1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Osgb iş görüşmesinde ne sorarlar?

Konusu 'Kariyer Bilgi ve İpuçları' forumundadır ve Okan Bostan tarafından 23 Ocak 2016 başlatılmıştır.

1. Okan Bostan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    116746
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Etki OSGB
    C Sınıfı Uzmanım. Aynı zamanda Çevre Mühendisiyim. Daha önce hep Çevre Mühendisi olarak görüşme yapmıştım ama ilk kez İSG uzmanı olarak görüşme yapacağım. Haziran 2013 tarihinde üniversite bitirdim ve o günden beri işsizim. Şimdi sorum şu olacak "OSGB'ler görüşmede hangi yönetmelikleri sorar?" Çünkü ona göre hazırlanamacağım. Şimdiden teşekkür ederim.
  2. semihozturk1987 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Yönetmelik soran hiç bir firma ne gördüm ne duydum. belki soran vardır ama bence soran bir şey bilmiyordur. sen zaten o yönetmelikleri geçip belgeni aldın. mühendis olarak gittiğin bir iş görüşmesinde üniversitedeki derslerden genelde soru olmaz. sorular geçmişinde yaptığın şeylerle ya da gelecekte yapmayı düşündüğün şeylerle alakalı oluyor. ayrıca kişi dış görünüşünden anlaşılıyor biraz, neyi yapıp yapamayacağı. her patronun ya da insan kaynakları müdürünün kendine göre bir stili var. bir de her şeyden önemli olan, ne kadar maaş istiyorsun sorusu tabi. sana gelecek ilk soru büyük ihtimal 2013 hazirandan beri ne yaptın olacaktır. karşı tarafa mantıklı ve cidden doğru yapmış dedirtecek bir cevap vermelisin. iş görüşmelerinde bol şans şimdiden
  3. Okan Bostan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    116746
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Etki OSGB
    Teşekkür ederim. Ancak ben o günden bugüne hiç çalışmadım. Çevre Görevlisi Belgesi ve C Sınıfı Sertifika aldım. Kardeşimden de 2 saatlik AutoCAD 2D eğitimi aldım(Okulda vermediler ben de kardeşimden aldım). LPG Sorumlu Müdürlük de almıştım ama o 2 yıl çalışmayınca otomatik olarak iptal olduğundan 7 ay sonra bitiyor. Bunları anlatmam yeterli olur mu?
  4. Serkan ŞENSOY İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Onlara girme bile bence kardeşimden 2 saat aoutocad aldım dersen gülerler biliyorum de geç. İSG konusuna gelince yapmak istediklerini anlat sizinde desteğiniz ile bir İSG sistemi oluşturmak isterim. İşte yıllık plan yap yangın tatbikatı, deprem tatbikatı eğitimler bu sistemde yapılmalı felan oturtmak istediğin sistemi anlat.
  5. Okan Bostan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    116746
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Etki OSGB
    Ona girmeyi düşünmedim zaten. Kendi imkanlarımla öğrendim diyorum soran olursa da. Yardımınız için teşekkür ederim
  6. Gozde Cengız İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    129581
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bir iş görüşmesinde öncelikle deneyim var mıdır yok mudur onu sorarlar. Mesleki açıdan hakimmisiniz sektöre o önemlidir. Genelde benim görüşmelerim o şekilde olmuştu.
  7. Gizem Çamur İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    104951
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Doğan Grup
    Bana ilk iş görüşmemde üzerine atanan ve ziyarete gittiğin bir işletmede ilk dikkat edeceğin dökümantasyonlar nelerdir diye sormuşlardı. Belki buna yönelik birkaç şey sorabilirler size de. Yeni çalışma saatleri düzenlemesi ile ilgili sorabilirler. OSGBlerin adaylarda ilk baktıkları şey tecrübe aslında. Kaç firma ile çalışmış hangi çalışmaları organize etmiş bunun gibi şeyler. Tecrübesiz adaylarda ise o işi yapabilme isteği önemli rol oynuyor. Ne kadar azimlisin, ne kadar sabırlısın ve bu işi ne kadar istiyorsun gibi konuları değerlendiriyorlar.
  8. oğuzhan Torun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bu işi öğrenmeyi çok istiyorum demen yeterli olur bence. Gerisi senin karakterine kalmış. Bir insanda karakter ve işe olan sadakat yoksa dünyayı bilse hiç bir işe yaramaz. İşi öğrenme azmin varsa işi kaparsın. Buradan ne sorarlar diye program yaparsan saçma olur . Kendine güven yeter...
  9. n.asma İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    75020
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    BENCE DE İSTİYORUM VE BEN BU İŞİ TECRÜBESİZ OLSAM DA YAPARIM, ÖĞRENİRİM VE ÜCRETİ DE BAŞLANGIÇ İÇİN ONLARIN TAKDİRİNE BIRAKTIĞINDA KESİN ALIRSIN
    ÇÜNKÜ ONLARIN DİKKAT ETTİĞİ TALEP ETTİĞİN ÜCRET. ZATEN DÖKÜMANTASYON VE EĞİTİM FORMATLARI VARDIR, BİR SİSTEMLERİ VARDIR,
    İŞİN İÇİNE GİRİP MECBUR KALDIĞINDA HERŞEYİ ÖĞRENİRSİN
    AZİM, İSTEK,KARARLILIK ÖNEMLİ DERİM
    UMARIM BİR BAŞLANGIÇ YAPARSIN
  10. kaanmert İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    98171
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    osgb firmalarında mesleki deneyim ve benzeri şeyler sorulsada temel ilgilenilen şey düşündüğün ücrettir,tecrüben olmasada düşük ücret kim talep ederse o işe alınır.
  11. şevket ediz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    48557
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Kaç para istiyorsun diye sorarlar , başka da bi şey soran nadir çıkar... :eek:
  12. Fatih Ülker Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    Sertifika Numarası:
    36910
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Hem çevre mühendisi hemde İSG Uzmanı olarak öncelikle sana başarılar dilerim.
    OSGB lerin en sevdiği çalışan tipi tecrübesi ( daha ucuz iş gücü yüksek kar marjı ) olmayan çalışanlar olmaktadır. Tecrüben yok biz sana işi öğreteceğiz diyerek bütün saatlerini en az 50 şirkete yayacak şekilde sömürürler.
    İlk soracakları şey ( mülakatlarda ki en son sorulması gereken şeydir. ) ücret beklentin olacaktır. ve Ne kadar az söylersen de o derece seçilme olasılığı da artar.
  13. Gozde Cengız İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    129581
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman

Osgb ler o kadar dikkat ettiği halde de uzmanların hakkı olan ücreti de verebilseler çok güzel olurdu. Ama malesef uzman sırtından geçinmeye bakıyorlar. O nedenle eğer bir osgb kaç tane firmaya baktın ne gibi sorumluluklar aldın gibi karşımda soru sorarsa hakkım olan ücreti de bana vermek zorundadır. Tecrübeyle sabit olarak.