1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Pat (portable appliance test) nedir

Konusu 'Elektrik İşleri ve Kontrol Yöntemleri' forumundadır ve Ersin Bozkurt tarafından 1 Mart 2013 başlatılmıştır.

 1. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  43934
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Makina mühendisi
  Taşınabilir cihaz test (PAT) kullanım için güvenli olduğundan emin olmak için elektrikli cihaz ve ekipmanların muayene tanımlamak için kullanılan terimdir. Çoğu elektrik güvenliği kusurları görsel muayene ile bulunabilir ancak defekt bazı türleri sadece test bulunabilir. Ancak, elektrik güvenliği defekt bazı türleri sadece testlerle tespit edilemez çünkü görsel inceleme sürecinin önemli bir parçası olduğunu anlamak için önemlidir.
  Nispeten kısa bir kullanıcı denetimi (kısa bir kontrol listesinin kullanımı yardımıyla belki de basit bir eğitim ve dayalı) herhangi bir elektrik bakım rejimi çok yararlı bir parçası olabilir. Ancak, yetkili bir kişi tarafından daha resmi görsel denetim ve test ayrıca ekipmanın tipi ve kullanıldığı ortama bağlı olarak, uygun aralıklarla yapılması gerekebilir
 2. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  43934
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Makina mühendisi