1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Osgb ile maaş + prim usulü çalışıldığında anlaşma nasıl olur?

Konusu 'Yardım Masası' forumundadır ve UğurrTuran tarafından 31 Aralık 2014 başlatılmıştır.

 1. UğurrTuran İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Arkadaşlar ;
  OSGB ile maaş artı bağlantı kurduğun işlerden prim usulü bir çalışma şekil var. Burada ki prim ortalama yüzde kaç oluyor aynı zamanda primi işi ilk bağladığın ay mı alıyorsun yoksa diğer aylar da alabiliyormusun?
  Örneğin OSGB de 2000 tl maaş il çalışıyorsun ve aylık 1000 tl geliri olan bir iş bağladın. 1000 tl den ne kadar prim alacaz ve bunu her ay alacaz mı?
  İyi Çalışmalar
 2. Osman Ç. İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Bana sorsam hepsini sen al ,osgbye sorsan en fazla yüzde 5-10 falan verirler sana o da sadece o ay için.
  Sen pazarlamacı olarak çalışıcaksan tamam sürekli o işi yapıcağından belki mantıklı ama iş güvenliği uzmanı olarak firmalarada hizmet vereceksen sömürü sisteminin kağıda dökülmüş hali gibi geldi bu sistem bana.
 3. Ahmet Hamdi ASLANKOÇ İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  80129
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Sen 2000 lira + pirim iş bulduysan şapkanı göğe at :cool::cool:

  Ekli Dosyalar:

 4. narkissos İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  70602
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  KEYGEN Uluslararası Mühendislik Müşavirlik
  Bunun cevabını burada almanız çok zor. Sen nasıl olmasını istiyorsan işverenine onu söyle. aylık getirisi üzerinden %10 isterim diyebilirsin mesela yada yıllık sözleşme üzerinden birim iste. 12 AY x 1000 tl den 12000tl nin % 15 ini isteyebilirsiniz mesela. ama bu tamamen sizin işvereninizle aranızda olacak bir anlaşmadır. Ben total paradan yüzde almanızı tavsiye ederim.