1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Osgb mi? bireysel mi?

Konusu 'OSGB' forumundadır ve Serkan Yanmış tarafından 14 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. Cavit Yıldırım İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ACIDIM VALLA 900 SORUMMLULUK ALMAK SIKINTI
  2. murat murat İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    900 lirayı teklif eden işveren kimse deseydin keşke o çok olur istersen en iyisi yarısına anlaşalım ne günlere kaldık eyy alhhaım kimse böyle saçma komik rakamlara kendini ezdirtip teklif bile ettirmesin bence..
  3. Tuba Özbay İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    1500 nasıl sizce tecrübem hiç olmadığını göz önünde bulundurunca idare eder gibi geldi me dersiniz sizce nasıl ??
  4. seçkin sevencan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    2000 den aşağıya başlama derim sonuçta bi sorumluluk alıyorsun bunun bir bedeli olmalı
  5. Arzu Dursun İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    8833
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    iş güvenliği bölümü mezunuyum okuldan herşeyi öğrendim zaten ve 3 firmayla bireysel anlaştım. çok memnunum ileride ne olur bilemem
  6. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    en iyisini yapmışsın arzu hanım yaşasın bireysellik ;)
  7. Arzu Dursun İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    8833
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    aynen bireysel olman güven veriyor uzmana :)
  8. Sevecen Günel Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    sanırım hayır.
    çünkü tam zamanlı giriş yapılırken isg katipte, fazla mesai saatlerinizi de o şirkete bağlıyor bu bir,
    başka yerde iş yaparken para alabilmek için fatura kesmelisiniz cezası çok büyük, o neden başka bir firma adına çalışmalısınız, onun için de oradan da sigortalı olmalısınız ve işler karışıyor bu iki.

ben de çok istedim en azından risk analizi yapayım dedim ama çıkar yol bulamadım.
    eğer bir yol bulursanız lütfen paylaşın :) ben de faydalanayım
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 11 Temmuz 2013 ---
    İSG katipten tam zamanlı atamalarda otomatik olarak 37 saati de yazdırıyor. yani başka yere saat kalmıyor. ya da bir triği var ben bulamadım sistemde
    arkadaşlar, hiç tecrübeniz yoksa ortalığa yem gibi dalmamanızı öneririm. bireysel çalışmadan önce deneyimli bir uzmanın bulunduğu bir yerde deneyim edinin. ne olduğunu anlamadan daha siz işi tam öğrenemeden başınızı belada bulursunuz. bu iş tehlikeli.
    isg teknikerlerini tenzih ediyorum. onlar diğer kişiler gibi 2 ay okumadılar, çok programları hakkında bilgim yok ama daha bilgili mezun oluyorlardır herhalde. o konuda bilgim olmadığı için yorum yapamayacağım
  9. Arzu Dursun İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    8833
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    zaten bizde çalışma saatimizi hesaplayıp ve isg katipten sözleşme yaparak ve her bir işyeri için sigortalıyız zaten
  10. Arzu Dursun İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    8833
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    isg teknikeri olarak sayısal anlamda elektrik, iletim ergonomi meslek hastalıkları hukuk iş hukuku mevzuat, risk analzleri dersleri iki ayrı staj fabrikada daha sonra uz uzmanlık için staj var tabi sunum teknikleri eğitimler tatbikatlar hocalarımız tarafından verilmektedir ve verildi. devamında da mevzuata hakim olmak lazım tabi ki 2 yıl boyunca bunun için yetiştiriliyoruz tabi ki kendi herkes kendi alanında basarılıdır. makine müh. makine alanında isg uzmanlığı yapmalı ve kendini yetiştirilmeli . dikkatli titiz ve ayrıntıcı herkes işine ve insana saygı duyan herkes bu işi yapabilir. kolay gelsin bu iş güvenliği bilinci de 30 yasında adama anlatmak çok zor ve çalışan kendi bildiğini okuyor çok az insan bilinçli bu yetiştirilme tarzıyla alakalı kimseyi yadsımıyorum ve bu bilinç cocuk yaşta asılanmalı yoksa işimiz cok zor

AĞAÇ YAŞKEN EĞİLİR KAZASIZ GÜNLER
  11. worldofsofi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    72896
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    50% komisyon en yüksek oran...çevren varsa tabii.
  12. Filiz Birlikay İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    84323
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    çalışmıyor
    Benim de:)
  13. Filiz Birlikay İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    84323
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    çalışmıyor
    Olabilir tabi,
    istanbuldaki bağımsız çalışmayı düşünen arkadaşlarla bir araya gelip detaylıca konuşmak lazım
  14. Arzu Dursun İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    8833
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    bireysel olarak sigortalı olmak ve isg katipten sözleşme lazım bn öyle yaptım işyeriyle hem sigortalıyım hem sözleşmem var sorun ne anlayamadım bide birsey sorucam eğitimlerde test seklinde sınav yapan var mı acaba calışanlara
  15. Arzu Dursun İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    8833
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
  16. Sedat Bilaloğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    sider demir çelik pazarlama a.ş.
    kesnlikle az bu şekilde uzmanlık piyasasını düşürüyorsunuz...! uzman olduğunuzu unutmayın benim yanımda çalışan tekniker o kadar alıyor...!!
    ben eğitim sonunda test yapıyorum ve 70 altı alanları tekrar eğitime alıyorum...
  17. Arzu Dursun İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    8833
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    teşekkürler bnde test hazırlıyorum kaç soruluk testler bunlar
  18. Sedat Bilaloğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    arkadaşlar yanış anladıysam düzeltin lütfen... kısaca biz tam süreli bi yerde uzmanlık yapıyorsak,mesela cumartesi ve pazar RD ve ACİL D. hazırlayıp para karşılığı hizmet sunamıyoruz öylemi..? sonuçta fatura kesmemiz gerekiyor ve fatura kestigimiz yerden de sigortalı olarak gözükmemiz gerekiyor dimi..???
    ben 10 soruluk hazırladım kısa ve net.. işin içerigine göre olması ve bilinmesi gereken yerlerden... zaten 70 altı aldıklarında sorguamak gerekiyor..:)
  19. Arzu Dursun İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    8833
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    hımm teşekkürler :) bnde öyl düşünmüştüm
  20. Sedat Bilaloğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    arkadaşlar yanış anladıysam düzeltin lütfen... kısaca biz tam süreli bi yerde uzmanlık yapıyorsak,mesela cumartesi ve pazar RD ve ACİL D. hazırlayıp para karşılığı hizmet sunamıyoruz öylemi..? sonuçta fatura kesmemiz gerekiyor ve fatura kestigimiz yerden de sigortalı olarak gözükmemiz gerekiyor dimi..???