1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Periyodik İzleme ve Ölçme Planları

Konusu 'Kontrol Listeleri' forumundadır ve bayramali tarafından 15 Nisan 2012 başlatılmıştır.

 1. bayramali İSGforum Üyesi

  kolay gelsin...artı buna benzer çalışmalar,Kontrol ve Ölçümler bölümünde yayınlanmış diğer örnekleride var....işinizi görür umarım...

  Ekli Dosyalar:

 2. kadir özkan İSGforum Üyesi

  çok teşekkür ederm..bende bu listeye ilave edeceklerimi edip sitede paylaşmayı düşünüyorum.

  iyi çalışmalar...
 3. hakand İSGforum Üyesi

  TEŞEKKÜRLER...
 4. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  cihanorman: Erkan bey merhabalar.İş Sağlığı ve Güvenliği hakkında genel bir periyodik kontrol listesi var mıdır.Yani neyin kaç ayda ya da yılda bir kontrolünün olduğunun gösteren genel bir liste?
  Şimdiden teşekkür ederim.
  1. [​IMG]

   Erkan Dündar sitede var ben senin için deşifre edeyim...
 5. Nilcan Parlak Sütcü İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  48011
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  çook teşekkürler.
 6. Sinem Karahan İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Elektrik panolarının kilitlerinin ve önlerindeki kauçuk malzemelerin kontrolünün yapılması diye bir madde var ilk linkte. Kauçuk paspasın kontrolunden kasıt nedir acaba ?
 7. Gürültü, aydınlatma, sıcaklık, VOC ve toz ölçümlerine periyot olarak yılda bir yazmışsınız. Bunun yasal bir dayanağı var mı? yoksa yılda bir yapılmasına siz mi karar verdiniz. Bu ölçümler bir kez yapılır ve işletme şartlarının değişmesi veya herhangi bir şüphe doğrultusunda tekrarlanır diye düşünüyorum. Yada en fazla 5 yılda bir yapılmalıdır kanaatindeyim. Örneğin İşletmede büyüme küçülme veya başka bir durum (proses değişikliği vb.) olmasa bile uzun süre çalışması ve yaşı arttıkça makinelerin gürültü seviyelerinin artacağını düşünüyorum.
 8. ekaban İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  6331 sayılı iş kanunu ve yönetmeliklerde en az bir yıl diyor.
 9. 4857 sayılı iş kanunu ve 6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği kanunu ve yönetmeliklerde ortam ölçümleri ile ilgili bir periyot bulamadım.
 10. ERKANERTURK İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  67075
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Topraklama kontrolleri 6 ay yazmışsınız. Bu yılda bir olmayacak mı?
 11. ekaban İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Risk değerlendirme yönetmeliğinde yaptıracaksınız,bunun ışığında risk analizi yapılacak diyor. Mantıklı bir insanda bunu periyodik olarak senede bire bağlayabilir risk varsa sorun ne anlamadım? o zaman sormayın kimseye googleden arayın bulun.