1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Osgb ile tam süreli sözleşme imzalarken dikkat etmemiz gerekenler??

Konusu 'Kariyer Bilgi ve İpuçları' forumundadır ve Elif Turan tarafından 16 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. Elif Turan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    13991
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar OSGB ile tam zamanlı sözleşme imzaladığım da sistem sanıyorum 180+ 37 saatlik atama için imkan veriyor. Sürelerin kısalması ile bu sürelerle çalışılamayacağını, işlerin yetiştirilmesinin mümkün olmadığını bizde OSGB sahipleri de gayet iyi biliyor. Ancak hepsi ticari amaçla kuruluyor ve sözleşme imzaladıktan sonra yapabileceğimiz pek birşey kalmıyor. 217 saatlik dış atama yapılırsa belki 50 firmaya bile gitmek zorunda kalabiliriz. Sözleşme aşamasında nasıl bir önlem alabiliriz?
  2. Onur Dinçer İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    firma sayısını sınırlı sayıda tutan bir maddeyi koymaya ikan edebilirseniz ancak o şekilde olur. Mesela en fazla 10 firma gibi. zaten uzman çalışma dakikalarının azalması hep bizim aleyhimize oldu. Az firma daha çok ilgi daha çok kazanç demek.
  3. Elif Turan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    13991
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    10 çalışanı olan çok tehlikeli bir firma için süre aylık 2 saat * 10 firma desek aylık 20 saat
    100 çalışanı olan çok tehlikeli bir firma için süre aylık 20 saat * 10 firma desek aylık 200 saat

tabiki firma sayısını belirtebilmek yararlı olacaktır ama yine de çözüm değil gibi..
  4. vetozanerikci İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Rasat Harita Madencilik Müşavirlik İSİG Hizmetleri
    elif hanım benim yaz başlangıcında bir osgb ile sözleşme yaptım. ya zamanlı üstelik. osgb benim yaklaşık olarak 110-120 saatimi doldurdu. ancak şubeleride sayarsanız yaklaşık 60 a yakın bir müşteri portföyü oluşturdular. netekim bu kadar firmaya tam zamanlı çalışsam dahi yetişemeyeceğimi anladığımdan sözleşmeleri iptal ettim ve ayrıldım. firma sayısına dikkat edin. sözleşme yaparken ücretten önce konuşulması gereken önemli bir konudur bence...
  5. Fatih Ülker Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    Sertifika Numarası:
    36910
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Elif HANIM
    öncelikle hayırlı olsun diyorum.
    OSGB ler 180+37 saatinizi aldıkları için o saatler içinde size istedikleri kadar firma tanımlayabilirler artık bu onların insafına kalıyor.Zaten bizim şikayet ettiğimiz nokta da OSGB lerin KARHANE mantığı ile sadece kar marjını düşünerek hareket etmeleri. onun için bence sözleşmenizde en fazla - en az şu kadar firma tanımlanabilir şeklinde madde koydurmanız. Yoksa diğer şekilde sırf saatiniz tutuyor diye 50-60 firmayı üzerinize yüklerler
  6. Taner Yılmaz Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Afyon
    Sertifika Numarası:
    57660
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Sözleşme formatı olan var mı?
  7. Deniz Ural İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    piyasada bu işi öğrenmek isteyen, yapmak isteyen, herşeye razı bir sürü uzman varken siz osgb ile aranızda yaptığınız sözleşmeye şu kadar firmadan fazlasını almam maddesini ekleyebileceğinize inanıyor musunuz... ? :)
  8. Mustafa Murat AYTEKİN İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Merhaba Arkadaşlar, ben C-Sınıfı İSG Uzman adayıyım. Merak ettiğim konu şudur: C Sınıfı bir İSG Uzmanı şayet bir OSGB ile anlaşarak çalışırsa, yaklaşık olarak ne kadar maaş alıyor acaba? Yani OSGB'ler bizim için ne kadar maaşı uygun görüyorlar? Hepinize iyi çalışmalar.
  9. Emre Yiğitarslan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    1500 -2000