1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Osha ve niosh sınır değerleri arasındaki fark?

Konusu 'Çalışma Ortamı ve Ölçüm,Analizler' forumundadır ve uzmanist tarafından 5 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

 1. uzmanist İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  10670
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Fabrikamızda yaptırmış olduğumuz isg ölçümleri sonucunda bazı parametrelerle ilgili yönetmeliklerde sınır değer belirtilmediğini görmekteyim. Ölçüm firmasıda sonuçları NIOSH ve OSHA ya göre değerlendiriyor.
  Ancak bu ikisi arasında sınır değer olarak çok fark var. Bizim ölçüm sonucumuz NIOSH a göre kalırken, OSHA ya göre geçmektedir.
  Biz ölçüm sonucunu NIOSH a göre mi yoksa OSHA ya göre mi değerlendirmeliyiz?

  Ve bu ikisi arasındaki fark neden bu kadar fazla bilen varsa aydınlatırsa bizi çok sevinirim.
 2. Mehmet Fırat Yıldırım İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman