1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Osgb kurmak kaça patlar?

Konusu 'OSGB' forumundadır ve Ali İhsan Dönmez tarafından 6 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. Baran Aydemir İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    14829
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    baya da varmış..ben 50 civarı diye düşünmüştüm:)
  2. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Hocam 50 bine bir büfe açılmıyor artık, orta sınıf bir araba bile alınmıyor :)
  3. Baran Aydemir İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    14829
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    doğru diyorsun aslında.kredi çeksem açsam mı diyorum
  4. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Ortak doktor bulursanız kaçırmayın. Geç kalırsanız pazar paylaşılacak. İstanbul'da açacaksanız paslaşalım :)
  5. Baran Aydemir İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    14829
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    iyi olur aslında ama benm askerliğim var daha.nisanda tecilim bitiyor.askerden sonra girerim ancak
  6. sevgay İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    64972
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    İlk kurulum masrafı ortalama 30-50 TL arası (mobilya kalitesi, kira...fark ettiriyor) hesaplamıştım ben.

İçinde ne var:

Dekorasyon (kiralanan ofisin uygun halde bölünmesi işleri): 10.000 TL
    Kira: 1.000 TL
    Sertifika ücreti: 9.500 TL
    Doktor: 9.000 TL (SGK dahil)
    Uzman: 3.500 TL (SGK dahil)
    Sağlık Personeli: 2.500 TL (SGK dahil)
    Araç: 1.000 TL
    Yakıt: 1.000 TL
    Mobilya ve zaruri malzemeler (mobilya, sağlık zorunlu malzemeleri): 5.000 TL

Toplam: 42.500TL

Aylık sabit gider ise yaklaşık 20.000 TL (maaşlar, araç ve ofis giderleri)

Mobil araç işine gelirsek:

İnternette herşeyi hazır bir tane satılıktı: 70.000 TL

Ayrı alıcam ben dersen
    Odyometre: 3.500 TL
    Seyyar Röntgen: 15.000 TL
    SFT: 3.000 TL
    Refraktometre: 150 TL
    Araç+iç düzenlemesi: 50.000 TL (minimum9

rakamların tümü yaklaşıktır.

Şimdi benim sorum şu, OSGB açmak adına KOSGEB gibi kuruluşlar kredi desteği sağlamazlar mı acaba? Ben kadın girişimci olarak bu tarz bir destek almak istesem ne önerirsiniz? Ne yapmam gerekir sizce?
  7. emregee İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    hepimiz osgb-isis turkey
    30-40 bin liraya kapıyı açar ruhsatı asarsınız ondan sonra doktor , c uzman ve yardımcı personel için aylık kira hariç vergi ve sigorta dahil 25bin sabit gideriniz olur... b veya a uzman konusu sıkıntı. ayrıca bu yola çıkmadan önce bulunduğunuz ilde kaç kişi ruhsat için sıra bekliyor onuda öğrenirseniz (6 ay'a kadar beklemeniz gerekebilir) sizin hayrınıza olur.
  8. mehmet celep İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    1103
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    445 firması olan tekstikentteki osgb mi satıyorum. detaylar: Mehmet CELEP 05442294692