1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Osgb ile ilk iş görüşmesi

Konusu 'OSGB' forumundadır ve mehmet demireel tarafından 12 Haziran 2014 başlatılmıştır.

1. mehmet demireel İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    93291
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar merhaba, B sınıfı Uzmanlık belgesine sahibim. Uzmanlık konusunda henüz deneyimim yok fakat bir şekilde biyerden başlamak gerekiyor yetişmek için.. Önümüzdeki hafta bir OSGB ile iş görüşmesine gidecegim. Nasıl bir yol izlemem gerekiyor, baştan neleri anlaşmak gerekiyor, (tam zamanlıda) ne kadar ücret istemeliyiz veya vermelerini beklemeliyiz?
    Bir hususta ; şu anda Bsınıflarıda A sınıfı yerlere bakabiliyor, osgb bunu bir fırsat olarak sizin bilginiz olmadan kullanabilir mi?? yardımlarınız ve vereceğiniz cevaplara şimdiden teşekkür ederim...
  2. seniso İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Şartları baştan konuşman gerekli çok tehlikeliye görevlendirme yapacaklar mı? orası önemli atama yapacaklarsa ben olsam 5000 tl den aşağı istemem ama o paraları da vermezler. eğer tehlikeli olacaksa sadece 3500tl olması gerekir ama 2500 tl alırsan iyi. ama hiçbir şekilde 2500 tl altı rakamlara çalışma derim. kaç firmaya görevlendirme yapacaklarını sor 70 tane firmaya görevlendirilenler var. nasıl bakacaksın. ama oluyor. bir de yolu sor araç verecekler mi? vermezlerse oradan oraya elinde çanta gezersin. bilgisayar internet verecekler mi onu da sor. sakın tecrübe kazanacağım diye düşünüp düşük ücretlere çalışma, piyasada kaç kişide tecrübe var zaten
  3. mehmet demireel İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    93291
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    teşekkür ederim faydalı bilgiler vermişsiniz, eminim ki bu soruyu sorup ta ne yapacağını nelerle karşılaşacağını bilmeyen birçok arkadaşımız var. bu konunun tecrübeli bilginizle bana ve benim durumumda olacaklara yararlı olacağı düşüncesi ile..
  4. Mehmet Mete İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    bence kafanızda rakamla gitmek yerine ne tür işletmeler verecekler onu sormanız ve maksimum kaç firma verileceğini konuşmanız mantıklı olur. 10-15 firmadan fazla söylüyorsa hiç o osgb ye bulaşmayın derim. Birde benim kriterim bilmiyorum sizin kriteriniz olur mu çok tehlikeli olacaksa inşaat sektörü olmasın, benim için inşaat problem olmaz diyorsanız çalışırsınız o ayrı. Bunun dışında 4-5 bin aşağısını kabul etmeyin tecrübenizi öne sürerlerse ilk ay yada ilk iki ay (burası sizin pazarlağınıza kalmış ) 3bin verin sonraki aylar 4-5 bin verin diye anlaşın ama bu fiyatların altına kesinlikle çalışmayın. Alacağınız sorumluluğun tam olarak bilincinde olamayabilirsiniz ama bir çok tehlikeli işletmede turlayınca ve her işçiden sizin sorumlu olduğunuzu düşününce üzerindeki sorumluluğunuzu çok net anlayacaksınız. Bir tavsiyemde işi bilen çoğu kişi tarafından bilinen osgblerle çalışın, yeni açılan osgblerle kendinizi riske atmayın
  5. Abdullah Gökçen İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    Gökçen OSGB
    Eğer tecrübeniz yoksa en azından ilk ay üzerinize atama yapmamalarını belirtin. Maaş konusunu sadece sözlü bırakmayın zira iş görüşmesine gelip de önceki firmadan maaşını tam almamış çok kimse ile karşılaştım.

Sektör şu anda çok sallantıda bir çok kişi osgb açtı. Dikkatli olmakta fayda var.
  6. oğuzhan Torun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    1)Evrak prosedürü var mı?
    2)Hangi formatta risk analizi yapıyorsunuz? (MATRİS OLMAYACAK)
    3)Firma sınırlamanız var mı? Örneğin en fazla 30 firmaya bakarsınız gibi
    4)Araç verecek misiniz?
    5)Bilgisayar, fotoğraf makinesi ?
    6)Benimle yapacağınız sözleşmeye bakabilir miyim:)
    7)Evraklarımın takibini yapan çalışanınız var mı?
    8)Müfettiş geldiğinde veya iş kazası olduğunda veya mahkemelik olduğunuz da acil durum planınız var mı?
    9)Hizmet verdiğiniz firmanın işvereni işi yokuşa sürünce ne yapıyorsunuz?
    10) OSGB'nin sahibi doktor mu? uzmanı mı? (Uzman ise in, değilse out)
    Bunları sorduktan sonra eğer hepsi için olumlu cevap alırsanız başlayın yok birini bile es geçerse çalışmayın. Aslında şöyle ki böyle bi firma bulursanız bana da haber verin bu kadar yardımdan sonra belki bana torpil yaparsınız. 10. madde ücret kısmı. Onunla ilgili bilgim yok.
  7. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
    @oğuzhan Torun isi güzel özetlemiş.
    Hatta bu konuda elinizde dosya, kalem kagit olsun. Sizde elinizi güçlendirin. Onlar konustukca sizde not alin. Akliniza takilan olursa değerlendirelim dersiniz.
    Kendinizi ucuza satmayin lütfen.
  8. hülya ünlü İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    59208
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    Mehmet Bey öncelikle başarılar diliyorum diğer arkadaşlara çok teşekkür gerçekten çok önemli ve güzel önerilerde bulunmuşlar. Şunu da unutmayın duruşunuz çok önemli kendinizden emin tecrübem olmasa da üstesinden gelirim imajı bırakın. Diğer arkadaşların tavsiyelerine katılıyorum fakat 4-5 bin veren bir OSGB bulmak çok zor. Benim bulunduğum ilde B sınıfları için 3 bin veriyorlar. Kolay gelsin
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 14 Ağustos 2014 ---
    Öncelikle tavsiyelerinizi çok beğendim. Böyle güzel bilgiler paylaştığınız için teşekkürler.. Şunu merak ettim risk analizinde neden matris olmayacak? Çoğu OSGB matris yöntemini kullanıyor.
  9. oğuzhan Torun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Matris yöntemi hiç sağlıklı bir yöntem değil. Bünyesinde iyi uzmanlar olan veya kaliteli hizmet vermekten yana olan osgbler matris yöntemini kullanmaz. Ben matris yöntemini kullanmıyorum çünkü matris yöntemini hazırladıktan sonra arkama bakacağıma geç yapayım sağlam olsun düşüncesindeyim. Bu denetlemelere gelen müfettişler içinde geçerlidir matris yöntemi dışındaki yöntemlere farklı yaklaşıyorlar ancak matris yöntemini görünce uğraştırıyorlar bizzat yaşadım.
  10. hülya ünlü İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    59208
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    Benim çalıştığım osgb kinney metodunu kullanıyor. Fakat ben bireysel çalıştığım dönemlerde matris yöntemiyle risk analizlerimi hazırlamıştım. Umarım bir sorun çıkmaz.