1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Osgb içe görevlendirme

Konusu 'Yardım Masası' forumundadır ve volkan demirtaş tarafından 16 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

 1. volkan demirtaş İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  3 yıl osgbde içe görevli (c sınıfı) olup çok tehlikeli sınıfta çalışıp aralık 2016 b sınavı başvurusu kabul edilen var mı?
 2. Aydın Çataldere İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  bende aynı konudan dolayı maduriyet yaşadım. İçe görevlendirme tarihim 13.11.2013 dışa görevlendirme tarihim 10.01.2014 içe görevlendirme tarihinden dolayı sınava baş vuramadım. Nisan sınavına kaldım.bu konu önemli dikkat edelim arkadaşlar. İyi çalışmalar.
 3. volkan demirtaş İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  SİZ YİNE 2 AY KAYBETMİŞSİNİZ BEN 3 YILDIR AYNI POZİSYONDAYIM, YENİ BİLGİM OLDU. ŞİMDİ NE YAPACAĞIMI HİÇ BİLMİYORUM, YÖNETMELİKLERDE AÇIK AÇIK BELİRTMİYOR. KİMİ DAVA EDECEĞİMİ DE KESTİREMİYORUM.
 4. oğuzhan Torun İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Dava etseniz de size faydası olan birşey çıkar mı bilmiyorum ancak osgb'ye zarar verebilirsiniz çünkü osgb danışmanlık hizmeti veremez . Kesinlikle verdiği hizmeti isg katipte göstermeli bunu yapmadan hizmet veriyorsa osgb'nin kapatılma durumu var. O inşaatta çalıştığınızı evraklarla ve şahitlerle belirtirseniz maaşınızı da osgbden aldığınızı gösterir ve isg katip girişim yapılmadan bunun yapıldığını belirtirseniz birşeyler yapılabilir.. Çok uzun iş
 5. Tugba Doğan İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  69070
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  tam zamanlı bir fab. iş güv. uzmanı yapıyorum ve içe görevlendirme şeklinde atamam.bir sorun olur mu
 6. Aydın Çataldere İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Eğer osgb üzerinden içe görevlendirme yapılmış ise kabul edilmiyor. Fakat çalıştığınız fabrika üzerinden e devlet sözleşmeniz içe görevlendirme ise herhangi bir sorun yok geçerli oluyor. ve çalıştığınız fabrika tarafından sgk priminizin de yatırılmış olması gerekiyor
  --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 16 Ağustos 2016 ---
  Arkadaşlar bu konu ile ilgili isg katipteki bakanlık duyurusunun not kısımlarını gönderiyorum isterseniz bakanlık duyurusuna bir göz atın.

  Not-1:
  OSGB bünyesinde fiili çalışan iş güvenliği uzmanlarının yalnız dışa görevlendirme yapılarak firmalara hizmet verilen dönem çalışma süresinden sayılacaktır. Bu durumdaki kişilerin SGK primlerinin OSGB’de yatırılması gerekmektedir.


  Not-2: İşverenin çalışanları arasından görevlendirme yapması şeklinde yükümlülüğünü yerine getirdiği durumlarda iş güvenliği uzmanının SGK prim ödemelerinin ilgili işyerinde yapılıyor olması gerekmektedir.


  Not-3: (C) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı unvanı belgesi ile çok tehlikeli sınıfta yer alan işyerinde (A) veya (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlarının yanında görevlendirilen kişiler, fiili çalışmalarını gösteren evraklara ek olarak üst belge sınıfına sahip kişinin sözleşmesi ile SGK prim dökümünü sunmakla yükümlüdür.
  Not-4: İşverenin kendi işyerinde ilgili hizmeti üstlendiği durumlarda SGK prim ödeme belgelerinin yerine kişinin işveren olduğunu gösterir belgenin ibraz edilmesi gerekmektedir
  --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 16 Ağustos 2016 ---
  volkan bey 3 numaralı nota göre aralık sınavına girme ihtimaliniz var. Araştırmanızı tavsiye ederim iş sağlığı ve güvenliği müdürlüğüne veya Alo 170 e sorarsanız bilgi verirler diye tahmin ediyorum.
 7. volkan demirtaş İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  alo 170 çok iyi bilmiyor, İSGGM ile görüştüm, not 3 den yararlanamıyormuşum.
 8. Aydın Çataldere İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Şöyle bir önerim olacak size: B sınıfı olmak için üç yıl daha bekleyemezsiniz. yüksek lisansa baş vurun. eğer hata osgbye aitse onlarla görüşün yüksek lisans mafrafınızı karşılasınlar. Sizde önümüzdeki yıl b sınıfı uzman olursunuz. Böylesinin daha adaletli olacağını düşünüyorum.
 9. serkan_kala İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  10956
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Ortak Sağlık Güvenlik Birimi/ İş Güvenliği Uzmanı
  Benim OSGB içe görevlendirme 2013 mayıs, dışa görevlendirme kasım 2013. Aralıkta üç yılı doldurmuş oluyorum fakat sınava giremiyorum. Bakalım gelecek sınavlar için ne gibi duyurular yapacaklar. 2013 te yüksek lisans yapsaydım gelecek yıl A sınavına girecektim ama hala c olarak çalışmaya devam :D
 10. volkan demirtaş İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  aynı durumdayız Serkan bey, boş yere 3 sene bekledik. en başında yapacaktık.
  --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 18 Ağustos 2016 ---
  evet Aydın bey görüştüm osgb ile bakalım düşünecekler
 11. serkan_kala İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  10956
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Ortak Sağlık Güvenlik Birimi/ İş Güvenliği Uzmanı
  Bu saatten sonra yapmam yüksek lisans, şimdi yüksek lisans yaparım c lerin b ye bakmasını 2018 e ertelerler :D
 12. volkan demirtaş İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  C lerin B ye, B lerin A ya bakmasını ertelemek zorundalar, gidişat onu gösteriyor.