1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Osgb katilmadan isg uzmani olmak

Konusu 'Yardım Masası' forumundadır ve mustafa berat gördük tarafından 17 Haziran 2016 başlatılmıştır.

1. mustafa berat gördük İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    52376
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    1.....bir isyerinin tek tek yani uzmani ayri ayri almaya ugrasmayacaginj farzedersek osgb ye katilmadan serbest isg uzmani olup sektore atilmak is bulup ilerlemek zor mu olur.....yani ayri isg uzman tutmanin o isyerine maddi manevi vs katkisi avantajlari var midir varsa ne olabilir

2....bir de c sinifi lazim olan bir osgb ile anlasmak ortalama aylik ne kadar malolur...sadece aylik gideriyle biter mi isg masrafi...yoksa daha baska ilave ucretlerde var midir ornegin risk degerlendirme raporu gibi
  2. mustafa berat gördük İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    52376
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
  3. T.Ulus İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Forum da sorularınızın cevabı var. Ara kısmına "bireysel iş güvenliği" yazıp arama yapın. Sorunuzun cevabını detaylı şekilde bulacaksınız.
  4. mustafa berat gördük İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    52376
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    aradim ama bulamadim daha sonra konuyu actim
    bildiginiz cevaplari ve link varsa yazarsaniz makbule gecer
  5. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
    Cevap: Bireysel olarak elbette iş güvenliği uzmanlığı yapabilirsiniz. İş bulup bulamamak tamamen sizin elinizdedir. İşyerine maddi katkısı olacağını düşünmüyorum. Ama manevi dediğiniz şey ile farklı isg uzmanı ile en azından cross-check işlemi tamamlanmış, eksik olabilecek noktalar daha da belirlenmiş olur diyorum.

Cevap: Tam olarak soruyu anlayamadım. Siz osgb'ye mi ortak olacaksınız da size mal olacak acaba? Sizin osgb bünyesindeki çalışmanızı soruyorsanız zaten osgb maaş düzeyleri az çok bellidir. Son dakikanıza kadar sizi kullanırlar, en düşük maaşı vermeye çalışırlar. Osgb bünyesinde çalışıyorsanız, o esnada vereceğiniz tüm işlemler için aynı ücreti alırsınız. Eğitim için ek ücret, risk değerlendirmesi için ayrı ek ücret vb. uygulaması olmaz. Sabit maaşınız ne ise onu alırsınız.

İş Güvenliği Uzmanlarının Görev, Yetki, Sorumluluk ve Eğitimleri Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelikte aradığınız bir çok sorunun cevabını da bulabilirsiniz.
    Sitemizin kütüphane bölümünden tüm yönetmeliklerin güncel hallerine ulaşabilirsiniz.

Saygılarımla.
  6. T.Ulus İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
  7. mustafa berat gördük İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    52376
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    yararli ve guzel bilgiler olmus

ayrica mesela sizi sonuna kadar kullaniyor ve somuruyorsa sikayet makami var midir
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 17 Haziran 2016 ---
    yararli ve guzel linkler