1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Patlamadan korunma dokümanı hazırlama eğitimi 5-6 nisan bursa

Konusu 'Eğitim Duyuruları' forumundadır ve makbule çetin tarafından 5 Mart 2014 başlatılmıştır.

1. makbule çetin İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    PATLAMADAN KORUNMA DÖKÜMANI HAZIRLAMA EĞİTİMİ

• P.K.D. Hazırlanması Eğitimi (Hesaplamalı)6 P.K.D. Eğitimimin altıncısını (6.) ProfosyöneL Akedemi ile iş birliği içinde Bursa’da Yapıyoruz.

• EĞİTİM YERİ: HOLİDAY İNN Otel Olacaktır.
      • TARİH: 5-6 NİSAN 2014
    Cumartesi ve Pazar 10:00 / 18:00 saatleri arası olacaktır.

Patlamadan Korunma Dokümanının Hazırlanması Eğitimi (Hesaplamalı) 3 ve 4 de Türkiye’de yine bir ilki gerçekleştirerek TOZ PATLAMALARININ hesaplamaları da eğitim içeriğimiz de yer almıştı.

Eğitmen Kadromuz: Fiziko Kimya Bilim Dalı Başkanı Kimya Profesörü / EXPROOF UZMANI (yeni Hocamız Bakanlık tarafında ATEX Kapsamında EXPROOF malzemelerin kontrolünü yapıp onaylayan uzmandır.) A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı, ve Kimyagerden Oluşmaktadır.

Eğitim içeri konusunda gerekli, gereksiz her şeyi yazıp süsleme yapmamaktayız. Daha önceki yapılan eğitimimize iştirak eden katılımcılar sahada P.K.D hazırlayabilmekte hatta bazı kurumların bizden sonra yaptıkları eğitimler de görev almaktadır.

Eğitim sonrasında katılımcılar saha uygulamalarında takıldığı her noktada hocalarımıza direk ulaşabilmekte eğitim sonrasında da kursiyerlerimize destek vermekteyiz.

PATLAMADAN KORUNMA DÖKÜMANI (HESAPLAMALI) EĞİTİM PROGRAMI

• Patlamadan korunma dokümanı standartları ile ilgili mevzuat ve tanımlar
      • Toz patlamaları, bölge tanımları, patlama kriterleri
      • Toz Patlamalarında izlenecek hesaplama yöntemleri
      • Patlama riski analizleri
      • Tehlikeli bölgelerin sınıflandırılması
      • Tehlikeli bölgelerin oluşturan kaynaklar ve boşalma derecelerinin belirlenmesi
      • Patlamadan korunma dokümanı hazırlanmasında uygulanacak yöntemler
      • Kimyasal ve toz hesaplamalar nasıl yapılır.
      • Tehlikeli bölgelerin hacminin ve kalıcılık sürelerinin tespit hesaplamaları
      • Tehlikeli bölgelerde toz partiküllerinin yoğunluğu ve partikül boyutlarının tespit hesaplamaları
      • Tehlikeli bölgelerin (ZONE) belirlenmesi ve parlama patlama riski oluşturduğu çapın hesaplanması
      • Patlamadan korunma dokümanında kullanılan kimyasal ve toz formüllerinin nasıl kullanıldığı
      • Örnek Toz ve Kimyasal hesaplamalar
      • Patlamadan korunma dokümanın rapor haline getirilmesi
      • TSE standardına göre Ex-proof malzeme tespiti ve seçimi. Seçimin rapora işlenmesi
      • Patlamadan korunma dokümanının teslimatından önce dikkat edilmesi gereken hususlar

Eğitime Katılım ücreti: KDV, ikram ve yemekler dâhil 2.000,00 TL'dir (konaklama Hariç)

Eğitime Katılmak için eğitim ücretinin hesap numaramıza isim ve TC numarası ile yatırılması fatura bilgilerinizin tarafımıza mail veya faks ile ulaştırılması gerekmektedir.

İletişim: Mavi yeşil Kalite Merkezi
    info@maviyesilkalite.com
    0543 432 10 10