1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Osgb ve eğitim kurumları denetimleri hakkında

Konusu 'Bakanlık Duyuruları' forumundadır ve Okan Aktaş tarafından 1 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

1. Okan Aktaş İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    124114
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TANZER GÜL OSGB
    24.07.2014

OSGB ve Eğitim Kurumları Denetimleri Hakkında

29.12.2012 tarih ve 28512 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri Yönetmeliği” uyarınca ortak sağlık ve güvenlik birimi (OSGB) denetimleri, 29.12.2012 tarih ve 28512 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “İş Güvenliği Uzmanlarının Görev, Yetki, Sorumluluk ve Eğitimleri Hakkında Yönetmelik” ve 20.07.2013 tarih ve 28713 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “İşyeri Hekimi ve Diğer Sağlık Personelinin Görev, Yetki, Sorumluluk ve Eğitimleri Hakkında Yönetmelik” uyarınca Eğitim Kurumları denetimleri Bakanlıkça belirlenen usul ve esaslar çerçevesinde İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü personeli ile Sosyal Güvenlik İl Müdürlükleri bünyesinde görev yapan Sosyal Güvenlik Denetmenleri tarafından yürütülmektedir.

Genel Müdürlükçe hazırlanan plan doğrultusunda Ağustos 2014 dönemi itibariyle yurt çapında denetimler yapılacaktır.

Söz konusu denetimler, ilgili yönetmelikler doğrultusunda yapılacak ve bu yönetmeliklerde yer alan hususlara dikkat edilecektir. Bu yönetmeliklerde mevcut hükümler uyarınca uygunluğun sağlanması, yükümlü olunan hususlara dikkat edilmesi ve eksik olan durumların giderilmesi önem arz etmektedir.

T.C. ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI - İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
    İş Sağlığı ve Güvenliği Kayıt, Takip ve İzleme Programı - İSG-KATİP - v4.14.03.23
  2. Serkan Sü İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gemi İnşa A.Ş.
    Gayet güzel olur.
  3. Alper Akpunar Eğitim Grubu Lideri

• Eğitim Grubu
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    16217
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gündoğdu Mobilya (Sümela)
    Bence geç kalındı..
  4. Okan Aktaş İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    124114
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TANZER GÜL OSGB
  5. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
  6. Mustafa06isg İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bence önce kendilerini denetleyip revize etmesi lazım daha cok fırın ekmek yemeleri gerekiyor.
  7. Serkan Kala İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    10956
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Ortak Sağlık Güvenlik Birimi/ İş Güvenliği Uzmanı
    Çalıştığım OSGB ani olarak bir kez denetlendi ama SGK tarafından. SGK olmasına rağmen yıllık çalışma planı, eğitim planı, tespit öneri defteri tutanakları vb şeyleri sormuşlardı.
  8. Okan Aktaş İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    124114
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TANZER GÜL OSGB
    Yukarıda yer alan metinde;

İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü personeli ile Sosyal Güvenlik İl Müdürlükleri bünyesinde görev yapan Sosyal Güvenlik Denetmenleri tarafından yürütülmektedir.

olarak yazılmış.
  9. oğuzhan Torun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Devlet bunları osgb'lere işi öğrensinler diye mi gönderiyor anlamadım. Önce iş güvenliğini anlatın sonra kağıtları ellerine sıkıştırın. Okuduklarından anlamıyorlar, dosyalara boş boş bakıyorlar. Osgbleri denetleyenin orada çalışanlardan çok bilmesi lazım. Bir şeyi yanlış yapıyorsak uyarması lazım bizde düzeltelim yanlış yapmayalım ama nerde onlarda düzgün iş. Her işleri yamuk
  10. Hasan ÇELİK İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    0000
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bence gelen arkadaşlar birsey bilmiyor. Bizi denetlediler cok süper değiliz. Yazacak birsey bulamadılar. Sadece osgb nin bina yapısını yazdılar. Bence kayda değer birsey yoktu.