1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Patates bir aileyi yok etti

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Muhammed Ali tarafından 24 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

 1. Muhammed Ali Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  • Eğitim Grubu
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  PP.jpg


  Patates bir aileyi yok etti!
  Tataristan'ın Layşevo kasabasında 4 kişilik bir aile garajda depolanan patateslerin çürümesiyle ortaya çıkan gazdan zehirlenerek hayatlarını yitirdi.
  24.08.2013 / 07:41


  Ajanslarda yer alan habere göre; Rusya Federasyonu'na bağlı Tataristan Cumhuriyeti'nde Volga nehri kıyısındaki Layşevo kasabasında 4 kişilik bir aile garajda depolanan patatesin çürüyenlerinin oluşturduğu gazdan zehirlenerek hayatlarını yitirdi.

  Evin garajında bulunan cesetlere yapılan otopsinin ardından açıklama yapan bölge emniyet müdürlüğü sözcüsü, "Evin 42 yaşındaki erkeği, 38 yaşındaki hanımı, 18 yaşındaki oğulları ve 63 yaşındaki babaanneleri garajda ölü bulundu. Ailenin gaz zehirlenmesinden öldükleri anlaşıldı. Çürümüş patateslerin oluşturduğu gaz bir ailenin sonunu getirdi" dedi. Araştırmaya göre patateslerin tutulduğu garaje inen 42 yaşındaki üniversite hocası baba ilk kurban oldu. Ardından bodruma inen eşi ve oğlu da zehirlendi. Ailesinin bodrumdan ses vermemesi üzerine komşularını yardıma çağıran yaşlı kadının da daha sonra bodruma indiği ve orada yaşamını yitirdiği belirlendi.
 2. ne gazıymış acaba?
 3. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  118515
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Enerji Sektörü
  H2S yada CH4 olabilir ama kesin bir sonuç bulamadım
 4. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  41670
  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Firma / Kurum:
  :::::::::
  Patates H2S çıkarır mı bilemiyorum. İşin uzmanı değilim ama CH4 bana H2S'ten daha mantıklı geldi. Bu gazlar öldürücü seviyede değilseler de aklıma gelen bir diğer olasılık da, bu ürünlerin depolama esnasında zarar görmemesi açısından kullanılan harici bir koruyucu kimyasalın fazla kullanımının sonucu olabilir.