldırım İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    15293
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    OSGB yeni değil.
  4. Alper Akpunar Eğitim Grubu Lideri

• Eğitim Grubu
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    16217
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB’ye denetime gelen Denetmen/Müfettiş yada Uzman önce sorumlu müdür ve personel kontrol edilir. Bunlar içerisinden sigortasız yada izinsiz çalışanlar varsa bu husus ilk olarak denetlenir.

Denetimlerde ayrıca şu hususlar incelenir:

- Bina ve donanım ile ilgili belirtilen şartlara uygunluk,

- Faaliyet mekanının yetki verilen plana uygunluğu,

- Uygun tabelanın kullanılması,

- Çalışma ortamı ve sağlık gözetimine ilişkin kayıtların eksiksiz tutulması,

- Sözleşme yapılan işyerine ait yıllık çalışma planının hazırlanması veya onaylanan planın kayıt altına alınması,

- Sözleşmelerin örneğine uygun olarak yapılması ve zamanında Bakanlığa bildirilmesi,

- İş kazası ve meslek hastalığı kayıtlarının eksiksiz tutulması,

- Personel değişikliklerinin beş gün içinde Bakanlığa bildirilip bildirilmediği,

- Tabela veya basılı evraklarında yetki belgesinde belirtilen isim ve unvanlardan farklı isim ve unvan veya yabancı dildeki karşılıklarının kullanılması,

- Hizmet verilen işyerlerine zorunlu haller dışında, aynı personelin hizmet vermesinin sağlanması,

- Yapılacak kontrollerde istenen bilgi ve belgelerin verilmesi,

- Yetki aldığı mekânda Genel Müdürlükçe izin alınmamış faaliyette bulunmaması

Denetimlerde İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan matbu denetim tutanağı kullanılmaktadır. Tutanaklara OSGB mesul müdürünün yada OSGB çalışanın imzası alınır.

İmzadan imtina edilmesi halinde tutanağın bir sureti OSGB’ye bırakılmaz. Tutanağa ihtirazi kayıt ile imza atmak mümkün olduğu gibi beyan verilerek tutanağa yazılması da istenebilir.
  5. Orçun Yıldırım İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    15293
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    - Yapılacak kontrollerde istenen bilgi ve belgelerin verilmesi,

Bu belgeler nelerdir? Ben bu sorunun cevabını arıyorum açıkçası.
  6. Alper Akpunar Eğitim Grubu Lideri

• Eğitim Grubu
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    16217
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    - Yapılacak kontrollerde istenen bilgi ve belgelerin verilmesi:
    Bu maddeye gelene kadar yazan belgelerin gösterilmesini diyor kardeş. Sözleşmeler, maaş bordroları imzalatılıyormu, isgkatipten atamalr yapılıyormu, yetki belgesi, faaliyet sicil numarasının doğru olup olmadığı, herhangi bir iş kazası falan olmuşmu olmuşsa tutanakları, uygun tabela kullanılıyormu bakanlığın ismi sadece tabelada kullanılabilir başka belge ve veya sözleşmelerde çsgb amblemi kullanılmamalı. İnşallah anlamışsındır.