1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Pasaj veya iş hanı gibi yerlerde igu çalıştırılması

Konusu 'İşletme Kontrolü ve Denetimler' forumundadır ve CeydaDöner tarafından 15 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. CeydaDöner İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    35147
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Deha Mağazacılık
    Aslında aklımda konu ile ilgili malesef çok soru var fakat bir yerden başlamam lazım. Durumu kısaca özetlersem; kendi iş yerimizin de içinde bulunduğu bir pasajda pasaj yönetiminden gelen bir teklif aldım fakat ne onlar ne de ben nasıl bir yol izlememiz gerektiğini bilemiyoruz. Pasajda herkes ticaret ile uğraşıyor ve bu hizmeti ortaklaşa almak istiyorlar (sonuçta herkes esnaf masraf daha az olur diye düşünüyorlar) ben ilgili bir yönetmelik bulamadım bu tarz yerlerde toplu hizmet alınabiliyor mu? Ertelenen yasa ile beraber sadece risk değerlendirmesi mi yaptırmaları gerekiyor? Ve en önemlisi tehlike sınıfı nasıl belirleniyor? (Bu arada pasajda yüzün üzerinde dükkan mevcut.)
  2. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Pasajda isg yaparsanız işveren pasaj yönetimi oluyor. İş yerlerinin içi sizin sorumluluk alanınız değil. Pasajın işletmesiyle ilgili İSG'den sorumlusunuz.

Pasajdaki işyerleri sizden hizmet almak isterse onlarla tek tek anlaşma yapmanız lazım. (bu sizin için süper olur :) )
  3. CeydaDöner İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    35147
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Deha Mağazacılık
    Bu durumda pasaj yönetiminin de iş yerlerinin de daimi hizmet alması gerekmiyor, sonuçta sigortalı sayısı 50 değil, sadece risk değerlendirmesi yapmam gerekiyor.
  4. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Aynen.. yardım lazım yetişemem derseniz haberim olsun :)
  5. CeydaDöner İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    35147
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Deha Mağazacılık

Tamamdır aklımda bulunsun :)