1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Osgb teklif verdi kararsız kaldım

Konusu 'Öneriler ve Şikayetler' forumundadır ve Abdurrahim Çiftçi tarafından 18 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. krmlseker İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    OSGB dünyasına hoşgeldiniz...
  2. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    bu kadar işi yetiştirmek imkansız diyeceğim ama yetiştiren var

evraklar copy past
    eğitimler personeli görmeden sadeece imza
    denetimlerde firmaya fatura götürürken öyle bi 5 10 dk göz gezdirme
    birde A sınıfı uzmanın belgesini kullanıp ücretii alması ve onun işlerini de tabiri caizse amele gibi yapmak
    bunların karşılığı 1750 olmaz olamaz
    lakin osgblerin ve mecburen birçok uzmannın çoğu bu şekilde çalışıyor
    işinizi 4 4 lük yapmak isteyeceksiniz ama lakin hiçbir işi yetiştiremeyeceksiniz
    çalışma saatleri ve sorumluluklar kişi başı 6 dk ya 8 dk ya sığmıyor ne yazık ki

bence biraz daha düşünün yada yukarıda yazdığım olumsuzlukları düşünerek
    ona göre osgb kriterlerini belirleyin
  3. İSMAİL BAL İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Birde şöyle bir durum var. Mesela bir inşaat için sözleşme A sınıfı uzmanının üzerinden yapılıyor ama ben oraya gitmeyeceğim bütün işlerle sen ilgileneceksin ben sadece imza atacağım diyor. Bu büyük bir risk değil mi ben A sınıfı uzman olsam böyle bir riski hayatta alamazdım
  4. krmlseker İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Bu durum A uzmanın sorunu gibi görünse de muhtemelen isg katipten o firmayı size de tanımlarlar aynı riski paylaşmış olursunuz böylelikle..
  5. yaşarsalur İSGforum Üyesi

evrak işi hazırlamaktan kontrole gidemezsin gibi duruyor o maaşa 217 saat çalıştıracak yani bi çok çocugun olacak bıde baskasının cocuguna bakacaksın o iş olmaz...
  6. SEVAL AYDIN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    21873
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
  7. SEVAL AYDIN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    21873
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bu konuyla ilgili ç
    Arkadaşlar gerçekten osgb maaş teklifleri çok az. O kadar yoğun çalışma temposu, buna ilaveten sorumluluk. Bencede kendi mesleğinizde bir iş arayın. İş görüşmesine gittiğiniz zaman sertifikanız olduğunu da söyleyin. Hem sizi işe almaları kolaylaşır, hemde alacağınız maaş farklı olur.
  8. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    paranın yüzü sıcaktır
  9. mert kgul İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Başlayın. İzleyin. Değerlendirin. 2 ay içinde kararınızı verin. Tamam mı ? Devam mı ? :)
  10. Kaan Gülçiçek İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    hocam bunlar var yok değil. her sektörün ölücüsü var. istemek parayla değil. giden de gider ama zaten o paraya işe girse de durmuyo zıplıyo başka yere.
  11. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    keşke başladıktan sonra tamam diyebilin se ama olmuyor

gidilen işyerinde ki çalışma koşullarını çalışanları hele bir de işverenin yaklaşımını gördükçe
    kendinizi unutup bir şeyler yapmaya çalışıyorsunuz

bataklığa saplanmışçasına çırpınıyorsunuz

biri elinizden tutarsa eğer o bataklıktan çıkarsınız, yaptığınız işin getirilerini güzel yanlarını görürsünüz
  12. EMİNE ÜNAL İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32566
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Osgb.lerde şartlar çok kötü gerçekten. firma çok para az ama fef mezunu olan biri olarak da iş imkanı olmayınca evde oturmak yerine bişeyler öğrenelim diyoruz mecbur
  13. İsmail Demir İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    44568
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    osgb de C sınıfı igu olarak çalışan 2 arkadaşım var baktıkları firma sayısı 70-80 el insaf bir adam nasıl 80 firmaya bakabilir, Işınlama icat oldu da benim mi haberim yok :)
    Arkadaşlar birde asıl mesleğinizle yani mühendislik vs. zaten bu parayı rahatlıkla kazanırsınız. riskiniz de belli. bence osgb işini bir daha düşünün
  14. Samet Kılıç İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    110245
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İnsanın OSGB açası geliyor :)
  15. İSMAİL BAL İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Ben halen daha 35- 40 firmayla nasıl ilgilenilebilir onu anlamaya çalışıyorum. Daha önce danışmanlık firmasında çalışıyordum sadece tek bir şantiyedeydim. Orada da sertifikalar, eğitimler, raporlamalarla uğraşıyordum ama baya zamanımı alıyordu. 35 - 40 tane iş yerinden bahsediliyor hatta daha fazla olan da var minimum 50 kişi çalıştığını düşünsek 2000 civarı adam eder ve bütün evrak işleri haftalar alır. Riski de cabası.
  16. Mustafa06isg İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Kırıkkale --Ankara civarında İSG uzmanıyım iş arıyorum tel: 0536 205 46 08
    mail: mustafa06isg@hotmail.com istenirse cv gönderilir.
  17. krmlseker İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    ben açsam batarım..onlar gibi emek sömürücü olamam çünkü...
  18. drytmc İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhabalar, benim özellikle belediyeler için kullanılabilecek osgb ve danışmanlık firmalarıyla yapılacak örnek teknik şartname ve sözleşme metnine ihtiyacım var nasıl ulaşabilirim yardımcı olursanız sevinirim.