1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Osgb il dışı hizmet vermek

Konusu 'OSGB' forumundadır ve Uğur Yavuz tarafından 3 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. Uğur Yavuz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    50980
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    egeyapı group batışehir projesi
    bugün bi tanıdığımın ekmek fırınına uğradım ayak üstü sohbet isg ye geldi.Biz de rd yaptırdık eğitim aldık denildi bi bakabilirmiyim dedim. Baktığımda hizmeti veren osgb'nin ankara merkezli bi firma olduğunu gördüm dedim biz sakarya'dayız nasıl oluyor ??.fırıncılar odası bi şirketle anlaşmış oda vasıtasıyla hizmeti alıyolarmış.şimdi burda osgb il sınırları dışında hizmet veremez maddesi var acaba dedim meslek odaları ile özel madde mi var yönetmelikte o da yok. bi de şöyle düşündüm meslek odasının merkezi ankara'daysa osgb de ankara bu şekilde odaya bağlı bütün fırınlara hizmet veriyo... bu konuda bilgi verirseniz sevinirim
  2. Adnan Tunç İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    52675
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Ortada ki pasta büyük. Ve insanlar her yere saldırıyor. Yönetmelikler açıklarla dolu. Bir türlü kılıfına uyduruyorlar.
    Dediğin olay ise şöyle gerçekleşiyor ; Osgb bünyesinde ki 2.uzman veya 2. doktorla tam zamanlı değil de ; yarı zamanlı anlaşıyor. Bu uzman ve doktor arkadaşlar istedikleri yere, istedikleri gibi hizmet veriyor.
  3. Alper Akpunar Eğitim Grubu Lideri

• Eğitim Grubu
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    16217
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gündoğdu Mobilya (Sümela)
    Osgbnin bulundugu ilin sınır komşu illere hizmet verebiliyor, ama arkadaşın dediği gibi tam zamanlı değilde yarı zamanlı şekilde anlaşma yapıldığında hizmet veriliyor..
  4. Ahmet A. İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    57070
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Teknik Öğretmen
    Yönetmeliğe göre osgb ler il dışına isg hizmeti veremez eğer o ilde şubesi yoksa. Ancak risk değerlendirmesi için böyle bir koşul yok.Fırın rd yaptırmış olmalı yalnızca.
  5. Uğur Yavuz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    50980
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    egeyapı group batışehir projesi
    yalnızca rd deği 8 saatlik eğitimide almışlar sertifikaları gelmiş...
  6. Ahmet A. İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    57070
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Teknik Öğretmen
    Yönetmeliğe aykırı iş yapılmış demektir.