1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Osgb teklif verdi kararsız kaldım

Konusu 'Öneriler ve Şikayetler' forumundadır ve Abdurrahim Çiftçi tarafından 18 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. Abdurrahim Çiftçi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    84395
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    az önce x bir osgb ile görüştüm bana ilk 2 ay için 1500 tl daha sonra 2000 tl veririz dedi c sınıfı uzmanlık için sizce nasıl kabul edeyim mi?
  2. Yahya Fırat İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    72916
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Erişler Gıda San. Tic. A.Ş.
    Sözlü taahhütler unutulur. Yazılı bir sözleşme karşılığında yeni başlangıç için denenebilir Abdurahim Bey
  3. umutözcan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    68076
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Yazılı sözleşme yapacak mı? sigorta dediğin rakamdan mı? çalışma süresi nedir? c.tesi çalışılıyor mu? araba verecek mi? sen dolmuşla mı gideceksin firmalara?
  4. Salih ŞENER İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100394
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu/NEVŞEHİR
    Bence de sözle olmaz, yazılı bir sözleşme yapmanız gerekir. Fiyatta esneklik göstermişler. umutözcan 'ında dediği gibi diğer şartları da belirlemeniz sizin faydanıza olacaktır.
    Gerisi size kalmış.
  5. Selman Doğan Serbest Kürsü

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    28982
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel Uzman
    Sayın Meslektaşım,
    A Sınıfı Uzmana 3.000 TL. teklif ediyorlar. Ben kabul etmedim. Kıyaslama için veriyorum bu bilgiyi. Yine de sen bilirsin.
  6. kuanturk İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bu sitede iş güvenlik uzmanı ilanları var mı? yoksa böyle bir konu açabilirmisiniz.bazen görüyorum konular arasına paylaşımda bulunuyor.dağınıklık oluşuyor.ben yeni üye olduğum için pek bilgim yok.konu açma olayında. İzmir ve kocaeli ve civar illerde C sınıfı İş Güv. Uzmanıyım iş arıyorum da bu sektörde.
  7. cihat ceylan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    burda yassak kardeş
  8. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
    Forumumuzda Kariyer Rehberi>İş arıyorum bölümüne girerseniz sizde uygun konu paylaşımında bulunabilirsiniz.

Saygılar
  9. Abdurrahim Çiftçi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    84395
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    yazılı sözleşme yapacaklarını söylediler çalışma süresi 217 saat dedi sigorta yol yemek ayrı ödeyeceklerini söylediler net maaş dediğim ücret işte yeni açılıyor bu osgb şubat ayı başlama ihtimali verdiler çok detaylı konuşmadım aslında...
  10. umutözcan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    68076
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Abdurrahim bey, İnsan Kaynakları Müdürü olarak size tavsiyelerim, kriterleri belirleyen siz olun, seçilen değil seçen siz olun, soru sorulan değil soru soran olun,
    1- OSGB niz kaç firma ile çalışıyor?
    2- Kuruluş tarihiniz nedir?
    3- Araç veriyormusunuz?
    4- Ortalama kaç firmaya bakacağım?
    5-
    Beklemende fayda var diye düsünuyorum
  11. burcak pilan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    "kabul etmeyecekseniz bir de biz görüşelim." diyen çok kişi vardır eminim. :)
  12. Recep Tayyip Taşdelen İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Kabul et derim teklifler aşağı yukarı böyle. senin teklif benim aldığım teklife benziyor. Yalnız sigortayı müh. sigortası yaparlarsa teklifin fena bile sayılmaz bence.
  13. AYDIN_06 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı

Şehir neresi hocam normalde fena değil gibi görünüyor fakat şunları sormanda fayda var

2 ay sonunda iş feshi durumunda fesheden taraf olarak tazminat miktarı belirle işini sağlama

al 2 ay sonra çık git derse harcadığın verdiğin emeğe yazık öyle bir madde koysunlar

2.si beni düşündüren taraf yeni açılıyor olması biliyorsun a yı alıpda tecrübesi olmadan 2-3 arkadaş birleşipde osgb açan firmalarda var para kazanmak uğruna yapıyorlar başın ağrıyabilir tecrübe ve deneyimlerini ölç sempozyumlara katılmışlarmı mesül müdür kaç yıllık bir tecrübeye sahip, saha tecrübesi varmı vs vs.. Benim tavsiyem şehir dışındada şubeleri olan ve bir kaç ilde hizmet veren çsgb den emekli iş müfettişleri a uzmanları gibi uzmanlık alanına sahip bu işin erbabı olan kişilerin yanında çalışman hem tecrübene tecrübe katmış olur koluna altın bilezik geçirirsin.Sonrasında şart koşma lüksün daha da artar bu benim fikrim saygılar...
  14. Hakan BARTIN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    62085
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    1.500-2.000 TL maaş ile OSGB' lerde çalışacak arkadaşlar. Sizleri gerçekten anlamakta güçlük çekiyorum. Sizlerin mesleği yok mu? Sizler 4 yıllık mühendislik veya Fen Fakültelerinden mezun olmadınız mı? Niçin kendi mesleğinizi yapmıyorsunuz? Bu maaşlara ve bu şartlara İş Güvenliği Uzmanlığı yapılır mı? Bu risk göze alınır mı? İş hayatına yeni başlayacak arkadaşların İş Güvenliği Uzmanlığını meslek gibi görmesi bence hata. Öncelikle eğitimini aldığınız kendi mesleğinize odaklanın. Bu işlerin ne olacağı da belli olmaz. Bir Yönetmelik değişir. İşler terse dönüverir. Mesleğinizle ilgili sıfır tecrübe ile ortada kalırsınız.
  15. cihat ceylan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    hakan bey bu işi ana mesleği olarak yapmak isteyen arkadaşlarımız genellikle fen edebiyat fakültesi mezunu ve iş imkanı az olan mühendislik bölümleri mezunudur.Ben yan dal olarak sertifika aldım mesela ama bir çok mesleğe göre şimdilik iş imkanı daha fazla olduğu için meslek olarak seçilmesi zorunlu duruma gelmiştir.Yoksa hiç bir arkadaşımız bu riski bu ücrete göze almaz.
  16. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Orkun Grup nakliye& lojistik
    kabul edin
  17. xekeru İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Söylediğinize kesinlikle katılmıyorum, bu ülkede hiçbir mühendisin kendi mesleğini kolaylıkla yapabileceğini yada yaptığını düşünmüyorum, bir düşünün devlet neden isg uzmanı olarak tüm müh. kadrosunu dahil etti, çünkü binlerce müh. işsizlik yüzünden açıkta, bu yüzden bu isg uzmanlığı bir iş kolu oldu ve bizim buna meslek olarak bakmamızda çok doğal. Benim asıl endişem bu yükseltme sınavıyla c sınıfını yeni kazanmış ve daha hiçbir tecrübesi olmadan b yada a ya yükselen uzmanların durumudur. Kimse yanlış anlamasın ve kırılmasın ama şuan 2-3 senedir c olarak görev yapan arkadaşlar tecrübe sahibi olmadan b ve a ya yükselen uzmanlardan üstün durumdalar. Eğer ki bu yükseltmeyi sadece kendi branşlarında uzmanlık yapacaklarsa söyleyecek birseyim yok ama her sektöre yayacaklarsa ortada el bombası gibi dolaşırlar. Esas o zaman bu işin altından kimse çıkamaz. Uzmanların 5000-10000-20000 alacağını tartışacağımıza uzmanların nasıl hangi şekilde yönlendirilmesini konuşmalıyız, bunun üzerine eğilmeliyiz.
  18. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Orkun Grup nakliye& lojistik
    iş güvenliği uzmanlığı bir meslektir..meslektir..yarı meslek yan meslek tabirlerini kimse kullanmasın
  19. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    bana ne iş yapıyorsun dediklerinde İŞ GÜVENLİĞİ UZMANIYIM
    peki lisansın ne dediklerinde ÇEVRE MÜHENDİSİYİM diyorum
  20. mağazalardaki satışçılar ,kafelerdeki baristalar ,1500 tl den fazla kazanıyor..geçen gün Bornova da bir çay bahçesinde arkadaşımla çay içiyorduk,büfesinde tost yapan adama ne kadar kazanıyorsun diye sorduk..verdiği cevap 1200 tl maaş alıyorum ...sabah 10 dan akşam 8 e kadar çalışıyorum pazar günü de çalışmıyorum...oldu:))Uzun lafın kısası 1500 tl lik işi inanın her yerde bulabilirsiniz bu kadar risk almanıza da gerek kalmaz..şunu da söyleyebilirim ki çoğu OSGB araba mazot falan vermiyor..1500 tl ye 10-15 işyeri dolanıp kağıdı evrağı eğitimi ile uğraşmak İş güvenliği Uzmanlığı falan değil...