1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Otel işletmeleri ile ilgili risk değerlendirmesi örneği olan varsa paylaşabilirmi?

Konusu 'Risk Değerlendirmeleri ve Yönetimi' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 27 Kasım 2012 başlatılmıştır.

1. Ahmet Yücesan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ERCAN ŞİRKETLER TOPLULUĞU
    soruyu sormaktakı amacım calısan yada calısacak arkadaslar ıcın pıyasayı düşürme durumu söz konusu olduğu için soruyorum.herkes hesaplama yapamayıp çok komik rakamlar çıkmayacak mı ortaya ? sadece bu nedenle aralıklı bir fiyat sordum bu işe girecek arkadaşlar en az ne kadar fiyat vermeli ?
  2. ggulnur İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    97060
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Otel ıle ilgili rısk analızlerı için yardımlarınızı beklıyoruz Erkan bey Tesekkürler
  3. Engin Kara İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    4971
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    SERBEST
    O değilde Erkan Bey galan gönderin şu otel risk analizini :D.200 tl ye anlaşın gitsin:rolleyes:.Önemli olan SİZİN YAPACAĞINIZ RİSK ANALİZİ:)
  4. ggulnur İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    97060
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    aslında ornek rısk analızı ıstememızın nedenı goremedıgımız alanlarda yardımcı olmanız tabıkıde kopyalayıp yapıstırmak değil amacımız engın bilgileriniz ve deneyimlerinizden yararlanmak teşekkürler :)
  5. Ronin 48 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    arkadaşlar otel ile ilgili denetim checklisti olan varmı?
  6. gulsen ervuz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    İş Yeri Hekimi
    merhabalar erkan bey, oteller için risk değerlendirme raporu hazırlamam gerekiyo nasıl yapmam konusunda bana yardımcı olabilirmiisniz, şimdiden teşşekkür ederim
  7. Seyhan Aktepe İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ben bir tane hazirlamak üzereyim bitince yakın zamanda paylaşacam 4 yıldızlı
  8. Seyhan Aktepe İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    belki iyi olmamıs olabilir tam düzenlemeler bitmedi

Ekli Dosyalar:

• otel.docx
      Dosya Boyutu:
      24 KB
      Görüntüleme:
      1.389
  9. gulsen ervuz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    İş Yeri Hekimi
    seyhan bey sadece bu rapor yeterlimidir acaba, ek olarak acil durum eylem planıda gerekiyormu
  10. Seyhan Aktepe İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Ben hazirliyorum 23 kisiler ama 3 kisilik ekip
  11. gulsen ervuz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    İş Yeri Hekimi
    üfffff ben ilk defa iş yerim için hazırlıcam ve hiç bir bilgim yok:(
  12. Mustafa Yıldırım Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Nevşehir
    Sertifika Numarası:
    69893
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ya bu risk analizi işi paylaşılanlar gibi olmayacak sanırım. Yada paylaşan arkadaşlar bi kısmınımı paylaşıyo anlamadım ben. iyi niyetiniz için teşekkürler ama bu tür analizler hem uzman hemde işyeriiçin sıkıntı doğurabilir.
  13. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Merhaba Arkadaşlar,
    Konuya açıklık getirmek istiyorum.
    Bir otelin risk analizini yapacaksınız.İlgili kişilerle tanışın not defterinizi yada çok daha etkili olan risn analiz şablonunuzun boş halini alın,fotoğraf mak. nizi alın,Mutfaktan başlayın dolapların içine,tavana sağına soluna heryerine bakın ve fotoğraflayın,sonra çıkın kafe ve restoran bölümüne aynı şeyleri oradada yapın,katlara çıkın
    burada ben şunu yapıyorum bir kirli odayı benim gözetimimimde temizlemesini istiyorum ve o kadar çok malzeme çıkıyor ki bize anlatamam..Acil çıkış kapılarından çıkın aşağı yukarı gidin,teras vb. depo warmı girin
    Tüm bunları ilgili bölüm çalışanları ve sorumluları ile yapın...Gerisi gelecektir..

Özgün bir risk analiziniz olur!

Denetlemeden sonra orada yazın gidin restoranına oturun başlayın dökümantasyona zaten ilgide kusur etmeyeceklerdir.Hele eğitimleride akabinde yaparsanız çalışanlar da size eğitim sırasında çok malzeme verecektir.(burada malzemeden kastım bilgi :) )

Ben bunu yapıyorum..
  14. Mustafa Yıldırım Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Nevşehir
    Sertifika Numarası:
    69893
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    hepsi iyi de sanırım burda aranan risk analiz şablonunun boş hali :)
  15. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    pardon ama bir uzmanda buradaki derya risk analizinin içini boşaltsın ve şablon olarak kullansın..basit matris bunu yapamayan da uzmanlık yapmasın
  16. Mustafa Yıldırım Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Nevşehir
    Sertifika Numarası:
    69893
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ya otelle ilgili 2 tane paylaşım var burda onlarda yetersiz bence. ki bunu söylerken ben uzman bile değilim daha. sadece kurstan hatırladığım kdarıyla baktım paylaşımlara çok yetersiz. yani yeterli şablon olsa içini boşaltmasını herkes yapar. Mesela sizin hazırladım yaptın dediğiniz analizler gibi :)
  17. ekaban İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Tuğba hanım birşey soracağım?Ben bireysel olarak İş güvenliği uzmanı olarak çalışıyorum.Ama sözleşme yapmadığım bazı yerlerde eğitim vermek istiyorum.Danışmalık firması kurmanın adımları ve şartları nedir.Böyle bir firma kursam yine bireysel olarak kısmi süreli hizmet verebilirmiyim?Yoksa OSGB lerde olduğu gibi hizmet karşılığı onlara faturamı etmeliyim?Bu konuda herkes farklı bilgi veriyor.
  18. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Danışmanlığın ömrü bence temmuza kadar,ben şirket kurmadım gerekte yok, bir danışmanlk fırması ile paslaşın çalışın uzmanlık hizmeti verdiğinz firmalar dışında
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 21 Mart 2013 ---
    Uzmanlık eğitiminde gösterirler nasıl risk analizi yapılır diye,gerisi sizin maharetinize kalmış..
    isterseniz işi ben yapayım, olur mu?
    sizde yorulmazsınız
  19. Mustafa Yıldırım Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Nevşehir
    Sertifika Numarası:
    69893
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    geçende böyle agresif bi yorumunuzu okumuştum. forum başlığı ne arkadaşım bakarmısın. örnekrisk analizi olan varmı yazıyo. eğer derdiniz ahkam kesmek , ben şunu yaptım bunu yaptımı anlatmaksa egomu tatmin etmek istiyorum diye bi başlık açın oraya yazın. yada bende otellerle ilgili döküman yok hiç yapmadım diyedebilrsiniz. ben risk analizi yapıcam falanda demedim. aklımın erdiğince bu paylaşımlarla bu iş olmazı anlatmaya çalışıyorum. risk analizi burdan kopyala yapıştırla olmazı anlatıyorum.
  20. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Kusura bakmayın ama ben balık nasıl tutulur onu gösteririm balığı tutup vermem benim politikam budur.. inatla örnek isteyip sizin günlerce htta aylarca uğraştıgınız dokumanı "ÖRNEK"adı altında talep etmesine gelemiyorum...
    Yukarıda bahsettim risk analizi nasıl yapılır diye, sen bunları değilde benim agresif yorumuma dikkat ediyorsan senin algıda seçiciliğin... herkesi memnun edemem öyle bir zorunluluğumda yok,kendi vaktimi burada karşılıksız harcayan biriyim,burayı seviyorum ...