1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Otelde isg uzmanlığı yardım lütfen

Konusu 'İşletme Kontrolü ve Denetimler' forumundadır ve yunusdagyar tarafından 31 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

1. yunusdagyar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    iyi geceler herkese aralık sınavında 69dan kalmıstım vede iptal edilen soru ile 70 oldu şimdi bir otelin isg uzmanlığı işini almak üzereyim fakat adım adım neler yapmam gerekli bu konuda hiç bir bilgim yok lütfen bana bu konuda yol göstericek siz degerli arkadaslarımın yardımına ihtiyacım vardır yardımlarınızı esirgemezseniz sevinirim iyi aksamlar
  2. Mustafa bozye İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Sektör isg
    Öncelikle işten neyi kastediyorsunuz onu yazın,
  3. Alper Akpunar Eğitim Grubu Lideri

• Eğitim Grubu
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    16217
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gündoğdu Mobilya (Sümela)
    oteller az tehlikeli olduğu için sadece risk değerlendirmesi ve acil eylem planı hazırlanmalaı.. Ama sayısı 50'yi geçiyorsa hizmet almalı. Elinizdeki otel hangi kategoride.
  4. alibzdgn İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    öncelikle isg katip den girip atama yapmalısınız. gerekli detaylar elinizin altında mevcut.
    Daha sonra işe Risk Analizi ve Acil Durum Eylem Planı hazırlamaktan başlayabilirsiniz.
    Zaten sonrasında da Risk Analizi size rehber olacaktır
  5. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
    Öncelikle hayırlı olsun.
    Sakinleşmenizi öneririm. ( Biraz gergin hissettim sizi)
    Öncelikle otele olan ziyaretlerinizi sıklaştırın, bol bol fotoğraf çekip Risk Değerlendirmesi için doküman toplamaya başlayın.
    Personelle konuşun.
    Otelde girmediğiniz bölüm kalmamalı. ( İşi zora koşan kısım da bu )
    Risk değerlendirmenizi hazırlarken önerim, oteli mümkün olduğunca fazla parçaya ayırın ve ayrıntılara dikkat edin. İster kat olarak bölün, isterseniz bölüm olarak. Ama her bir parçayı sanki ayrı iş yeri gibi titizlikle geçin.

Sağlık ve hijyen konusunda daha fazla hassas olun ve eğitimlerinizde özellikle bu konuyu çok daha fazla ciddiye alın.

Otel Sahibi veya yetkilisinden, İSG hizmetlerinde size yardımcı olmak üzere bir kişi isteyin. ( Olumlu karşılamayacaklardır ama isteyenin bir yüzü kara )

Kısacası işinizi ciddiye alarak Risk Değerlendirmesinden başlayın.
    Resmi evrak prosedürlerini hazırlamaya koyulun. ( Kişi özlük dosyaları, sağlık belgeleri )
    Sistemi kabaca oturtmanız epey zamanınızı alır ama sonra çok daha fazla rahat edeceğinize inanıyorum.

Kolay gelsin.
  6. yunusdagyar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    işte benim burada merak ettiğim şey adım adım resmi evrak olarak neler yapmalıyım?risk analizi örnekleri varmı?bana yardımcı olabilecek kişilere cok minnettar olacagım umarım yardımlarınızı esirgemezsiniz
  7. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
    Sitemizde birçok örnek Risk Değerlendirmesine, ADP 'na ulaşabilirsiniz.
  8. Aykut GÜMÜŞ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Asansör varsa periyodik bakımlarını kontrol ettirin.
    Merdivenlerde kaymayı önleyici şeritler var mı kontrol edin.
    Yangın söndürme sistemleri faal mi onu kontrol edin.
    Mutfaklarda olabilecek kesici delici aletlere karşı risk değerlendirmelerini yapın.
    Işıklandırma ve aydınlatma sistemlerinin şiddetini kontrol edin.
    Avize felan varsa düşmeyi önleyici destekler ile sağlamlaştırın.

ve daha bir sürü şey ama aklıma gelenler bu kadar:)
  9. Nilay Akkan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    108955
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ek olarak her otel odasında acil kaçış planı, acil butonu, sprinker sistem var mı
    Koridorlarda yangın söndürme tüpü, dolabı, acil çıkış ışıklandırma, levhalar mevcut mu?
    Görsel olarak değerlendirmek için iyi bir otele gidip bunları görebilirsiniz
    Evrak olarak yukarıda söylenenlerin aynısını söyleyeceğim, çalışanların özlük dosyalarına kadar kontrol etmeniz gerekmektedir.