1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Otel işletmeleri ile ilgili risk değerlendirmesi örneği olan varsa paylaşabilirmi?

Konusu 'Risk Değerlendirmeleri ve Yönetimi' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 27 Kasım 2012 başlatılmıştır.

 1. Beyza Ülker İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  14461
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  makrosistem osgb

  evet yeniyim Tuğba hanım. daha ılımlı oldunuz bu süre içinde heralde :) neyse çalışma hayatınızda başarılar tüm uzman arkadaşlarıma meslektaşlarıma..
 2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Beyza Hanım Hoşgeldiniz diyelim size O zaman..sitede yeni olmanız bizide eski kılmıyor,bu işlerde ve sitede aynı heycan ve yenilikte çalışmalarımıza devam ediyoruz..:)
 3. okan haydaroglu İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Ömer Bey yorumdaki bakış açınız doğru gibi gözükse de bir o kadar hatalı belirtmek isterim. Otel e ticari apartman olarak bakmak apartman risk değerlendirmelerini otele monte etmek ne yazık ki yanlış. Temel gözlemler pek çok şeyde paralel olur ancak şunu özellikle belirteyim. Yönetmelikler, sorumluluklar apartmanlarda ve otellerde oldukça farklıdır. Çok basit bir örnek vereceğim sanırım o zaman ne dediğm daha iyi anlaşılacak. Mesela evde mutfaklarda tüp kullanımında gaz dedektörü gaz kesme sistemleri tüpün açık alanda bulundurulma zorunluluğu yoktur. Ancak otel mutfaklarında bunların hepsi gerekmektedir. Apartman yangın çıkışları, yangın uyarı sistemleri , yanın merdiveni yönetmelikleri otellerden çok farlıdır. Apartmanlarda hijyen ve benzeri denetimler otellere nazaran oldukça azdır...... Evet genel tehlikeler genel riskler her yerde aynı olabiir ancak değerlendirilen yerin durumuna göre oldukça farklı kriterlerde içerir. "Bilgi paylaştıkça çoğalır" zaten forumlarda temelde paylaşmak amaçlıdır. Paylaşalım güzelleşelim :) :) :)
 4. Said K. İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  57491
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Keşke Excel ya da Word formatını da paylaşsaydınız :) Şahsım adına değil ama arkadaşlara lazım olabilirdi o hâli :)