1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Patlayıcı ortamlarda iş sağlığı ve güvenliği taiex çalıştayı yapıldı...

Konusu 'Bakanlık Duyuruları' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 31 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü
  Patlayıcı Ortamlarda İş Sağlığı ve Güvenliği TAIEX Çalıştayı

  Patlayıcı ortamlarda iş sağlığı ve güvenliği ve patlamadan korunma dokümanının hazırlanmasına dair TAIEX çalıştayı 26-27 Mayıs 2014 tarihlerinde İstanbul Pendik bölgesinde gerçekleştirilmiştir.

  Özellikle Kocaeli’nin Dilovası, Gebze, Körfez bölgeleri ile İstanbul Tuzla, Pendik bölgelerinde yer alan organize sanayi bölgelerinde yer alan petrokimya ve kimya sektörleri başta olmak üzere çeşitli firmaların, meslek odalarının ve kamu kururmlarının katılımının sağlanması amaçlanmıştır.

  Ülkemiz ve AB mevzuatlarının karşılaştırılması, bu ortamların teftişi ile patlamaların gerçekleşmesi durumunda müdahele prosedürlerine dair sunumlar gerçekleştirilmiştir.

  Çalıştayda Avrupa Birliğinin patlaycı ortamlara dair gerçekleştirdiği düzenlemeler, mevzuat ve iyi uygulamaların aktarımı için Romanya, Almanya, Portekiz ve Hollanda’dan uzmanlar ülke deneyimlerini paylaşmışlardır.

  Yaklaşık 130 katılımcının bulunduğu organizasyonda endüstride bu konuda yaşanan sıkıntılara dair sorulara cevaplar aranmış, patlamadan korunma dokümanında bulunması gerekenlerin belirlenmesi amaçlanmıştır.

  Sunumlara ulaşmak için Tıklayınız.

  İSGGM


  [​IMG][​IMG][​IMG]

  Ekli Dosyalar:

 2. Coşkun Muti İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  103042
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Sosyal Güvenlik Kurumu
  Paylaşımlarınız için çok teşekkür ederiz.