1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Otoyollarda yol bakim hizmeti ve risk analizi

Konusu 'İşletme Kontrolü ve Denetimler' forumundadır ve Kemal Ev tarafından 13 Ocak 2014 başlatılmıştır.

 1. Kemal Ev İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Firma / Kurum:
  EMK
  Arkadaşlar herkese günaydın ,
  Belki kimilerinizin hiç yabancı olmadığı ya da hiç duymadığınız bir konu olabilir. Ama otoyol ve devlet yollarında yol bakım onarım ve trafik işaretlemelerine ait hizmetler tümüyle taşeron marifetiyle yapılıyor. Bu hizmetlerin ; insan , makina ve araç üçgeninde yürütüldüğünü düşünürsek , böyle bir çalışmanın risk analizi konusunda dokuman ya da bilgi birikimi olan var mı ?
  Şimdiden teşekkür ederim .
 2. Deniz Ural İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  146623
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Tüprag Metal Madencilik
  Böyle bir firmaya risk analizi yaptım, işin içinde yazın yapılan kumlama, asfalt plenti ve karayollarında temizlik, ot biçme gibi işler de vardı... Şöyle söyliyeyim en çok dikkat etmeniz gereken şey karayollarındaki diğer araçlardır, bunlara karşı uyarı levhaları ve bayrakçılardan başka alabileceğiniz hiçbir güvenlik önlemi yok. Risk analizi yaparken bunların üzerine yoğunlaşmanız daha iyi olur...
 3. Kemal Ev İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Firma / Kurum:
  EMK
  Deniz Bey ilgi duyup yanıtladığınız için çok teşekkür ederim.