1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Panel-iş sağlığı ve güvenliği günleri::“meslek hastaliklari”

Konusu 'Panel,Sempozyum ve Kongre' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 8 Ocak 2015 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Değerli arkadaşlar,

  Üniversitesinin geçen ay'da düzenlemiş olduğu panel'e katıldım, katılmanızı tavsiye ederim.

  Kolaylıklar dilerim.

  ---------- Yönlendirilmiş ileti ----------
  Gönderen: Uğur Saklangıç <ugur.saklangic@yeniyuzyil.edu.tr>
  Tarih: 8 Ocak 2015 13:38
  Konu: İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ GÜNLERİ PANEL 2
  Alıcı:
  Cc: Esin Tümer <esin.tumer@yeniyuzyil.edu.tr>


  Değerli Arkadaşlar,

  T.C. İstanbul yeni Yüzyıl Üniversitesi,
  “İş Sağlığı ve Güvenliği Günleri”ndebu ayın konusu “MESLEK HASTALIKLARI”.

  Onursal Başkanlığını, T.C. İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Gül Baktır ve İş Sağlığı ve Güvenliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Gönül Kunt’un yaptığı bu ayki panelin konusu Meslek Hastalıkları. “İş Sağlığı ve Güvenliği Günlerinde” her ayın üçüncü haftasında farklı bir konuda uzmanlar bir araya geliyor, ülkemiz için en önemli konulardan biri olan İş Sağlığı ve Güvenliği Disiplini üniversite platformunda tartışılıyor. Bu ayın konusu ise Meslek Hastalıkları olup, konunun uzmanları ile 2015 yılında hangi meslek hastalıklarında artış bekleniyor, Türkiye’de ve dünyada durum masaya yatırılıyor.

  “İŞİNİZİN BEDELİ SAĞLIĞINIZ OLMASIN”

  MESLEĞİN HASTALIĞI, HASTALIĞIN MESLEĞİ!


  Konulu Panel, 16 Ocak Cuma günü TC. İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Alev Ofluoğlu Konferans Salonu'nda düzenlenecek olup sizleri de aramızda görmekten onur duyarız.  Saygılarımızla,

  Etkinlik Koordinatörü

  Yrd. Doç. Dr. Esin Tümer

  ISG Bölüm Bşk Yrd.

  A Sınıfı Uzman

  0.532.428 10 70

  [​IMG]
  T.C.
  İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi


  İş Sağlığı ve Güvenliği Günleri


  -PANEL 2-

  Onursal Başkanlar: Prof. Dr. Gönül Kunt & Prof. Dr. Gül Baktır

  İŞİNİZİN BEDELİ SAĞLIĞINIZ OLMASIN !

  “MESLEĞİN HASTALIĞI, HASTALIĞIN MESLEĞİ”

  Koordinatör: Yrd. Doç. Dr. Esin Tümer


  Tarih: 16 OCAK 2015

  Saat: 17:00-20:00

  Yer: TC. İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Alev Ofluoğlu Konferans Salonu  17:00 ETKİNLİK AÇILIŞ KONUŞMALARI


  17:10 PANEL AÇILIŞ

  Moderatör Yrd. Doç. Dr. ESİN TÜMER (A Sınıfı Uzman)


  PANEL KONUŞMACILARI


  17:30-17:50 Prof. Dr. Nurhan İnce

  Prof. Dr. G. Nurhan İNCE, Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni 1989 yılında derece ile bitirdikten sonra 1989-1992 yılları arasında Konya Ereğli'de mecburi hizmetini tamamlamıştır. 1992 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalında Tıpda Uzmanlık Eğitimine başlamış olup 1996 yılında Halk Sağlığı Uzmanı, 2004 yılında Doçent ve 2010 yılında Profesör ünvanlarını almıştır. İş ve Meslek Hastalıkları Yandal Uzmanı olan İnce, 2012 yılından beri İstanbul Tıp Fakültesi Başhekim Yardımcılığı görevini de yürütmektedir. İ.Ü İşletme İktisadi Enstitüsü Araştırma ve Yardım Vakfı'nın düzenlemiş olduğu “Temel Sağlık İşletmeciliği Eğitim Programı”'na (2009) katılmış ve çok sektörlü bir sağlık sorumluluğu projesi olan (T.C Sağlık Bakanlığı & Kalkınma Bakanlığı ). Sağlığın Geliştirilmesini Etkileyen Faktörler ve Bu Alanda Yapılması Gerekenler Projesi / Bulaşıcı Hastalıkların Önlenmesi Konu Başlığı Moderatörlüğü görevini üstlenmiştir. Pek çok uzmanlık derneğine üye olan Prof. Dr. İnce, İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi, Halk Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır. Halen, İstanbul Halk Sağlığı Müdürlüğü görevini yürütmekte olan Prof. Dr. İnce'nin ulusal ve Uluslar arası dergilerde yayımlanmış çok sayıda bilimsel yayını / projesi bulunmaktadır.


  17:50-18:10 Dr. Özkan Kaan Karadağ

  İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi mezunu olan Dr.Özkan Kaan Kadağ, İş Sağlığı ve Kamu Yönetimi Bilim Uzmanı olup, Çalışma Bakanlığı’nın Ulusal Pnömokonyoz Önleme Komitesi, Risk Grupları Komitesi, Türk Tabibler Birliği’nin İşçi Sağlığı Kolu, Türkiye Solunum Araştırmaları Derneği’nde Çevre ve Meslek Hastalıkları Çalışma Grubu, Türk Toraks Derneği’nde Çevresel ve Mesleki Akciğer Hastalıkları gibi pek çok komitelerinde görev yapmıştır. Sağlık Bakanlığı’nın Çalışanların Sağlığı ve Güvenliği Bilim Kurulu ve Türkiye Asbest Kontrolü Stratejik Planı Çalışma Grubu’ndaki çalışmaları halen devam etmektedir. ILO, OHSAS, ISO, PCM, TSE, başta olmak üzere ulusal ve uluslararası kurumlardan aldığı sayısız eğitim ve sertifikası bulunan Karadağ aynı zamanda pek çok ulusal ve uluslararası kongrede yer almıştır. Kamu ve özel sektör olmak üzere çeşitli kurumlara İlkyardım Eğitimi, İşçi Bilgilendirme Seminerleri, İlkyardım ve Meslek Hastalıkları, Maden İşkolunda Meslek Hastalıkları ve İnsan başarımı ve limitleri Eğitimlerini vermiştir. 2005 Adana Makine Mühendisleri Odası, Ulusal İş Sağlığı ve Güvenliği Kongresi Poster 2.’lik ödülü,Dr. Nejat Yazıcıoğlu İşçi Sağlığı ve Meslek Hastalıkları Hizmet Ödülü sahibi Karadağ, ulusal ve uluslararası yayınlarda bildiri ve makaleleri bulunmaktadır. Karadağ 2012 yılına kadar İstanbul Meslek Hastalıkları Hast. Başhekim Yardımcılığı görevini yürütmüş olup halen aynı kurumda görev yapmaktadır.

  18:10-18:30 Prof. Dr. Yıldız Tümerdem


  A.Ü. Tıp Fakültesi mezunu olan Prof. Dr. Yıldız Tümerdem, H.Ü. Tıp Fakültesi’nde Çocuk Hekimi ve Doçenti olmuş. Amerika´da İkinci Uzmanlığı olan Toplum Hekimliği uzmanlığını almıştır. İstanbul Tıp Fakültesinde Profesör olan Tümerdem, uzun yıllar koruyucu hekimliği ilke edinerek, Toplum Hekimliği’nde görev yapmıştır. İstanbul´un kırsal bölgelerinde Sağlık Ocaklarını, Sağlık Evleri, Ana Çocuk Sağlığı ve Tüberküloz Ünitelerinin kurulmasına öncülük etmiş ve bu bölgelerde uzun yıllar halka eğitim ve hizmet vermiştir. İstanbul Tıp Fakültesine bağlı Sağlık Ocakları ve Florance Nightingale Yüksek Okulu Halk Sağlığı Bölümü Kurucusu olan Tümerdem, Uluslar arası Pediatri Derneği Türkiye Pediatri Derneği, Halk Sağlığı Derneği, Türkiye AIDS Savaşım Derneği, Mikrobiyoloji Enfeksiyon Hastalıkları Derneği, Türk İmmünoloji Derneği, TUBA, Türk Kalp Vakfı, Bağımlılılığı Engelleme Vakfı, Türkiye Geriatri Derneği gibi bilimsel üyelikleri yanı sıra Sivil toplum kuruluşlarında kurucu ve yönetici olmuştur. Ulusal ve Uluslararası mesleksel çalışmalarını kitaplarda, bilimsel yazılarda toplamıştır. Sağlık Bakanlığında bilimsel komisyonlarda uzun yıllar çalışmış olan Tümerdem, halen İYYÜ Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Öğretim Üyesi olup, lisan ve yüksek lisans düzeyinde dersler vermekte ve lisans üstü çalışmalarda bilimsel çalışmalara yön vermektedir.


  18:30-18:50 Prof. Dr. Mehmet Ünal


  İ.Ü. İstanbul Tıp Fakültesi mezunu (1987) olan Prof. Dr. Mehmet Ünal, aynı üniversitenin Fizyoloji Anabilim Dalında Uzmanlığını yaptıktan sonra Spor Fizyolojisi Uygulama ve Araştırma Merkezinde çalışmalarına devam etti. Bu Merkezlerin Spor Hekimliğine dönüştürülmesinden sonra Spor Hekimliği Anabilim Dalında Başasistanlık, Sporcu Eğitim, Sağlık ve Araştırma Merkezi Sorumlu Hekimliği görevlerini sürdürdü. 1012 Yılında Profesör olmuş, aynı yıl Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü Başkanlığına getirilmiş ve halen aynı görevi yürütmektedir. Ulusal ve Uluslararası hakemli dergilerde pek çok makalesi bulunan Ünal’ın aynı zamanda Ulusal bilimsel toplantılarda sunulan ve bildiri kitabında basılan çok sayıda bildirisi bulunmaktadır. Prof. Dr. Mehmet Ünal yazılarının yer aldığı sayısız kitabın yanı sıra kendi kitapları ile pek çok esere imza atmıştır. 1998 yılından bugüne görev aldığı çeşitli projelerde proje yöneticiliği yapmış olan Ünal, Düzce 3 Nolu Merkez Sağlık Ocağı Sorumlu Hekimi, Fenerbahçe Spor Kulübü Takım Doktorluğu, İstanbul Spor Kulübü Takım Doktorluğu ve Sağlık Kurulu Başkanlığı, Türkiye Futbol Federasyonu Sağlık Kurulu Üyeliği, Eczacıbaşı Spor Kulübü Sağlık Kurulu Başkanlığı, Bağımsız Doping Numune Alım Görevlileri (BADNAG) İstanbul Bölge Sorumluluğu, İstanbul Sporcu Eğitim Sağlık ve Araştırma Merkezi Sorumlu Hekimi görevlerini yürütmüştür. Halen İYYÜ de Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölüm Başkanlığı görevini yürüten Prof. Dr. Mehmet Ünal aynı zamanda bir OSGB Firmasında İşyeri Hekimliği Danışmanlık hizmeti vermektedir.


  18: 50-19:00 KAHVE MOLASI


  19:00-20:00 SORU-CEVAP

  Yönetim: Yrd. Doç. Dr. ESİN TÜMER


  20:05 KAPANIŞ

  KATILIMCI TEŞEKKÜR BELGELERİNİN VERİLMESİ


  İLETİŞİM BİLGİLERİ

  Alev Ofluoğlu Konferans Salonu:

  İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Topkapı Dr. Azmi Ofluoğlu Yerleşkesi
  Yeni Doğan Mahallesi Yılanlı Ayazma Caddesi, No: 26 P.K. 34010
  Cevizlibağ / Zeytinburnu / İSTANBUL

  Tel: 444 50 01 / 1541

  Faks: 0 212 481 40 58