1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Osgb'lerin yeni stratejisi

Konusu 'Öneriler ve Şikayetler' forumundadır ve Selman Doğan tarafından 21 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. Selman Doğan Serbest Kürsü

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    28982
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel Uzman
    Uzmanların(A-B-C), maliyet fiyatlarını düşürebilmek için; Yeni belge alan Üniversitede sözleşmeli hocalar, Mühendis olarak çalışıp aktif olarak uzmanlık yapmayan kişilerin belgelerini kullanarak ve aktif olarak değilde sadece belgelerine aylık 500-1000-2000 TL. ödeyerek, aktif çalışmak isteyen uzmanlara düşük teklifte bulunmaktadırlar. Buda sahada çalışan uzmanların ücret ve hakediş sömürüsüne yol açmaktadır. Aktif olarak çalışmayan kişiler zaten 2000-5000 TL arası maaş alıyor, bunun üzerine birde belge parası ek gelir oluyor ve de işine de geliyor. Oturduğu yerden para ay sonu geliyor. Aktif olarak sahadaki uzmanlar ise 217 saat çalışıp 1000-2000-3000tl'ye....., bütün riskleri üstleniyor.
  2. menot İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Selman Bey,
    Madem böyle bir tespitiniz var, bu şartlarda çalışan kişi ve kurumları lütfen Bakanlığa şikayet edin. Aksi halde işini düzgün yapmak için çaba gösterenlerin, verdikleri emeğin karşılığını almalarına imkan olmayacaktır.
  3. Emre Öcal İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    77218
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Sertifikasını başkasınım eline teslim edecek kadar aptal iseler yapacak birşey yok. İki gün sonra alacakları cezaları kabul etmişler demek ki.
  4. Fatih Ülker Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    Sertifika Numarası:
    36910
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Üç kağıtta sınır tanımayanlar partisi kurulsa sanırım açık ara iktidar olunurdu bu ülkede..
    daha neler neler duyacağız ...
  5. ENES GÜRLER İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    İş mahkemelerine yolları düştüğü zaman, başları belaya girdiği zaman bu isg işlerinin o kadar da ucuz ve basit olmadığını anlayacaklar siz merak etmeyin.
  6. :D :D sesli güldüm ,ağlanacak halimize :D
  7. Ali Ustun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Ben bu haber yada bilgi yada her ne ise söylenen şeye inanmıyorum..
    OSGB lerin uydurması.. ucuza uzman çalıştırmak için.. haber kaynağı olmadan haber değildir..
    Bilgi geçersizdir.. Burada konuyu açmak bile abesle iştigaldir.. amaç osgb lere ucuza uzman bulmaktır..
    böyle bir durum varsa iş güvenliği mesleğini ayaklar altına alan bu durumu bakanlığa bildirmemek suçtur.. burada konusunu yapmak nedir ayrıca tartışma konusu tabi..
  8. ld7626 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    KAMU
    Çalışmadığı bir işyerine belgesini verecek kadar cesur(!) bir uzman olduğunu varsaysak bile yasa dışıdır. Bu durumda işyerlerine giden uzman ve resmiyette görünen uzman farklı kişiler olacaktır. Bir sorun çıkana kadar en fazla bu işi yürütürler, bence çok mantıklı değil ve bunu uygulayacak bir kurum veya OSGB de olduğunu sanmıyorum. Siz biliyorsanız hemen şikayet edin. Sigortası yattığı halde çalışmadığına dair her şikayet emin olun değerlendirilir.
  9. Fatih Ülker Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    Sertifika Numarası:
    36910
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Gülmekten başka yapabileceğimiz başka bir şey var mı ki :)
    Herkes bir sürü masraf yaparak biraz daha iyi şartlarda çalışmak için çaba gösteriyor. Bazı uyanıklar ki kendilerini uyanık sanan cahiller ortaya çıkıp yok siz acemisiniz yok siz toysunuz diye insanları kandırmaya çalışıyorlar.
    Mühendisin , uzmanın acemisi mi olur ..