1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Osgb kurmak isteyenler ve iş yeri hekim adayları

Konusu 'OSGB' forumundadır ve Emre Perk tarafından 10 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. Firmamız İşyeri Hekimi ve OSGB'ler için İSG Kılavuzu adı altında ürün yelpazemize ekleme yaptık.Konuya ilgili duyanlar tarafıma dönüş yapabilir.
  2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
  3. Serdar AKGÜL İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    A Sınıfı İş Güvenlik uzmanıyım. Çeşitli şirketlerde yöneticilik pozisyonlarında çalıştım. Ankara iline yerleşme planım bulunmaktadır. Yeni gelişmekte olan İş Sağlığı ve Güvenliği alanında kariyer hedefi olan OSGB kurmak isteyen güvenilir, Ankara İlinde ikamet eden/edebilecek İŞ HEKİMİ belgesi bulunan ortak arıyorum. İlgilenen arkadaşların aramalarını bekliyorum. Serdar AKGÜL 0 (549) 742 45 14
  4. Rahmi Tay İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    78482
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Serdar Kardeşim,

Ortak ilanla aranmaz. Öncesinden tanımış olduğunuz, huyunu suyunu bildiğiniz biriyle ortaklık kurmak daha doğru olur. İyi ortak aynı zamanda iyi bir dost olmalı. Yoksa ortaklık uzun süre devam etmez ve telafisi çok güç kayıplara neden olabilir. Benimki nacizane öneri.
  5. Serdar AKGÜL İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman

İlgi ve naçizane önerin için teşekkür ederim. Aile hekimliği yapan aynı zamanda İşyeri Hekimi (30 saat üzerinden çalışan) kardeşim var. Bu bir ticari anlaşmadır. Ticarette ne ortak ne kardeş ne de huy ve su bilme işleri ne de güven üzerine kurulu bir iş yada anlaşma olmaz. Öncelikle ticaret sözleşme, akit işidir. Her kişi üzerine düşen yetki, görev ve sorumluluğunu iyi bilmeli ve doğru uygulamalıdır. Buna rağmen riskler olabilecektir lakin genel olarak istikrar kalıcı olur.

Mevcut durumda tecrübeli A, B ve C İş Güvenlik Uzmanları ve İşyeri Hekimlerinin buna ilave henüz yeni belgesini almış İGU ve Hekimlerin ayrıca sayısı her geçen gün artan OSGB lerin piyasaya nasıl girdiklerini, nasıl çalıştıklarını, nasıl iş kovaladıklarını bahse konu bu kişi, kuruluşların ne düşündüklerini az çok hepimiz bilmekteyiz. Bırakalım kim ne yapıyor ise yapsın biz kendimize ve ne yapacağımıza bakalım. Yeni ve gelişmekte olan İş Sağlığı ve Güvenliği, henüz oturmamıştır bunun bir çok nedeni var. Bunu şu an sıralayacak birilerine naçizane akıl verecek değilim herkesin kendince bir aklı, bir anlayışı, bir felsefesi, bir iş yapış şekli vardır.

Önerine gelince, varsayalım ki;

bir OSGB 'de çalışmak isteyene ---- sakın OSGB arama ! kurucu, ortaklarının ve çalışanlarının huyunu suyunu bilmediğin bir işte çalışma ...

Serbest, bağımsız ve takım halinde çalışana ---- sakın İşyeri ve İşveren arama ! huyunu suyunu bilmiyorsun bunlarla çalışma ...

İSG katip üzerinden İGU ve İşyeri Hekimine talep yapıldığında ---- bu İGU ve Hekime aman sakın huyunu suyunu bilmediklerinle iş yapma ...

bu örnekleri sayısızca çoğaltabiliriz. Türkiye gerçeklerini çok iyi bildiğimi ve öğrenmeye devam ettiğimi söyleyebilirim. Binlerce bayi ağı bulunan Holdinglerde yöneticilik yaptım, 85 kişi çalıştıran bir işletmenin sahibi oldum, 300 bin/yıl taşıma yapan bir firmanın 50 yıllık sahipliğini yapan bir ailenin bireyi olarak bende naçizane sana şunu söyleyebilirim kimsenin huyuyla suyuyla ilgilenmiyorum -zira ilgilendiğimde de kimsenin huyunu suyunu anlayamadım.

Alakan ve naçizane önerin için teşekkürler ..
  6. Tolgahan Özkan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Sağlık Personeli
    Diğer sağlık personeli arayanlar için 05071103313
  7. Serdar AKGÜL İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Türkiye'nin en büyük kariyer sitesinde bir OSGB nin verdiği ilana bakınız ! İGU veya Hekim aranmıyor Pozisyon "Satış Müdürü" aranan tecrübe 7-20 yıl ! İş tanımında dikkat çeken bir görev "rakip faaliyetlerinin yakından takip edilerek gerekli eylem planlarının hazırlanması" ! ve BOMBA aylık net maaş 1.000-2.000 TL , Doktora yapan da olur denilen bir OSGB klasiği bunu hayatım boyunca unutmayacağım.

OSGB 'lerin İGU ve Hekim avında olduklarını, İş Sağlığı ve Güvenliği kalitesini düşürecek seviyede piyasa çalışması ve ücret politikası sergilediklerini biliyorum buna Türkiye şartlarında çok şaşırmıyorum -da bu bomba İLANI görünce gerçekten şaşırdım ve bu kadar da olmaz diyorum.

Firmamızın İSTANBUL ve BURSA şubelerinde çalıştırılmak üzere SATIŞ MÜDÜRÜ alınacaktır.

• OSGB satış alanında yöneticilik deneyimi olan,
    • İletişim becerisi güçlü, temsil yeteneği ve liderlik vasıfları gelişmiş,
    • Problem çözme, analiz, planlama ve takip yeteneği olan,
    • Seyahat engeli olmayan, aktif araç kullanabilen,
    • 35 - 45 yaşları arasında,
    • Mevcut satış ekibinin yönetilmesinden sorumlu olacak,
    • İletişim ve organizasyon yeteneği kuvvetli,
    • Müşteri portföyünün geliştirilmesi ve satışla ilgili tüm süreçlerin yürütülmesinde yönetsel olarak rol alacak,
    • BAY / BAYAN SATIŞ MÜDÜRÜ.

[​IMG] İş tanımı:

• Satış hedeflerinin gerçekleştirilmesine yönelik yapılanma ve faaliyetlerin gerçekleştirilmesi,
    • Müşteri ihtiyaçları ve pazarın yapısı dikkate alınarak gerekli satış arttırıcı çalışmalarının planlanması ve sahada uygulanması,
    • Mevcut müşteri ziyaretlerinin gerçekleştirilerek, pazarın ihtiyaç ve beklentileri ile rakip faaliyetlerinin yakından takip edilerek gerekli eylem planlarının hazırlanması,

[​IMG] Firmanın ilana eklediği diğer bilgiler:
    Pozisyon Tipi: Sürekli / Tam zamanlı
    Eğitim Seviyesi: Meslek yüksekokulu (Öğrenci), Meslek yüksekokulu (Mezun), Üniversite (Öğrenci), Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)
    Tecrübe: 7 - 20 yıl tecrübeli adaylar
    Aylık Net Ücret Aralığı: 1000 TL - 2000 TL
    Ehliyet: B