1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Perakende satış yapan market için acil durum eylem planı örneği

Konusu 'Acil Durum Faaliyetleri' forumundadır ve İpek Yetiş tarafından 30 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. İpek Yetiş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhabalar;

2 kişinin çalıştığı küçük bir dükkana acil durum eylem planı hazırlayacağım. Ancak elimde yararlı örnekler yok :/ Yardım edecek birileri var mı acaba ?

Ayrıca ilkyardım ekibi falan olmayacağından o kısımlara ne yazmam gerektiğini bilmiyorum.

Şimdiden teşekkür ederim..
  2. isghizmetadmin Manisa Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Manisa
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    isghizmet
  3. İpek Yetiş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İlginiz için teşekkür ederim :)
  4. evet,ben de tesekkür ederim.
  5. Deniz Ural İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Yangın tatbikatı yapılıp bu kişilere eğitim verilmesi ve eğitim dokümanlarının bulunması lazım (katılım belgesi, sınav kağıdı, eğitim konuları vs. )
  6. isghizmetadmin Manisa Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Manisa
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    isghizmet
    Ekip kuracak personel yokken tatbikat ve ekipte olmayan personele yangın eğitimi nasıl olucak. Tatbikat tüm ekipler kordine olacak şekilde yapılır diye biliyorum ama burada zaten 2 personel var.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 30 Haziran 2013 ---
    sonuçta bu işletmede yapılacak tatbikatta yetkili personel ilk iş polis itfaiye ve hızır acili arıyacak. tatbikat olarak bunu yaptık diye nasıl anlatacak gelen ekiplere?
  7. Ömer Daşdan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16875
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İstanbul Destek OSGB
    krokileri hangi programla çizebilirim
  8. isghizmetadmin Manisa Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Manisa
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    isghizmet
    krokileri eğer işletmenin varsa yerleşim planını fotokopileyip yapa bilrisin. biliyorsan autocad ile çizim yapabilirsin. elle çizebilirsin.
  9. Ömer Daşdan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16875
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İstanbul Destek OSGB
    hiçbir yerde kroki yok bir autocad indirmek lazım, tabi sonrada çizimi öğrenmek autocad linki verecek olan var ömı
  10. Çağlar Orhan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    3413
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    autocad bilmiyorsanız zor olur excel de yapa bilirsiniz.
  11. Deniz Ural İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman

ADP yönetmeliğine bakabilirsiniz, orda 10 dan az çalışanı bulunan az tehlikeli işletmelerde bu işlerin hepsi için bir kişi görevlendirilir der. Yani yine bir görevlendirme yapılıp görevle ilgili eğitim verilmek zorunda..
  12. isghizmetadmin Manisa Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Manisa
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    isghizmet
    yonetmelik madde 11 e 4 çok tehlikeli tehlikeli grupta 10dan az az tehlikeli grupta 20 den az çalışan varsa bir personel dışarıyla irtibat için seçilir der
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 2 Temmuz 2013 ---
    yönetmelik ekte

Ekli Dosyalar: