1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Osgb sorumlu müdürlük ve evrak işleri hakkında

Konusu 'OSGB' forumundadır ve gülşah çamurlu tarafından 11 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

1. gülşah çamurlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    osgb de çalışan arkadaşlar varsa bana yardım etsin lütfen ???
  2. Ali Ünal İSGforum Üyesi

Gülsah hanım sorunuzu sorun cevaplamaya çalışalım
  3. gülşah çamurlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    osgb de çalışıyorum heö sorumlu müdür hem c sınıfı uzmanım bütün iş benim sırtımda ama dosya haırlarken kesinlikle olması gereken evraklar neler bilmiyorum yardım edecek kimse yok çok fazla firma var yetişemiyorum :(
  4. Ali Ünal İSGforum Üyesi

OSGB de olduğunuz için öncelikle Allah Yardımcınız olsun. Bakanlıkla olan tüm yazışmalarınızı bildirimlerinizi, osgb de calısanların özlük dosyalarını oluşturmalısınız.

Müşteri firmalarda uzman ve hekimleriniz tarafından yapılan tüm kayıtların bir nüshası (imza altına alınmış ispat niteliğindeki raporlar tutanaklar planlar vb) bünyenizde arşivlenmesi gerekmektedir.
  5. gülşah çamurlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    örnek klasör varsa yollayabilirmisiniz
  6. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firmalarda yapılan tüm çalışmaların bir örneğini koyun. Özellikle denetmenler OSGB nizin yıllık çalışma planını da soruyorlar bu arada onu da yapmanız lazım. Bir de çalışanlar ile yapılan sözleşmeler onları da bulundurun OSGB de onları da sorabiliyorlar.
  7. gülşah çamurlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    çalşıanlar için ne söleşmesi yapılıyorki benim klasörlerimde uzman hekim sözleşmesi yıllık çalışma planı eğitim planı aylık ziyaret formları var başka ne eklemeliyim
  8. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    İş sözleşmeleri OSGB ile çalışan arasındaki belirli, belirsiz iş sözleşmeleri. Firmalarla isgkatip üzerinden yaptığınız sözleşmelerin imzalı hali (gerek yok aslında mantıken ama bulundurun).
  9. gülşah çamurlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    başka ne gerekiyor?
  10. Mehmet Mete İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Gülşah Hanım, bir işyerine gittiğinizde orada ne evrakları hazırllıyorsanız bir kopyasını kendinizde bulundurmanız gerekiyor.Bunların dışında birşey olmasına gerek yok. Eğer bir firmaya gittiğinizde ne dosyaları hazırlayacağınıza dair bir bilginiz yoksa osgb sorumlu müdürlüğüne erken girmişsiniz.Sizde durumun farkındasınız sorumlu müdürlük gerçekten zor ve çok sorumluluğu olan bir iş . Çünkü altınızda çalışacak uzmanları siz yönlendireceksiniz ve onların yaptığı hatalar sizede yansıyabilir.İşi, işte öğrenirim mantığıyla sorumlu müdürlük sakın yapmayın tabi tecrübeniz varsa bu dediklerimi dikkate almayınız :)
  11. gülşah çamurlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    :( farkındayımmm ne yapacağımı bilemiyorumsırf bu yüzden işimdende nefret eder oldum:(
  12. Mustafa Yıldırım Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Nevşehir
    Sertifika Numarası:
    69893
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    sorumlu müdür ve aynı zamanda 217 saat görevlendirmem var diyosanız. kendiniz yormayın boşa ya firmalara başka bi uzman göndereceksiniz. yada osgbdeki işleri yapması için bi eleman istihdam edeceksiniz. ayrıca osgb arşivini sorumlu müdür hazırlar gibi bişey yok. bünyenizdeki uzamnlar firmalara hazırladıkları evrakları arşivede koyacaklar. sizin en önemli işiniz bakanlık yazışmları personellle yapılan sözleşmeleri. isg katip onayı ve fatura olaylayları. personelin sigorta girişleri vs. vs.
  13. gülşah çamurlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    komik olan ben ve a sınıfı bir uzman var başka personel yok boş boş oturan doktorumu var bide herşeyi ben yapıyorumm o yüden hiç bişeye yetişemiyorum:(
  14. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    43934
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Makina mühendisi
    ön muhasebe personeli,ofisboy vs...... bu işlerin bir kısmını yapabilir(dosyalama,arşivleme)
  15. gülşah çamurlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    yapabilir ama alan yok
  16. Deniz Ural İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bu iş böyle olmaz yalnız haberiniz olsun, osgb de kaç firma var?
  17. gülşah çamurlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    124 olmadığının bende farkındayım
  18. Deniz Ural İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    yaklaşık 150 firmaya uzman+hekim+sağlık memurları+muhasebe+ofis+idari toplam 17-18 personelle hizmet veriyoruz, bizim patron para kazanmayı bilmiyor da mı bu kadar personel çalıştırıyor... :)
  19. gülşah çamurlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
  20. Ali Ünal İSGforum Üyesi

:)