1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Parke taşı tesisinde risk analizi ve acil durum eylem planı

Konusu 'Risk Değerlendirmeleri ve Yönetimi' forumundadır ve Ali Karaca tarafından 4 Mart 2015 başlatılmıştır.

1. Ali Karaca İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar merhaba,
    Parke taşı tesisinde risk analizinde bulunan arkadaşlar var ise konu ile ilgili yardımcı olabilir misiniz ?
    İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.
  2. Deniz Ural İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Nasıl bir yardım istiyorsunuz tam olarak ?
  3. Ali Karaca İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Böyle bir tesiste iş güvenliği yönünden neler tehlike oluşturabilir, bu konuda örnek bir çalışma yapan arkadaşım varsa ondan da yararlanmak isterim.İlk defa böyle bir analiz yapacağım için açık bir konu kalmasın istiyorum .
  4. Talha Yıldız İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    bende yeni parke üretimi yapan bir yere başladım, detay paylaşmak isteyen arkadaş varsa görüşünüzü rica ediyorum? Örneğin, kum boşaltma rampasına kamyon geri geri yanaşırken rampa kenarlarına flama vb uyarı levhası dikmelimiyiz ? yada şöförün geri geri yanaşırken yaklaşma sınırını işaretle yada levhayla mı çözmeliyiz?
  5. Deniz Ural İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Malesef böyle bir genelleme yapılamaz çünkü kullanılan ekipmanlar, iş akışı, hammadde akışı, mamullerin depolanması, istiflenmesi, stok alanı vs. vs. hepsi önemlidir bu işte. Sizin yapmanız gereken şu aşamada olmuş iş kazalarını atlamadan incelemeye başlamaktır. Kullanılan ekipman ve iş akışını sıkılmadan yorulmadan çalışanları izleyerek, işletmeye zaman harcayarak takip etmeniz lazım. Ondan sonra gerisi gelecektir.