1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Paylaştığım soruları çözen sınavdan 75 alır /21 aralık 2013

Konusu 'Soru Bankası' forumundadır ve Muhammed Ali tarafından 1 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. Muhammed Ali Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    • Eğitim Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Paylaştığım Soruları Çözen Sınavdan 75 Alır diye konu açtım

Çünkü akademiler en çok çıkan soru tiplerinden oluşan soruları sınava yakın eğtim gören uzman adaylarına verir.

örnek veriyorum
    500 soru.
    700 soru
    1000 soru

Bu tip soruları burda paylaşırsanız memnun olacağım.

Bu sorulara ANAHTAR soru diyorum...

İşte ilk paylaşım.

Ekli Dosyalar:

2. Mustafa Dindar İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    45117
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Emeğin için teşekkürler. A (C.C.) razı olsun.
  3. MUSTAFA SEZGİN İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Öncelikle teşekkür ederim... Şu soruda bir hata var gibi cevabı D olarak verilmiş, benmi yanlış yapıyorum bilmiyorum ama bi el atarsanız sevinirim :(
    10-Bir şoförün kaza yapmadığı sürece algıladığı risk düzeyinin düşmesi aşağıdaki kavramlardan hangisiyle açıklanabilir?
    a) Kazanın korkutuculuk düzeyinin düşmesi
    b) Kazanın anlaşılabilirlik düzeyinin düşmesi
    c) Kazanın etkileyeceği kişi sayının az olacağı düşüncesi
    d) Kaza olayları ve haberlerine maruziyet nedeniyle kanıksama
  4. Bülent SEZER Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Sertifika Numarası:
    80758
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    size göre ne olmalı
  5. MUSTAFA SEZGİN İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    ben A şıkkı gibi düşünmüştüm.
  6. Bülent SEZER Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Sertifika Numarası:
    80758
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    çeldiriciler birbirine çok yakın olmakla birlikte, zamanla ters orantılı olarak risk düzeyinde azalma meydana gelir. tekrar ciddi bir kaza ile pik yapar, döngüsel olarak devam eder.
    Umursamazlık ve kanıksama (teknik terimi bu) ile açıklandığı için D şıkkı doğrudur.
    (deprem hadisesinde kendinizden pay biçin, hazırda beklettiğiniz deprem çantası var mı? Yoksa boşver daha çok zaman var moduna girdiniz mi?)
  7. MUSTAFA SEZGİN İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Ben kaza yapmadığı için korkutuculuk düzeyinin de düşük olduğundan yola çıkarak o cevabı vermiştim. Teşekkür ederim yardımlarınız için.
  8. Ayhan71 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    NEKA İNŞAAT
    bu sorular C sınıfına hazırlık mı yoksa B A ya hazırlık mı
  9. Bülent SEZER Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Sertifika Numarası:
    80758
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    İşin doğrusu Bakanlık o algı ve profesyonellik seviyesine erişemediği için sınıflar arasında soru tarzı bakımından çok büyük farklılık yok. Sadece biraz kademe farkı var (en azından son sınava kadar öyle idi, bundan sonra ne olur bilinmez elbette). Malum soru sormak bilgi gerektirir. O da bu arkadaşlarda yok maalesef. Ciddi kurumlar sipariş usulü soru hazırlatır iken sıkı kurallara bağlarlar ve iyi para öderler. İşi bilmeyenler ise tombala usulü, kör misali tuttuklarına soru hazırlatırlar. Bu şekilde konuşmak pek tarzın değildir ama hakikaten ben de kızgınım. Naçizane eğitimcilik hayatımızdan (kaliteli) soru hazırlamanın ne zahmetli bir iş olduğunu, sıkıntısını bildiğimden ve saygı duyduğumdan; embesillere sorulacak düzeyde bir soru ile karşılaştığımda ben kendimden utanıyorum. Büyük ihtimalle bu soru tam dağıtım sırasında odaya giren çaycı Cafer'e hazırlattırılmıştır diye değerlendiriyorum.
    Sözün özü: Belki de bu yaklaşım hep tartışılan sınıfların ortadan kaldırılmasına yönelik bir stratejidir.
    (Buna ben bile inanmıyorum ama "e) Statejik derinlik" seçeneği de benden olsun)
  10. Uğur Genç İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    çok teşekkürler
  11. EMRE HASTAOĞLU İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    elinize sağlık da bana ilginç gelen "75 alır"ı nasıl tespit ettiniz? :)
  12. Nurullah ÇAKIR İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Paylaşımınız için tşkl acaba word olarakta koyabilirmisiniz çıktısını almak için.
  13. Murat ERDEM Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Eskişehir
    Sertifika Numarası:
    45030
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Forum Madencilik Müşavirlik Mühendislik san. ve tic. ltd.şti.
    Allah razı olsun Muhammet kardeşim... hiç bir beklentin olmadan herkes için yoğun bir emek, yoğun bir zaman harcıyorsun... herşeyin beklentiyle değerlendirildiği bir ortamda kıymet bilmeyenlerin olması da çok normal... 648 kişi okumuş, sadece 16 kişi beğenmiş, 6 kişi teşekkür etmiş...:(
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 8 Aralık 2013 ---
    sen de böyle absürd ve abes şeylere takılırsan, çok hassas ve milimetrik hesaplarıma göre 69 la kalırsın gibime geliyor...:)
  14. t.simsek İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Allah razı olsun
  15. gurayay İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    indiremiyoruz sebebi nedir acaba?
  16. Fatih Ülker Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    Sertifika Numarası:
    36910
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    İPTAL edilecek olan ( ki her sınavda mutlak 5 soru garanti iptal ) sorularla birlikte mi bu 75 puan :) Şaka bir yana arkadaşlar B SINIFI için soru çalışmalarını paylaşırsanız sevinirim.
  17. Ozan İKE İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Teşekkürler emeğinize sağlık...
  18. SAVAŞ CAN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    65846
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    ELİNİZE SAĞLIK
  19. n.asma İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    75020
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Eski yönetmeliklere göre olan bir kaç soru var, çözerken dikkat edin.

Ekli Dosyalar:

20. Murat ERDEM Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Eskişehir
    Sertifika Numarası:
    45030
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Forum Madencilik Müşavirlik Mühendislik san. ve tic. ltd.şti.
    teşekkürler, değerli paylaşımınız için...