1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Paralarını alamayan işçiler inşaat çatısında eylem yaptı

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 17 Kasım 2014 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Paralarını alamayan işçiler inşaat çatısında eylem yaptı
  [​IMG]
  17/11/2014 17:38

  RADİKAL - Gaziantep'te, 6 aydır para alamadığını öne süren bir grup işçi çalıştıkları site inşaatının çatısına çıkarakeylem yaptı.

  Güzelvadi Mahallesi'nde yapımı süren site inşaatında çalışan işçiler ve elektrik işini yapan taşeron firmaların yetkilileri, ihaleyi alan firmanın kendilerine paralarını ödemediğini belirterek eylem yaptı. İlk olarak kapısını zincirle kapattıkları inşaat alanında ateş yakan 20 kadar işçi, daha sonra inşaatın çatısına çıkarak eylem yaptı ve aşağı inşaat malzemeleri attı.

  İnşaatın elektrik işini yapan taşeron firma sahibi Abdülselam Cengiz, 6 aydır işçilere ödeme yapamadığını ve karşılarında muhatap bulamadıklarını vurgulayarak, "Bizi oyalıyorlar, kimse de bize kulak vermiyor. Bu inşaat başladığında 400 işçi çalışıyordu, ödeme yapılamadığı için 250 işçi işten çıkarıldı. Buradaki işçiler evlerine PARA götüremiyor, bu mağduriyetin giderilmesini istiyoruz" dedi.

  İnşaat işçileri ise 6 aydır PARA almadan çalıştıklarını ve sürekli oyalandıklarını ifade edip, paralarını alana kadar eylemlerini sürdüreceklerini kaydetti. (dha/Mehmet BULUT)
  --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 17 Kasım 2014 ---