1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Osgb ile çalışırken bireysel risk analizi yapmak

Konusu 'OSGB' forumundadır ve sena t tarafından 27 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

 1. sena t İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Arkadaşlar bireysel rd teklifleri aldım. Kendim de bir osgb ye bağlı çalışıyorum,, rd yapacağım yerler en fazla 5, 6 kişi. Sadece rd mi yapacağım yoksa acil durum eylem planı ve eğitim de varmı? İmza olayını nasıl yapacağımm ? Osgb benden % kaç istemeli ?(mesai saatinde izin vereceği için) 3 gündür okuyorum benzer konuları herkes bişey söylemiş,, yardımcı olursanız sevinirim :((
 2. Anıl Keskin Haber Grubu

  • Haber Grubu
  Sertifika Numarası:
  92297
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Muhasebeciye fatura kestir %30 vergini düş gerisi senin olsun
 3. sena t İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  ama ben osgb de mesul müdürüm o işte kafamı karıştıran, bide sadece rd mi yapıcam ?
 4. Anıl Keskin Haber Grubu

  • Haber Grubu
  Sertifika Numarası:
  92297
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Adamlarla nası anlaştıysan o adam senden onları isterse çıtayı arttır biraz yapması gerektiğini hatırlat imza konusunu bilemem mesul müdürsen yapabiliyosan altına imza atma işverene attır sadece imzayı
 5. sena t İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  ben de öyle düşünmüştüm imzayı işverene attırıyım, kendi yapmış gibi görünsün, diğer türlü daha zor olur gibi görünüyor,peki diğer hizmetleri de talep ederlerse acil durum eylem planı da dahil imza atmadığım için bi sıkıntı olmaz dimi ?
 6. Emre Öcal İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  77218
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Acil eylem planı ve eğitimleri de vermelisiniz. Firma bunlardan da sorumlu, Firma sizden fatura istemiyor ise imzalasanız da problem olmaz, müfettiş ler fatura ile ilgilenmiyor. OSGB de çalıştığınız için eğitim de verebilirsiniz.
 7. sena t İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  fakat ben bunu kendi çalıştığım osgb ye bildirmeden yapmak istiyorum, çünkü çok sıkıntı çıkarıyorlar, burda da mesul müdür olduğum için imza konusunu çok düşündüm nasıl olcak die, yani siz şimdi sıkıntı olmayacağını mı söylüyorsunuz imza konusunda Emre bey ? doğrumu anladım ?
 8. Ömer Daşdan İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  16875
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  İstanbul Destek OSGB
  Adam kendi de risk analizi yapabilir. İmza sorun olmaz.
 9. yıldırım İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  1- sizin mesul müdür olmanızın yazdığınız risk analizi raporuna imza atmanıza engel değil. mesul müdürün görev yetki ve sorumlulukları çsgb ile sıkıntı çıktığında örnek; a sınıfı bir işyerine a sınıfı uzmanınız üzerinden sözleşme bildirip fabrikaya c sınıfı uzmanı gönderdiniz ve iş kazası oldu fabrika sahibide bunu kaza sonraı osgb benimle a sınıf uzman üzerinden sözleşme yaptı ama fiilen c sınıfı uzmanı gönderdi derse mesul müdürde iş kazasından sorumlu tutulur. YOKSA MESUL MÜDÜR İŞYERİ HEKİMİ DEĞİL UZMAN İSE RAPOR YAZMASINDA SORUN YOK.aslında raporda sağlıkla ilgili kıısmlarda öneri ve tespitleri işyeri hekimde belirtebilir o zaman o da imza atar.

  2-arkadasın dediğin gibi yaklasık %30-35 gibi vergi oranını düştükten sonra kalan senindir

  3-risk analizini yazdın eğitim ve acil eylem planı vermedin. rapora belirtmeyecekmisin işletmenin acil eylem planı hazır değil eğitimler verilmemiş. bu sefer senin yapmadığın bunu işletme başkasına mı yaptırcak. madem osgbdesin avantajını kullan. bireysel uzmanlar risk analizi hazırlayabilir acil eylem planı yazabilir ama eğitim veremez vermesi için işletmenin çalışan uzmanı yada osgb personeli olması gerekir senin bu sıkıntında yok üçünü de sen yap adam akıllı bir ücret iste. bahsettiğin yer üretici değil ve 5-6 personeli varsa ve faura keseceksen ortalama 500-800tl arası iste

  umarım yardımcı olmuşumdur.