1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Osgblerin rant savaşını ortadan kaldıracak bir öneri

Konusu 'Öneriler ve Şikayetler' forumundadır ve tolgahankutlu tarafından 4 Mart 2015 başlatılmıştır.

 1. Mevlüt Günaydın İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  97666
  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Benim igu konusundaki düşüncem: Her mühendis/mimar çalıştığı işyerinin doğal olarak igu'su olmalı, ayrıca belge almaya, bu belgeyle iş aramaya, osgb lere yem olmaya hiç gerek yok. Mühendislik/mimarlık fakültelerine isg dersleri konur, mezun olan mühendis/mimar doğal olarak igu olur. Böylelikle isg dershanelerine osgb'lere bu piyasadaki vahşi rant paylaşımına gerek kalmaz. Bir işyerine işe giren mühendis/mimar vb çalışan o işyerinin doğal igu'su olur. Mevcut belgeli igu'lar da fakültesinde isg dersleri almış kabul edilerek istihdam edilebilir.

  Ben 2000 TL kadar bu konuda masraf ettim C ve A belgeleri aldım. Ancak hala ne osgb ne de işyerlerine iş başvurusu yaptım. Çünkü sisteme inanmıyorum, güvenmiyorum, onaylamıyorum ve de tedirginim.
 2. Sami Aşkın İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  98293
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  TEKNOLOJİ OSGB
  BENDE AYNI DURUMDAYIM