1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Patlamadan korunma dokümani taslak

Konusu 'Kapalı Alanlarda Çalışma ve Emniyet' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 25 Şubat 2013 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  İşyerlerinde oluşabilecek patlayıcı ortamların tehlikelerinden çalışanların sağlık ve güvenliğini korumak için alınması gerekli önlemleri belirlemek amacıyla hazırlanan ve 26/12/2003 tarih ve 25328 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Patlayıcı Ortamların Tehlikelerinden Çalışanların Korunması Hakkında Yönetmelik kapsamında (10.madde) işverenler tarafından patlamadan korunma dokümanı hazırlanması gerekmektedir.
  İşyerlerinin kullanımına ve görüşüne sunulan “Patlamadan Korunma Dokümanı” taslağının hazırlanmasındaki temel amaç; patlamadan korunma dokümanı hazırlamak zorunda olan işyerleri için belli bir çerçeve oluşturmak ve minimum gereklilikleri belirleyerek işverenlere yol göstermektir. İşyerlerinde farklı riskler olabileceğinden, bu dokümanı işyerinize uygun olarak geliştirilebilirsiniz. Aşağıdaki dokümanda yer alan mavi kısımlar örnek teşkil etmesi için belirtilmiştir.
  Ayrıca 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında Patlayıcı Ortamların Tehlikelerinden Çalışanların Korunması Hakkında Yönetmelik ile ilgili yapılan değişiklik çalışmaları devam etmektedir. Bu Yönetmeliğin yayımlanması süreci ile “Patlamadan Korunma Dokümanı” taslağına nihai halinin verilmesi çalışmalarının birlikte sonuçlandırılabilmesi için en geç 08.03.2013 tarihine kadar taslak dokümanla ilgili görüşlerinizin isggm_mevzuat@csgb.gov.tr adresine göndermenizi önemle rica ederiz.

  Ekli Dosyalar: