1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Osgb teklif verdi kararsız kaldım

Konusu 'Öneriler ve Şikayetler' forumundadır ve Abdurrahim Çiftçi tarafından 18 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Orkun Grup nakliye& lojistik
    çok uzun oldu üç cümleye biterdi..istanbul da işler iyi, 5 km yürüyen işini bulur..bekleyen sayar yerinde özet bu
  2. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Orkun Grup nakliye& lojistik
    katılıyorum, özellikle bilinçsiz esnafı ikna etmek zor oluyor," muhasebecim bilir" şeklinde geçiştiriyorlar kaçıyorlar resmen, iletişimde bulunduğunuz bir iki mali müşavir serbest mühasebeci olacak ve yönetmeliklerin uygulamasını iyi bildikten sonra bireysel çalışılıyor ve çok da keyifli oluyor..bir kahveye gidin 500 tl deyin etkili konuşun kabul ediyor
  3. Onur Ala İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    80881
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ben öyle birşey demedim ki? Mayıs ta kazandım sertifika numaram 14binlerde. Temel İSG eğitimlerini verebilecek sevide eğitim aldım ve hepimizin elinde bir ofis ortamındaki çalışma için verilebilecek eğitim dökümanı ve bilgisi vardır sanırım
  4. yaşarsalur İSGforum Üyesi

bence sözleşme yap 2 ay sonra seni postalamıcaklarını kim kesin verebilir ki kendini kullandırma bence direk 2000 tl den sözleşme imzala yada kabul etme uzmansın sen yoldan geçen vatandaş değilsin.
  5. burcak pilan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    sana kısa cevap vermek lazım o zaman:
    yaw he he..
  6. Fatih Kartay İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Abdurrahim bey bende ilk başlarken sizin gibi çok kararsızdım ve birçok OSGB gezdim verdikleri maaş teklifleri çok düşük ve şartları akla zarardı en son iş görüşmesine gittiğim ve piyasada biz şöyleyiz böyleyiz kurumsalız diyen xxx OSGB firması havaalanı yer hizmetlerinde 1750 tl maaş haftanın 6 günü vardiyalı sistem ve sözleşmede aynen bunlar yazıyordu ve verdikleri maaştan her ay 80 tl mesleki sorumluk sigortası kesintisi, 1 yıl aynı ücretten çalışma işten ayrılma durumunda maaşın 10 katı tazminat istedikleri farklı projelerde görevlendirme vs neler neler bu ne dedim ya... karşımda ki kendini bilmez ya siz çok irdelediniz sözleşmeyi kimse böyle yapmıyor pişkin pişkin. Bende dedim benim işim ana temeli çalışan hakları ve sorumluluklarını korumak kendi hakkımı sorgulamamın neresi garip.Neyse resti çektim ama iyi ki yapmışım, osgblerin tecrübesizsiniz oyununa gelmeden iyi karar ve sabır lazım şimdi çok çok iyi bir maaş ve konumdayım son sözüm buna sen karar vereceksin imza attığın her belge karşına acıkacak bir gün bunu düşünerek karını ver.
  7. Bedriye Binbaşıoğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    @Fatih Kartay cümlenin sonundaki ''karını ver'' kısmı ilginç olmuş :)
    Tabi ki hızlı hızlı yazınca hepimiz klavyenin azizliğine uğruyoruz..
    Ama İş Güvenliği Uzmanı olup bir de karını vermek kısmı gece gece güldürdü beni :)
  8. Fatih Kartay İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bedriye hanım dediğiniz gibi hızlı yazınca oluyor böyle hatalar. Sizi güldürdüysem ne mutlu bana ama iş güvenliği uzmanı olmanın bu yanlış yazımın ne alakası var anlamadım.?
  9. rvydayd İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı

Zaten yeni mezuna da teklif edilen fiyat o. En iyisi lisansına göre iş yapmak. Aynı para alacaksan neden riskli olan işi seçesin ki o zaman.
  10. Abdurrahim Çiftçi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    84395
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ALLAH tan ki bekarım yani :)
  11. Serkan Turgut İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    78873
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    merhaba arkadaşlar. ben para pul mevzularını konuşmayı çok sevmiyorum ama bu konu da çok merak ediliyor. yakın zamanda bir arkadaşımın çalıştığı iş yerine A sınıfı İSG uzmanı 800 TL teklif vermiş. iş yeri çok tehlikeli sınıfta yer almakta ve toplam 25 çalışanı bulunmakta. buradan yola çıkarak saatlik ücretinin 160 TL/Ay olduğunu söyleyebiliriz. İlgilenenlere duyurulur...
  12. yaşarsalur İSGforum Üyesi

güzel fiyat vermiş hakkını almış bence.
  13. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    bizim buralarda bir osgb var ki
    uzman + hekim + sağlık personeli + periyodik muayene laboratuvar giderleri + 3 personel için ilkyardım eğitimi = 800 tl verir di
    ve işi de alır dı
  14. Yasin Çetin İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    46208
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    1500 tl mi? dalga mı geciyorsunuz? bu rakama bu risk alınmaz, git bir markette kasiyerlik yap daha iyi, riski yok hiç olmazsa...
  15. Serdar AKGÜL İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Türkiye'nin en büyük kariyer sitesinde bir OSGB nin verdiği ilana bakınız ! İGU veya Hekim aranmıyor Pozisyon "Satış Müdürü" aranan tecrübe 7-20 yıl ! İş tanımında dikkat çeken bir görev "rakip faaliyetlerinin yakından takip edilerek gerekli eylem planlarının hazırlanması" ! ve BOMBA aylık net maaş 1.000-2.000 TL , Doktora yapan da olur denilen bir OSGB klasiği bunu hayatım boyunca unutmayacağım.

OSGB 'lerin İGU ve Hekim avında olduklarını, İş Sağlığı ve Güvenliği kalitesini düşürecek seviyede piyasa çalışması ve ücret politikası sergilediklerini biliyorum buna Türkiye şartlarında çok şaşırmıyorum -da bu bomba İLANI görünce gerçekten şaşırdım ve bu kadar da olmaz diyorum.

İLAN
    ---------------------------------------------

Firmamızın İSTANBUL ve BURSA şubelerinde çalıştırılmak üzere SATIŞ MÜDÜRÜ alınacaktır.

• OSGB satış alanında yöneticilik deneyimi olan,
    • İletişim becerisi güçlü, temsil yeteneği ve liderlik vasıfları gelişmiş,
    • Problem çözme, analiz, planlama ve takip yeteneği olan,
    • Seyahat engeli olmayan, aktif araç kullanabilen,
    • 35 - 45 yaşları arasında,
    • Mevcut satış ekibinin yönetilmesinden sorumlu olacak,
    • İletişim ve organizasyon yeteneği kuvvetli,
    • Müşteri portföyünün geliştirilmesi ve satışla ilgili tüm süreçlerin yürütülmesinde yönetsel olarak rol alacak,
    • BAY / BAYAN SATIŞ MÜDÜRÜ.

• Satış hedeflerinin gerçekleştirilmesine yönelik yapılanma ve faaliyetlerin gerçekleştirilmesi,
    • Müşteri ihtiyaçları ve pazarın yapısı dikkate alınarak gerekli satış arttırıcı çalışmalarının planlanması ve sahada uygulanması,
    • Mevcut müşteri ziyaretlerinin gerçekleştirilerek, pazarın ihtiyaç ve beklentileri ile rakip faaliyetlerinin yakından takip edilerek gerekli eylem planlarının hazırlanması,

[​IMG]Pozisyon Tipi: Sürekli / Tam zamanlı
    Eğitim Seviyesi: Meslek yüksekokulu (Öğrenci), Meslek yüksekokulu (Mezun), Üniversite (Öğrenci), Üniversite (Mezun), Yüksek Lisans (Öğrenci), Yüksek Lisans (Mezun), Doktora (Öğrenci), Doktora (Mezun)
    Tecrübe: 7 - 20 yıl tecrübeli adaylar
    Aylık Net Ücret Aralığı: 1000 TL - 2000 TL
    Ehliyet: B
  16. SEvDAaa İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    59495
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İMES
    nerde ki osgb o ? bende "1 bucuk alıyorum ama osgb degil ;) git çalış bence 1000 lıra veren var. 2 bin alıcaksın daha ne istiyosun git kasiyerlik yap mutlu olucak mısın ?
  17. Fatih Ülker Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    Sertifika Numarası:
    36910
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Merhaba arkadaşlar
    Sizlere tavsiyem osgb lerde KESİNLİKLE çalışmayınız.

Size verecekleri tek bir artı şey bile yoktur.
  18. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    OSGB lerin tek artıları görüntüde bir kurumsal firma doktor ve fatura olur
    haricinde tüm süreci kendi bilgi birikiminiz ve cesaretinizle geçiyorsunuz
  19. AHMET AKIN ALBAYRAK İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    82323
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Sistem Reklamcılık A.Ş.
    Merhaba;

Bende 5-6 tane osgb ile görüştüm ve genel olarak 1750 tl civarında teklifler aldım. Açıkcası bir zaman sonra acaba kabul etsem ve bir şekilde uzmanlığa başlasam mı? diye düşünüm ancak buradaki bazı meslektaşlarım gibi düşünerek bir çok sektörde 4 yıllık branş eğitimi almamış üzerine bizler gibi çok ciddi bir unsur olan iş güvenliği uzmanlığı eğitimi almamış araştırma yapmamış ve bu konuda bilgi sahibi olmayan , i ş güvenliği gibi önemli bir sorumluluğu almayan kişiler 1750 tl civarında çalışıyorsa bende teklifleri reddetmem konusunda doğru yaptığımı anladım. Açıkçası ben tüm meslektaşlarımın da mesleğimize saygı gösterilmesi konusunda bu tekliflerin yerine daha uygun teklifleri kabul ederek işverenlere doğruyu göstermeliyiz. Daha ilk başta bu yanlışa düşersek devamında yapılası gerekenleri belirttiğimizde bunlara da aynı iş görüşmesinde bizlere teklif ettikleri ücretler gibi değer vermeyecekler önemsemeyeceklerdir.

Son olarak kesinlikle söylemek istediğim vasıfsız olarak çalışıp bize teklif edilen ücrete çalışanları küçümsemek veya hakkının o olmadığını gibi bir şey anlatmak istemediğim tam olarak mesleğimize saygı gösterilmesidir.​
  20. İSMAİL BAL İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar iyi akşamlar. Bende bugün bir OSGB ile görüşmeye gittim maaş olarak 1750 + servis + yemek önerdiler. Ancak beni düşündüren maaşından çok çalışma şekli oldu. 180 + 37 saati zaten dolduracaklarını, adı geçen firmaların kontrolü ve bütün evrak işlerinin(risk değerlendirmesi, acil durum eylem planı, eğitimler, sertifikalar .. vs) bana ait olacağı, bunun yanı sıra şirket bünyesindeki A sınıfı uzmanların sorumlu olduğu çok tehlikeli sınıflara ait bütün evrak işlerinin de bana ait olacağı söylendi. Yani özetle 35- 40 tane firmanın bütün evrak işlerini bana vereceklerini söylediler. Her şeyi geçtim sadece bu evrakları düzenlemek bile haftalar almaz mı? Bunun yanında bir de düzenli kontroller, iş başı eğitimlerde devam edecek tabi. Benim anlamadığım OSGB'lerin çalışma şekli. Buna benzer şartlarda çalışan varsa yardımcı olabilir mi acaba çünkü bu kadar iş nasıl olacak benim aklım almadı. Şimdiden teşekkürler