1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Osgb'lerin tehlike sınıflarına göre hizmet vermesi

Konusu 'OSGB' forumundadır ve Sedat Bilgen tarafından 5 Mart 2013 başlatılmıştır.

 1. Sedat Bilgen İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  45699
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  ÇÖZÜM OSGB
  Bir firma hem tekstil, hem de inşaat sektöründe faaliyet göstermektedir. Merkezi İstanbul'da tekstilci, şubesi de bizim bulunduğumuz başka bir ilde inşaatçı olarak kayıtlıdır. Merkezde 10, şubede 60 kişi çalışmaktadır. Bu firmaya OSGB hizmeti vermek için ÇSGB kayıtlarına girdiğimizde karşımıza tekstil firması çıkmaktadır. Bu şartlarda bu firmaya nasıl hizmet verebiliriz?
 2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  aslında inşaat için sgk nosu ve tehlike sınıfı olmalı ve tekstil firması için ayrı sagk no ve tehlike sınıfı belirlenmelidir..burada firma kendi içinde düzenlemeye gitmelidir..sonrasında iki yere hizmet verilmesi düşünülmelidir..şubede olan inşaat firması sgk nosu ile inşaat firmasına isg profesyonelleri atanmalıdır..
 3. Onur Umur Emektar Üye

  • Emektar Üye
  Sertifika Numarası:
  48078
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  TEİAŞ
  Aslında keşke osgb ler tehlike sınıflarına göre kendi aralarında sınıflara ayrılsa ve keşke hepsi farklı iş kolalrı için yetki alsalar.. Knou bu mantık için açılmamış, ama aklıam doğrudan bu fikir geldi.
 4. Özkan Bozkurt İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Erkan beyinde belirttiği gibi NACE kodları iş kollarını temsil eder ve sgk sicil numaraları ile bağlantılıdır. Her farklı iş kolu için farklı bir nace kodu olmalı buda farklı bir sgk sicil numarası olması ile mümkün. Firma bunu yaptırmalı sende bunu risk değerlendirmende belirtebilirsin kurul toplantıları vs..