1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Patlamadan korunma dökümanı hazırlamak

Konusu 'Formlar' forumundadır ve gmu tarafından 21 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. gmu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    34762
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    merhaba bulunduğum doğalgaz şantiyesinde patlamadan korunma dökümanı hazırlanmalı bunu kimlerin hazırlaması gerekiyor tam olarak, B sınıfı iş güvenliği uzmanı olmam yeterli mi hazırlamak için
  2. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ERPİLİÇ Entegre Tesisleri
    İşin zor. Kolay hazırlanmıyor o doküman.

TS 3491 EN 60079-10 gibi standartlar ışığında hazırlanıyor o belge...
  3. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    bi hazırlayan olaydı da paylaşaydı
    iyiydi :cool:
  4. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    ben paylaşırım bakarsın..:)..hazırcılar..:)
  5. Hasan Ali Kara İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    5485
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ÖZGÜVEN DÖKÜM MAKİNA
    bakanlığın yayımladığı bir format var onun üzerinden hazırlarsanız, denetim yapan üstatlar beğeniyor.
  6. sibel köleoğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    arkadaşlar, patlamadan korunma dökümanının hazırlanmasında TS 3491 EN 60079-10 standardını kullanıyorsunuz ki benim tavsiyem ingilizce olanıdır. ayrıca belgeyi bir kimya mühendisinin hazırlamasını istiyorlar. geçerli bir diploma nosu ile kimya mühendisinin imzası olması gerekiyor. tabiii birde size dokuman nasıl hazırlandı, bir bilgilendirme yapmanızı istiyorlar :) bilginiz olsun..
  7. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    özellikle mi kimya mühendisi
    başka mühendislerde yapar diye biliyorum
    mesela ben
    tabi önce bi yapandan ilham almam gerekli
  8. sibel köleoğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    özellikle olma durumu şöyleki; iş müfettişleri bunu bir kimya mühendisinin hazırlamasını istemişti. son durum nasıldır bir fikrim yok. fakat verilen eğitimler çerçevesinde de dokümanı hazırlayabilirsiniz sanıyorum. sitelerde gezen 2005 yılına ait olan standart yürürlülükten kalktı. 2009 mevcut. doküman hazırlamada buna da lütfen dikkat edin arkadaşlar..
  9. Ali Ünal İSGforum Üyesi

Kimya Mühendisleri hazırlayacka diye bir mevzuat yok. Müfettiş bunu isteyerek kanuna muhalafet etmiş. Bu tür isteklerle karşılaştıgınızda dayanak rica edin...Mufettişler arasında da uyumsuzluklar var.