1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Osgb mi? bireysel mi?

Konusu 'OSGB' forumundadır ve Serkan Yanmış tarafından 14 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. İpek Yetiş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhabalar;

Benimde bu konuda bir sorum olacak. Benim tanıdığım Doğalgaz montaj işleri yapan bir yer var. Risk değerlendirmesi yaptıracaklar. Benim yapmamı istiyorlar ama ben daha çalışmaya başlamadım ve Mayıs sınavında başarılı oldum. Yani daha belgem elime geçmedi. Acaba buranın risk değerlendirme dosyasını ben hazırlayabilirmiyim ?
  2. Mustafa Yıldırım Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Nevşehir
    Sertifika Numarası:
    69893
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Hazırlayabileceğinize inanıyorsanız hazırlarsınız ancak sıkıntı şurda işçi eğitimlerini sözleşmeli uzmanın vermesi gerekiyor ve risk analizi acil durum eylem planları eğitimler bu işin içinde. Eğer sertifika gelince sözleşme imzalamayı düşünüyorsanız bu firmayla risk analizinide yapın.
  3. İpek Yetiş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Cevap için teşekkürler. Aslında çok büyük bir yer değil max 8 kişi falan çalışanı var.
  4. Mustafa Yıldırım Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Nevşehir
    Sertifika Numarası:
    69893
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    olsun başlangıç için küçük firmalar daha ideal bence. özellikle bireysel çalışmayı düşünüyorsanız
  5. İpek Yetiş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Evet bende küçük firmalarda başlamanın daha faydalı olacağını düşünüyorum. Peki apartmanlar için risk değerlendirme raporu hazırlayabilirmiyim ? Mesela çalışma saatimiz gibi bununda bir sınırı var mı ?
  6. Mustafa Yıldırım Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Nevşehir
    Sertifika Numarası:
    69893
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    risk analizi için bi sınırlama yok istediğiniz kadar yapabilirsiniz ama sertifikanız gelene kadar imzalamayın. sonuçta halen uzman değilsiniz.
  7. İpek Yetiş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Uyarılarınız için teşekkürler çok sağolun iyi akşamlar
  8. Mustafa Yıldırım Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Nevşehir
    Sertifika Numarası:
    69893
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
  9. yusuf aydın İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar bugün bir osgb’yle görüştüm. Adam benimle yarı zamanlı olarak anlaşma yapmak istedi. Dediğine göre benim bu osgb adına bulduğum her işyeri için iş güvenliği hizmetlerinden %50 komisyon (kdv ve diğer masraflar çıkartıldığında) , sağlık hizmetlerinden de %5 komisyon veririm dedi. Tecrübesiz olduğum için pek sıcak bakmadım olaya. Siz ne düşünürsünüz?
  10. Mustafa Yıldırım Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Nevşehir
    Sertifika Numarası:
    69893
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    hiç durma kabul et derim :)
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 15 Haziran 2013 ---
    tabi çevren varsa iş bağlayabilirim diyosan
  11. İpek Yetiş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Peki Osgb'ler yeni uzmana ne kadar ücret veriyorlar ? Yakın zamanda görüşmelere gidersem söyleyeyim :)
  12. Mustafa Yıldırım Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Nevşehir
    Sertifika Numarası:
    69893
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    1000 liradan 4000 liraya kadar :)
  13. yusuf aydın İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İşte orası sıkıntı :S Mahalledeki bikaç esnaf dışında tanıdığım işyeri yok :) Adama bunu da dedim. Yani girişimci olman gerekiyo falan filan diye gevelerdi. Ne yapayım yani. Pazarlamacı gibi dükkan dükkan dolaşıp "risk analizi yaptırmayı düşünürmüsünüz ?" mü diyeyim :)
  14. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    İşte yine benim dediğime geldi konu. Sana komisyon vericem diyerek seninde dediğin gibi kapı kapı gezip müşteri bulduracak. Arkadaşlar ben diyorum OSGBler tamamen uzmanı kullanma amaçlı çalışır. (Hepsi değil şu son zamanlarda birsen artanlar bilhassa)
  15. Serkan Turgut İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    78873
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Ben başka birşey sormak istiyorum. ben bir fabrikada tam zamanlı olarak çalışıyorum. bu işi devam ettirirken örneğin c.tesi, pazar isg uzmanı olarak başka iş yerlerinde çalışabilir miyim? bununla ilgili bilgisi olan var mı?
  16. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    tam zamanlı olarak haftalık en az 45 saat çalışıyorsun oda eder aylık 180 saat,geri kalan ve fazla mesai olarak sana verilen 37 saat hafta sonları isgkatip üzerinden atama yaparak çalışabilirsin.yada kendi firmana atama yapabilirsin.
  17. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    Erkan bey Alo 170'i aradım tam zamanlı sözleşmede uzmanlar için 217 saati de doldurur, başka bir yerle sözleşme yapılamaz diyorlardı. ne kadar güvenebiliriz o da meçhul ?
  18. Yusuf C. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bence o denizde fazla acılma cok fena boğulursun kimse kurtaramaz seni ona göre :D öle göründüğü gibi birsey degil o risk analizden yazacagın bir kelime senin hayatınıda kurtarabilir denizin dibinede atabilir ona göre
  19. C.Etem Ünlü İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Ben tecrübemi aktarayım ilk başlangıç için bana teklif ettikleri rakam 900 lira :eek: Part time garsonluk yapıyorum aylik elime geçen rakam 1000lira , iş güvenliği uzmanı olup haftada 6 gün çalışıcam,risk alıcam elime geçecek rakam 900lira
  20. Hakan Balıkçı İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    44214
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel Teknik Rehber,Danışman ve OSGB
    böyle rakamları kabul eden uzman varsa yazık.