1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Panel&forum: 6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği kanununun 4 yılı ve isig mücadelesi

Konusu 'İş Sağlığı ve Güvenliği Haberleri' forumundadır ve Mehmet MAKAR tarafından 11 Ekim 2016 başlatılmıştır.

 1. Mehmet MAKAR Haber Grubu Lideri

  • Bölüm Yöneticisi
  • Haber Grubu
  Sertifika Numarası:
  120329
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Panel&Forum: 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununun 4 Yılı ve İSİG Mücadelesi

  İş kazaları ve meslek hastalıklarının önlenmesi için 30 Haziran 2012 tarihinde Resmi Gazete`de yayınlanan ve 1 Ocak 2013 tarihinde yürürlüğe giren 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununun üstünden yaklaşık 4 yıl geçti. Kanun sonrası kazaların azalması bir yana, kazalar iş cinayetlerine, iş cinayetleri de Soma, Ermenek ve Torunlar gibi katliamlara dönüşerek artarak devam etti. İSİG Meclisi verilerine göre 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununun yürürlüğe girdiği tarihten bugüne kadar en az 6272 kişi iş kazaları nedeniyle hayatını kaybetti.

  Kanunda iş kazalarının sorumlusu olarak hedef gösterilen mühendisler ve iş güvenliği uzmanları, bir yanda güvenli çalışma ortamları yaratmaya çalışırken; düşük ücretler, uzun çalışma saatleri ve geleceksizlik/güvencesizlik sarmalı içinde yaşamlarını sürdürmeye çalışmakta ve diğer yanda da SOMA`da olduğu gibi iş cinayetlerinde hayatlarını kaybetmektedirler.

  Bu vesile ile kanunun çıkmasından sonraki 4 yıllık sürecin bilimsel ve teknik olarak değerlendirileceği, güvenli çalışma hakkı için atılması gereken adımların konuşulacağı "6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununun 4 Yılı ve İSİG Mücadelesi" konulu Panel&Forum düzenlenecektir.

  İstanbul Şubemiz tarafından yürütücülüğü yapılan etkinliğe tüm İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Profesyonelleri davetlidir.


  [​IMG]

  http://www.maden.org.tr/genel/bizden_detay.php?kod=10501&tipi&sube=3

  Ekli Dosyalar:

  • haber.jpg
   haber.jpg
   Dosya Boyutu:
   84,2 KB
   Görüntüleme:
   28.487