1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Patlamaya karşı dayanıklı duvar nasıl olmalı?

Konusu 'Kapalı Alanlarda Çalışma ve Emniyet' forumundadır ve murat_sahin29 tarafından 1 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

 1. murat_sahin29 İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  64326
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  çalıştığım işyerine basınçlı gaz tüpleri gelecek ve bu nedenden dolayı bunlara bir oda yaptıracağız ama patlamaya karşı dayanıklı duvardan kasıt nedir?Özellikleri nasıl olmalıdır?Yardımcı olur musunuz?
 2. Salih TAŞCİ İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  12645
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  biz kompresör tankı için 30 cm kalınlığında perde beton yaptık. 3 m genişlik, 3m yükseklik ve 3m enin de betonarme yapı yaptık. Üst tarafını çatı şeklinde hafif malzeme ile kapattık. Çok dayanıklı bir bölme oldu. Perde beton kullanılması çok faydalı olmaktadır. Kompresör tankının basınç testi yapılırken üst taraftan bağlantılar çok rahat yapıldı, çünkü yüksekliğini buna göre düşündük. İyi Çalışmalar Dilerim..