1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Paketleme adına mı risk analizi yapsam yoksa kimyasal etkileri de derinlemesine risk analizimi?

Konusu 'Risk Değerlendirmeleri ve Yönetimi' forumundadır ve Ahmet Serhat İçmeli tarafından 29 Aralık 2014 başlatılmıştır.

 1. Ahmet Serhat İçmeli İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  40686
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Buyruk Group Sosyal Hizmetler
  Arkadaşlar forumda aradım da bulamadım diyenler arasında olan ben, ilaç sektörü için geniş bir risk analizi veya check list aramaktayım. Ben taşeron işçilerinin İSG uzmanı olarak görev yapıyorum ve benim çalışanlarım üretimin son ürünü olan ilaçların paketleme kısmındalar. Orası için genel bi paketleme adına mı risk analizi yapsam yoksa kimyasal etkileri de derinlemesine risk analizime koysam mı diye düşünmekteyim. Yol gösterebilecek her fikri bekliyorum. Teşekkür ederim.
 2. AYBİKE TOKEL İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  61146
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Bence ikisi için de yapın.Sonuçta ilaı açık olarak gören son kişi onlar.Paketlemede zaten yapacaksınız fakat o ilaç/ilaçların çalışana etkisini de ekleyin derim.Şahsen zamanında kemoterapi ilacı ile çalıştım kimyagerim.Kötü etkilenme söz konusu oluyor.O ilacın yan etkisini soluyarak yaşadık ne kadar korunsak(!) da. Kolay gelsin.İyi çalışmalar dilerim.
  biraz geç cevap oldu ama kusura bakmayın.
 3. şevket ediz İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  48557
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Çalışılan ortamdaki var olan bütün riskleri ele alarak risk analizi yapın. Bunun içine kimyasal , fiziksel , biyolojik , ergonomik vb. dahil.