1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Osgb hisip başlıyor!

Konusu 'Bakanlık Duyuruları' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 3 Şubat 2016 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Bakanlığımızca yetkilendirilmiş OSGB’lerce hizmet verilen işyerlerinde sağlıklı ve güvenli çalışma ortamının temin edilmesine yönelik İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü (İSGGM) tarafından başlatılan ve 2017 yılı sonuna kadar devam edecek olan OSGB Hizmet Standartlarının İyileştirilmesi Projesi kapsamında ilk adım atılmıştır.

  Bu proje ile birlikte İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü, OSGB’ler ve OSGB’lerden hizmet alan işyerlerini ziyaret etmeyi ve iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerine dair sahada çözüm bekleyen hususlar hakkında taraflar ile ortak paydada çözüm önerileri ortaya koymayı ve bu çözüm önerilerini tüm Ülke genelinde yetkilendirilen OSGB’lerde uygulamayı hedeflemektedir.

  Yöntem olarak birinci basamakta pilot uygulamalar ile “standart çalışması” yapılmasını hedefleyen bu projede ikinci basamakta belirlenen standartların yetkilendirilen bütün birimlerde uygulanmasını sağlamak amaçlamaktadır.

  Pilot uygulamalara katılım için son başvuru tarihi 01.03.2015 olup pilot uygulamalara katılım talebinde bulunmak ve proje hakkında ayrıntılı bilgi almak içinwww.osgbhisip.gov.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.
  --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 3 Şubat 2016 ---
  [​IMG]
 2. ENES GÜRLER İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Bunu da yüzüne gözüne bulaştırırlar.
 3. alibzdgn İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Kimi OSGB ler düşük fiyat teklifi vermek için atamaları yaptıktan sonradan çıkış verip ve fatura kesmeye devam ederken, iş güvenliği uzmanlarının görevlerini yapmaya engel teşkil ederken, süreler ocak ayından sonra güncellenmesine rağmen hala sistemden güncelleme yapmamaya devam ederken neyin HİSİP' inden bahsediyorlar acaba? her şeyde olduğu gibi bunda da çuvallarlar!!!
  Asıl sorunları görmezden gelip geliştirmeye yönelik boşuna çırpınıyorlar!
 4. Buğra Uzunkaya İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  72633
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Aslında kulağa hoş geliyor. Proje hazırlayarak bakanlığa sektörün sorunları hakkında çözüm önerileri sunabilmemiz için güzel bir fırsat olabilir.

  GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
 5. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Bana sorarsan önce kendi sorunlarini ve de ahlaki yozlaşmişlıklarini bir rapor yapip bakanliğa sunsun osgb'ler.

  @alibzdgn arkadas bir paragrafla meseleyi özetlemistir.ve selam.
 6. alibzdgn İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Erkan Bey, gerek Bimer kanalı ile, gerek mail ile, gerekse iade taahhütlü posta ile bakanlığa yazmış olduğum yazılara hala cevap gelmedi. Zaman zaman bende acaba boşuna mı çırpınıyorum diye düşünmüyor değilim.
 7. Hasan Küçük İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Firma / Kurum:
  İSGEV İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri
  Evet Bende Karşıyım OSGB'lerine..:)