1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Osgb'de iş güvenliği uzmanı olarak çalışma hakkında /soru cevap/ arşiv -2

Konusu 'Yardım Masası' forumundadır ve Muhammed Ali tarafından 16 Şubat 2014 başlatılmıştır.

1. Muhammed Ali Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    • Eğitim Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Osgb'de iş güvenliği uzmanı olarak çalışma hakkında /soru cevap/ arşiv -2
  2. Muhammed Ali Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    • Eğitim Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
  3. Muhammed Ali Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    • Eğitim Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bir arkadaşımızın sorusu

iyi günler. b sınıfı iş güvenliği uzmanıyım. serbest olarak elektrik elektronik mühendiliği yapmaktayım. kendi adıma şirketim var. şu an bir osgb den teklif aldım. 180+37 saat gibi birşey hatırlıyordum . ben şimdi 37 imimi kullanacam yoksa daha fazla saat kullanabilirmiyim.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 25 Kasım 2014 ---
    Bildiğim kadarıyla ,
    Daha fazla saat kullanabilirsin.

Şunada dikkat etmek gerekiyor.

Türkiye'de SGK uygulamasında ,

Serbest çalışıyor ve (eski adıyla) bağkurluysan , sigorta giriş yaptığında bağkurdan otomatik çıkıyorsun.
    Yani bağkurla sigorta çakışıyor...

Bunu şunun için söyledim.
    4c de diyelimki 15 gün sigortalı gözükürsen.

4b den diğer kalan 15 günü tamamlayamıyorsun....
    yani 1 ay 30 gün çalıştığın sürede 15 gün sigortalı oluyorsun...

emeklilikte problem yaşamaman için açıkladım.
    not
    4a(emekli sandığı-memur)
    4b(bağkur-işyeri sahibi)
    4c(işçi)
  4. ferhat çiftçi İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhaba arkadaşlar,
    Osgb uzmanı dışa görevlendirmeyle katipten diğer hizmet verilen yerle karşılıklı onaylıyor, uzman sözleşmeyi onaylayamıyor, katipten uzmanın bilgisi olmadan atama yapılmışsa, sistem üzerinden bir sözleşme oluşmuş ama ıslak imzalı bir sözleşme orataya yok; bu durum da işyerinde kaza olursa uzmanı bağlar mı bu durum.
    Sözleşmeler ıslak imzalı olmak zorunda mı? Katipten yapılan sözleşme geçerliyse uzmanın onay kısmı bulunmuyor, netice itibariyle uzman sisteme her an girip takip etmiyor, ve Osgb ayrıca uzmanı bilgilendirmeli diye ibare var mevzuatta bu bilgilendirme Nasıl olmalı.
    Yorumlarınız için teşekkürler.