1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Periyodik kontroller hk.

Konusu 'İş Ekipmanlarında Emniyet' forumundadır ve kadir serkan tarafından 23 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

1. kadir serkan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhaba Arkadaşlar

Hizmet verdiğim firmadaki ekipmanların periyodik kontrollerini yaptırmak istiyorum. Bu konuyu işverene bildireceğim.

İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği ni okudum, yönetmeliğin sonunda periyodik kontrol süreleriyle ilgili tabloyada baktım.

Ama kısmi süreli hizmet verdiğim firmada periyodik bakımların yaptırılması gereken ekipmanları nasıl belirleyeceğim konusunda kafam biraz karmaşık. Saha çok geniş, gözümden kaçmış olabilecek makina ve ekipmanlar olabilir.
    Yönetmelikteki Periyodik kontrol sürelerinin yazdığı listeyi yönetime vererek, ekipman listesini isteyeceğim ama bilerek veya bilmeyerek eksik yazılması ihtimaline karşı nasıl bir yol izlemeliyim. İleride bir arıza olduğunda aa ben bunun varlığından haberdar değilim dememek adına ekipman listesini nasıl belirlemeliyim sizce. ???
  2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    işletme makine ekipman parkını çıkaracaksın öncelikle;

1-kaldrma araçları,
    2-basınçı ekipmanlar,
    3-elektrik ekipmanları,